Druga para monitorów i ew. wymiana wzmacniacza

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
and
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2006, 00:00

Druga para monitorów i ew. wymiana wzmacniacza

Post autor: and » środa 16 lut 2011, 10:01

Witam


Rozważam zakup drugiej pary monitorów. Aktualnie posiadam Alesisy m1 mk2 pasywne, wspomagane przez dość leciwy już wzmacniacz hifi akai.


Wg specyfikacji znalezionej ostatnio w necie, wzmacniacz ma przy 4 ohm jakieś 35 W na kanał. Przyznam się, że myślałem że ma więcej:)


Mam bardzo mały pokój. Nie odnotowałem nigdy braku mocy w w/w wzmacniaczu. Słucham często głośno, a potencjometr zwykle nie przekracza 50% skali.


Mam pytanie


1. Czy ktoś przesiadał się ze starego wzmacniacza hifi, na jakiś bardziej dedykowany np: Alesis RA-150, czy RA-300 i czy ewentualna różnica w brzmieniu była zauważalna?


2.  Czy biorąc pod uwagę bardzo małe pomieszczenie, jest sens korzystać z większego wzmacniacza.


3. Czy ma sens ustawienie drugiej pary monitorów (prawdopodobnie jakieś mniejsze gabarytowo od alesiów – a jak o podobnej wielkości to ustawione poziomo) na Alesisach. Aktualnie monitory mam na bardzo ciężkich stojakach – głośnik niskotonowy jest nieco poniżej moich uszu jak siedzę.


Z góry dziękuje za odpowiedź.


ODPOWIEDZ