Roland Jupiter-80

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Roland Jupiter-80

Post autor: Soundscape » poniedziałek 27 lut 2012, 16:49

...
 No to ja mam takie pytanie, które dotyczy tego co reklamowano przed premierą. Chodzi mi o to, że Roland mówił, że blok syntezy składa się z bloku VA (3x OSC+LFO+Filter), a także z 2 bloków Super Natural. Przedstawiano wówczas, że te 2 bloki SN da się zamienić NA VA, co daje równowartość 18 bloków OSC+LFO+Filter. Jak to teraz się ma do tego, co jest w maszynie?

...
 


Dobre pytanie! Sprawdzę dziś, choć na razie brzmi to dla mnie jak zagadka matematyczna Cool


Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Roland Jupiter-80

Post autor: Soundscape » wtorek 28 lut 2012, 09:30

...
...
 No to ja mam takie pytanie, które dotyczy tego co reklamowano przed premierą. Chodzi mi o to, że Roland mówił, że blok syntezy składa się z bloku VA (3x OSC+LFO+Filter), a także z 2 bloków Super Natural. Przedstawiano wówczas, że te 2 bloki SN da się zamienić NA VA, co daje równowartość 18 bloków OSC+LFO+Filter. Jak to teraz się ma do tego, co jest w maszynie?

...
 

Sprawdziłem to wczoraj i generalnie jest tak - możemy połączyć cztery live sety, czyli cztery barwy ze sobą. Jeśli tworzymy barwy syntetyczne mamy 4 x blok VA na raz. Nie doszedłem do tego (nie było czasu) jak dożucić kolejne dwa z podmienionych supernatural. Aczkolwiek jeśli nawet mamy te 4 bloki, to daje to spore możliwości.


Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Roland Jupiter-80

Post autor: Robix » wtorek 28 lut 2012, 11:39

Sprawdziłem to wczoraj i generalnie jest tak - możemy połączyć cztery live sety, czyli cztery barwy ze sobą. Jeśli tworzymy barwy syntetyczne mamy 4 x blok VA na raz. Nie doszedłem do tego (nie było czasu) jak dożucić kolejne dwa z podmienionych supernatural. Aczkolwiek jeśli nawet mamy te 4 bloki, to daje to spore możliwości.


Ok, a jak wygląda sprawa z modulacją, jest to w miarę elastyczne, czy jest narzucony jakiś mało edytowalny system? Co oprócz OSC+LFO+Filter jeszcze znajduje się w torze syntezy (jakieś obwiednie, modulatory, czy efekty, może jakiś modulator pierścieniowy itp.), bo jakoś trudno dogrzebać się tych informacji. I jeszcze jedna rzecz mnie interesuje, a mianowicie czy na przykład: OSC1  można sterować na przykład LFO2, czy musi to być też LFO1?

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Roland Jupiter-80

Post autor: Soundscape » wtorek 28 lut 2012, 12:11

Ok, a jak wygląda sprawa z modulacją, jest to w miarę elastyczne, czy jest narzucony jakiś mało edytowalny system? Co oprócz OSC+LFO+Filter jeszcze znajduje się w torze syntezy (jakieś obwiednie, modulatory, czy efekty, może jakiś modulator pierścieniowy itp.), bo jakoś trudno dogrzebać się tych informacji. I jeszcze jedna rzecz mnie interesuje, a mianowicie czy na przykład: OSC1  można sterować na przykład LFO2, czy musi to być też LFO1?
...
 


Będę jeszcze grzebał, ale generalnie mamy dostęp do wszystkiego. Brzmienia syntetyczne można edytować poprzez przypisane filtry i efekty, ale wybierając opcję Synth Edit pojawia się możliwość edycji samych barw. Opcje ze sterowaniem LFO2 czy 1 sprawdzę.


Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Roland Jupiter-80

Post autor: MB » wtorek 28 lut 2012, 16:21

To przy okazji ja poproszę o sprawdzenie, czy można modulować częstotliwość filtru sygnałem z VCO i czy można zbudować strukturę syntezy FM z więcej niż 2 oscylatorami.

Awatar użytkownika
atarens
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 00:00

Re: Roland Jupiter-80

Post autor: atarens » poniedziałek 09 kwie 2012, 01:43

Kurczę.....


 


Pograłem na jupiterze trochę, chciałbym tą maszynkę mieć obok swojego fantoma G8, MR-Racka i QSR!

Ensoniq MR + exp dance/world/drums,
Roland Fantom G8,
Roland VariOS,
Alesis QS-R + pcmcia eurodance/classical

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Roland Jupiter-80

Post autor: Soundscape » wtorek 10 kwie 2012, 09:22

...To przy okazji ja poproszę o sprawdzenie, czy można modulować częstotliwość filtru sygnałem z VCO i czy można zbudować strukturę syntezy FM z więcej niż 2 oscylatorami.... 


******************************


Nie mogłem się podczas testów do tego dogrzebać, ale już wiem, że z nowym OS jest to możliwe. Niestety żebym mógł to sprawdzić muszę pieniążki uzbierać na ten instrument, ale prawdopodobnie na mniejszą wersjęCool


Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Roland Jupiter-80

Post autor: Robix » wtorek 10 kwie 2012, 11:45

Nie mogłem się podczas testów do tego dogrzebać, ale już wiem, że z nowym OS jest to możliwe. Niestety żebym mógł to sprawdzić muszę pieniążki uzbierać na ten instrument, ale prawdopodobnie na mniejszą wersjęCool
...
 


No proszę, czyli jednak kupujemy :).

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
atarens
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 00:00

Re: Roland Jupiter-80

Post autor: atarens » wtorek 10 kwie 2012, 22:35

Wiem że to śmieszne co teraz zrobię ale


 


http://allegro.pl/casio-xw-p1-syntezator-stacja-robocza-nowosc-i2268337213.html


 


Casio z nowym syntezatorem! Nie wiem czemu ale starsznie mi przypomina ten synth jupitera 50 ;)


Oczywiście brzmieniowo nie ma szans z rolandem ale koncepcja i całokształt strasznie podobne ;))


 


Sam oczywiście pomyślę nad kupnem jp80 lub jp50 ale najlepiej z drugiej ręki bo ta cena.........


Ensoniq MR + exp dance/world/drums,
Roland Fantom G8,
Roland VariOS,
Alesis QS-R + pcmcia eurodance/classical

Awatar użytkownika
atarens
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 00:00

Re: Roland Jupiter-80

Post autor: atarens » wtorek 10 kwie 2012, 22:42

A tu jest troszkę więcej informacji...


http://www.casio-europe.com/euro/downloads/emi/PM_Synthesizers_190112__engl_fin.pdf


 


 


Jak nie patrzeć próbki z Casio CZ ........... ;))

Ensoniq MR + exp dance/world/drums,
Roland Fantom G8,
Roland VariOS,
Alesis QS-R + pcmcia eurodance/classical

ODPOWIEDZ