Motif XS - kilka pytań

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
bravo
Posty: 36
Rejestracja: niedziela 24 sie 2003, 00:00

Motif XS - kilka pytań

Post autor: bravo » niedziela 20 lut 2011, 16:05

witam


od miesiąca jestem właścicielem motifa XS- wcześniej miałem Clasica i ES


napotkałem na kilka problemów


1. W związku z tym że gram w kapeli bez perkusji to chcę wykorzystać mozliwości arpregiatora w XS.  XS nie  posiada w presetach arp. polki, walca , 6/8 , itp.  Oczywiście pierwsza moja myśl to zrobienie paternu np. polki i przerzucenie danej ścieżki -np. perkusyjnej- do danych arpregia.


i tu jest problem, w momencie przerzucania danych ( zaznaczam org. notes )  niby zapisuje to arpregio ale jak w trybie performance zapinam go na barwe perkusyjna to gra albo i nie-podobnie z basem - jakies cuda wygrywa albo wogóle cisza- nie wiem, czy trzeba jeszcze coś zaznaczyć?


Chciałbym zrobić sobie taki stylik np. walczyka i grac nim


 


2. już po kupnie zauważyłem że ten motif nie ma wejścia breath controller( na mini jacka ).


ale widze ze w ustawieniach utylity można brath controler przyporządkowac do wejścia midi in.


znalazłem urządzenie - tutaj link


http://shop.motifator.com/index.php/midi-solutions-breath-controller-for-motif-xs.html


pytanko- czy to ktoś używa z kolegów ? trochę to kosztuje i chcę mieć pewność że będzie działało ze sterownikiem Yamahy BC3


3. do każdego utworu np. midka można w sekwencerze dograć ścieżkę audio.


problemem dla mnie jest możliwośc zapisania ( midi plus audio ) razem.


chciałbym po prostu porobić sobie takie utworki razem z wokalem.


 


Może ktoś z szanownych kolegów pomoże mi w tych moich problemach.


Prosze jeśli ktoś moze mi pomóc o przesłanie swojego nr. telefonu na : pjbravo@wp.pl


ja zadzwonię


z góry dzięki za pomoc


ODPOWIEDZ