Sprzęt do studia domowego

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
kerykams
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 08 lis 2011, 00:00

Sprzęt do studia domowego

Post autor: kerykams » wtorek 08 lis 2011, 23:17

Witam


Jestem w trakcie budowy studia domowego(choc bedzie ono w piwnicy) i mam zapytanie odnosnie sprzetu. Moje studio bedzie wyposazone w klatke wokalna czy wokalowa jak kto woli. Moj budzet na sprzet wynosi 2500 zł. Jestem nagrzany na mikrofon: sE Electronics 2200T.


Czy moglby dopasowac mi reszte wymaganego sprzetu? Posiadam juz takie rzeczy jak komputer(bez karty zewnetrznej), monitory odsluchowe w postaci wiezy Technicsa.


i co do tego mikrofonu jest on lampowy iz slyszalem ze idzie wyciagnac lepsza barwe glosu z lampki anizeli z tranzystora. Bede nagrywal tylko i wylacznie wokal, jesli mikrofon tranzystorowy to: sE Electronics Z3300a. prosilbym o podpowiedz co do doboru sprzetu.


Z gory dzieki za pomoc


MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Sprzęt do studia domowego

Post autor: MrExplosion » wtorek 08 lis 2011, 23:56

A więc za 950zł które zostanie po kupnie mikrofonu, statywu i kabla musisz kupić:

Kartę dźwiękową
Program do nagrywania
Słuchawki
Monitory (serio, jak masz zamiar robić na Technics to równie dobrze możesz nagrywać na mikrofonie Shure za 100zł, takie same efekty tej zabawy będą)
Adaptację akustyczną

Cienko to widzę


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Sprzęt do studia domowego

Post autor: Zbynia » wtorek 08 lis 2011, 23:58

Czy klatka będzie metalowa?proponowałbym taką sferyczną co by wokale mogły sie odpowiednio wyginać......


ale tak na powaznie - zejdź chłopcze na ziemię - zacznij od czytania pism z tym związanych a nie od zadawania głupich pytań bo z odpowiedzi i tak nic nie zrozumiesz.....


ps.i ciesz się z odpowiedzi zanim admin usunie wątek....było tysiace razy i nie!!! nie pomaga sie tutaj ludziom którzy NIC nie wiedzą o temacie


 


więc najpierw lektura nawet starych książek z biblioteki a później jak zechcesz zadaj pytanie - to nie bazar


Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Sprzęt do studia domowego

Post autor: Janusz_M » środa 09 lis 2011, 07:55

...A więc za 950zł które zostanie po kupnie mikrofonu, statywu i kabla musisz kupić:

Kartę dźwiękową
Program do nagrywania
Słuchawki
Monitory (serio, jak masz zamiar robić na Technics to równie dobrze możesz nagrywać na mikrofonie Shure za 100zł, takie same efekty tej zabawy będą)
Adaptację akustyczną


Program do nagrywania dostanie z interfejsem audio (ok 350 zł), kupi wraz z EiS na którym jest darmowy Energy XT, ewentualnie ściągnie z sieci Podium Free lub inny freeware (w ten sam sposób wejdzie w posiadanie całej gamy innego niezbędnego oprogramowania). Zostaje 600 zł na słuchawki. A pożytek z monitorów w niezaadaptowanym akustycznie pomieszczeniu może być taki jak z wieży Technics.


Za 2,5 tyś. studia nie zbudujemy, ale to już wystarczająca kwota żeby kompletować sprzęt do domowej pracowni. Więc nie piszmy głupot tylko dlatego, że temat jest do zamknięcia.


Pozdrawiam
Janusz


AdminEiS
Posty: 152
Rejestracja: środa 07 kwie 2004, 00:00

Re: Sprzęt do studia domowego

Post autor: AdminEiS » środa 09 lis 2011, 12:46

EiS 1/2012 PLUS


Niezmiernie nam przykro, że korzystając z naszego forum ktoś nie potrafi (nie chce?) zaznajomić się przy tym także (prócz obowiązkowej wyszukiwarki) i z naszą ofertą główną - czyli magazynami Cry


[addsig]
Administrator serwisu

Zablokowany