MOTU 2408 jako konwerter standalone - w którą stronę i co można?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
miły73
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek 29 kwie 2002, 00:00

MOTU 2408 jako konwerter standalone - w którą stronę i co można?

Post autor: miły73 » czwartek 29 gru 2011, 19:42

Witam: mam zamiar nabyć ten jak widzę klasyczny wszędzie już interfejs, w wersji mkII, i mam dwa pytania, jeśli mogą mi odpowiedzieć osoby ktore go posiadają. Interfejs chcę użyć jako ADAT dla starszego miksera cyfrowego Tascam (podłączenie możliwe tylko przez TDIF), czyli jako konwerter TDIF-ADAT: 


 


Po pierwsze na jakim poziomie są jego przetworniki AD; czy to jest podstawowa półka jak w tanich interfejsach audio, jakość rzędu np. ADA8000, czy lepsza czy gorsza ? Wiem że sprzęt jest nieco zabytkowy, ale można go widzę kupić za bardzo umiarkowane pieniądze.. Ewentualnie też czy jego pierwsza wersja różni się jakością, czy warto ją brać pod uwagę ?


 


Po drugie i ważniejsze: jakie są kierunki konwersji w trybie standalone, ponieważ nie mogę tego jednoznacznie wywnioskować ze ściągniętych instrukcji i opisów:


- czy może on pracować jako konwerter z TDIF do ADAT i ewentualnie odwrotnie, czy konwersja jest jedynie pomiędzy jednym z tych formatów a złączami analogowymi ?
Jeśli będzie mógł z TDIF do ADAT, to jak rozumiem, mam w tym urządzeniu aż 3 takie konwertery, 3x8 kanałów ?


- czy może pracować jako konwerter ze SPDIF koaksjal do TDIF ? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.


 


 

technologie ..

ODPOWIEDZ