kompresor mdx 2600 i Korg sx 1

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Squna
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 09 mar 2010, 00:00

kompresor mdx 2600 i Korg sx 1

Post autor: Squna » czwartek 09 lut 2012, 11:10

 


Witam!

Kupiłem u Was  sprzęt, więc postanowiłem zapytać, bo instrukcje sprzętowe przeważnie są po angielsku, 

niemiecku, albo napisane są jakoś poglądowo.Zakupiłem u Was Behringera MDX 2600 oraz Korga SX 1 i tu jest pytanie

,bo podłączenie MDX 2600 np do Mixera Yamaha MG 102 C jest proste i zrozumiałe- jeden kabel: in, out z kompresora i insert 

w mixerze, 

na szynie mikrofon i działa, ale co zrobić jak chce np poprawić dynamikę brzmienia z Korga SX 1?, bo po podłączeniu na 

insercie w mixerze, to, działa mono (no chyba, że tylko w mono można  obrabiac dynamike na MDX 2600?) 

Napisze jaki miałem pomysł na podłączenie SX 1 do MDX 2600 (kablem sugerowanym do podłączenia kompresora czyli z jednej 

strony 2 x duzy jack mono, a z drugiej 1 x jack stereo) Podłączyłem tak: z Korg SX 1 L/P do in kompresora i z kompresora out 

na kanał mixera i działało, ale po nacisnięciu przycisku IN (na przednim panelu MDX 2600 jest przycisk in/out, który 

pozwala na odsłuchanie z kompresowanego sygnału lub wyłaczenie kompresji) gra to strasznie i zadne ustawienia kompresora 

nic nie zmienia-nie wiem dokładnie, ale ma się wrażenie wtedy ze caly muzyczny motyw jest dosłownie spłaszczony...

Prosze napisać, czy jakiś inny kabel trzeba użyć, czy tak się nie podłącza jak to robię. POzdrawiam. Tomek


Witam!


Gorąca prośba do tych co wiedzą.


Podłączenie MDX 2600 np do Mixera Yamaha MG 102 C jest proste i zrozumiałe- jeden kabel: in, out z kompresora i insert w mixerze, na szynie mikrofon i działa, ale co zrobić jak chce np poprawić dynamikę brzmienia z Korga SX 1?, bo po podłączeniu na insercie w mixerze, to, działa mono (no chyba, że tylko w mono można  obrabiac dynamike na MDX 2600?) 


Napisze jaki miałem pomysł na podłączenie SX 1 do MDX 2600 (kablem sugerowanym do podłączenia kompresora czyli z jednej strony 2 x duzy jack mono, a z drugiej 1 x jack stereo) Podłączyłem tak: z Korg SX 1 L/P do in kompresora i z kompresora out na kanał mixera i działało, ale po nacisnięciu przycisku IN (na przednim panelu MDX 2600 jest przycisk in/out, który pozwala na odsłuchanie z kompresowanego sygnału lub wyłaczenie kompresji) gra to strasznie i zadne ustawienia kompresora nic nie zmienia-nie wiem dokładnie, ale ma się wrażenie wtedy ze caly muzyczny motyw jest dosłownie spłaszczony...


Prosze napisać, czy jakiś inny kabel trzeba użyć, czy tak się nie podłącza jak to robię. POzdrawiam. Tomek



 


ODPOWIEDZ