Yamaha Motif XF 6

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
sajmon1973
Posty: 15
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 00:00

Yamaha Motif XF 6

Post autor: sajmon1973 » sobota 19 maja 2012, 09:43

Co sądzicie o syntezatorze Yamaha Motif XF ? Opis na stronie yamahy jest zachęcający: http://pl.yamaha.com/pl/p...f_xf/motif_xf6/
Zwłaszcza możliwość rozbudowywania brzmień i ich realizm-ciekawią mnie brzmienia akustyczne
Oto demo: http://www.youtube.com/watch?v=2EGQ6puV_YA Warto wydać ok 10 tys.,czy coś innego?


Ktoś z Was ma ten syntezator lub stronę,gdzie go testowano?



fortepianowki
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2011, 00:00

Re: Yamaha Motif XF 6

Post autor: fortepianowki » sobota 19 maja 2012, 12:17

nie znam najnowszych produktów Ahamay-a ale z doświadczeń z synthami tej firmy wynoszę . że to szalenie uniwersalne maszyny... a brzmienia akustyczne to mocna ich strona.

do czego ma Ci służyć?
zero sprzyntu kupa talyntu ........ (Triton Extreme, Yamaha S90 , MSP5, DT150, Rode??? Samick Custom ElGit,(5ty wydział Aranż/Komp)

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Yamaha Motif XF 6

Post autor: AkselPL » sobota 19 maja 2012, 12:19

...
Co sądzicie o syntezatorze Yamaha Motif XF ? Opis na stronie yamahy jest zachęcający: http://pl.yamaha.com/pl/p...f_xf/motif_xf6/
Zwłaszcza możliwość rozbudowywania brzmień i ich realizm-ciekawią mnie brzmienia akustyczne
Oto demo: http://www.youtube.com/watch?v=2EGQ6puV_YA Warto wydać ok 10 tys.,czy coś innego?


Ktoś z Was ma ten syntezator lub stronę,gdzie go testowano?

...
 


Motif XS to jest bardzo dobra stacja robocza, ale jak masz pieniądze to pomyśl o Korgu Kronos bo to na obecną chwilę najpotężniejsze workstation na rynku.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
sajmon1973
Posty: 15
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 00:00

Re: Yamaha Motif XF 6

Post autor: sajmon1973 » sobota 19 maja 2012, 17:34

...nie znam najnowszych produktów Ahamay-a ale z doświadczeń z synthami tej firmy wynoszę . że to szalenie uniwersalne maszyny... a brzmienia akustyczne to mocna ich strona.

do czego ma Ci służyć?...

Jestem koneserem muzyki klasycznej i chciałbym z pomocą klawisza tworzyć w domu m.in. taką muzykę.
Znajomy poleca mi jednak tańszą opcję - program Cubase 6, który zawiera darmową (60 dniową,a potem za 0k 300 zł) znakomity HALion Symphonic Orchestra VST . Całość to ok 1600 zł(Cubase 6 wersja edukacyjna,bo nie mam zamiaru na razie tworzyć w celach komercyjnych) plus interfejs audio ok 400 zł(E-MU 0204 Usb-co o nim myślicie?) ,czyli w sumie ok 2000zł.Finansowo zachęca wariant z programami ,ale chyba na poczatku łatwiej mi będzie tworzyć przy pomocy dobrego syntezatora np.Yamaha Motif XF 6,choć cena 10000 zł mnie trochę przeraża. Na Cubase 6 zupełnie się nie znam,ale ostatnio nabyłem kurs do tego programu i może coś z jego pomocą stworzę,ale mam obawy.

mkobrynski
Posty: 57
Rejestracja: sobota 21 kwie 2012, 00:00

Re: Yamaha Motif XF 6

Post autor: mkobrynski » sobota 19 maja 2012, 20:45

...
...
Co sądzicie o syntezatorze Yamaha Motif XF ? Opis na stronie yamahy jest zachęcający: http://pl.yamaha.com/pl/p...f_xf/motif_xf6/
Zwłaszcza możliwość rozbudowywania brzmień i ich realizm-ciekawią mnie brzmienia akustyczne
Oto demo: http://www.youtube.com/watch?v=2EGQ6puV_YA Warto wydać ok 10 tys.,czy coś innego?


Ktoś z Was ma ten syntezator lub stronę,gdzie go testowano?

...
 


Motif XS to jest bardzo dobra stacja robocza, ale jak masz pieniądze to pomyśl o Korgu Kronos bo to na obecną chwilę najpotężniejsze workstation na rynku.

...
 


No i Kronos jest chyba kapkę tańszy. Wrażenie robi znacznie lepsze, aniżeli XF. Z oboma miałem do czynienia - Kronos we wszystkim bije Motifa na łeb na szyję. Ale XF też nie jest zły. Jeśli zaś chodzi o akustyki, to albo Korg Kronos, albo Kurzweil PC3.
Access Virus TI2 Keyboard, Korg Trinity 61, Korg SP-250 SB
Pozbywam się Korgów, adres mailowy mkobrynski@hotmail.com

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Yamaha Motif XF 6

Post autor: Robix » sobota 19 maja 2012, 20:47

......nie znam najnowszych produktów Ahamay-a ale z doświadczeń z synthami tej firmy wynoszę . że to szalenie uniwersalne maszyny... a brzmienia akustyczne to mocna ich strona.

do czego ma Ci służyć?...

Jestem koneserem muzyki klasycznej i chciałbym z pomocą klawisza tworzyć w domu m.in. taką muzykę.
Znajomy poleca mi jednak tańszą opcję - program Cubase 6, który zawiera darmową (60 dniową,a potem za 0k 300 zł) znakomity HALion Symphonic Orchestra VST . Całość to ok 1600 zł(Cubase 6 wersja edukacyjna,bo nie mam zamiaru na razie tworzyć w celach komercyjnych) plus interfejs audio ok 400 zł(E-MU 0204 Usb-co o nim myślicie?) ,czyli w sumie ok 2000zł.Finansowo zachęca wariant z programami ,ale chyba na poczatku łatwiej mi będzie tworzyć przy pomocy dobrego syntezatora np.Yamaha Motif XF 6,choć cena 10000 zł mnie trochę przeraża. Na Cubase 6 zupełnie się nie znam,ale ostatnio nabyłem kurs do tego programu i może coś z jego pomocą stworzę,ale mam obawy.
...
 


Po pierwsze Motif to nie jest tylko syntezator, a workstation. Brzmienia orkiestrowe ma zsamplowane.


Po drugie, jeżeli to ma być tylko użytek w home rocordingu, to po co chcesz bulić za sprzęt, który wymięka przy programach na kompa? Kolega dobrze radzi. Kup dobry intefejs audio, tak aby pozwolił Tobie na pracę z większą liczbą wtyczek (np. quad capture Rolanda) bez dropów i ksztuszenia się, kup sobie jakiś samplerek (z tańszych popatrz na firmę IK Multimedia, z droższych i na prawdę profesjonalnych to masz EW Quantum Leap), do tego jakiś programik DAW, nie musi być nie wiadomo jaki kombajn, którego pewnie i tak w 50% nie wykorzystasz. I można robić co się chce.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Yamaha Motif XF 6

Post autor: AkselPL » sobota 19 maja 2012, 20:56

Popierwsze Motif XS i XF to prawie to samo.


Po drugie Kronos jest najdroższy z popularnych istniejących workstation


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

mkobrynski
Posty: 57
Rejestracja: sobota 21 kwie 2012, 00:00

Re: Yamaha Motif XF 6

Post autor: mkobrynski » sobota 19 maja 2012, 22:56

...
Popierwsze Motif XS i XF to prawie to samo.


Po drugie Kronos jest najdroższy z popularnych istniejących workstation
...
 


Ale różnica cen między Kronosem, a najnowszym Motifem jest stosunkowo niewielka. Zaś różnica - KOLOSALNA. Gram od ponad tygodnia na Motifie XS8, ale miałem do czynienia także z Korgiem i wiem co mówię.
Access Virus TI2 Keyboard, Korg Trinity 61, Korg SP-250 SB
Pozbywam się Korgów, adres mailowy mkobrynski@hotmail.com

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Yamaha Motif XF 6

Post autor: AkselPL » niedziela 20 maja 2012, 00:34

......
Popierwsze Motif XS i XF to prawie to samo.


Po drugie Kronos jest najdroższy z popularnych istniejących workstation
...
 


Ale różnica cen między Kronosem, a najnowszym Motifem jest stosunkowo niewielka. Zaś różnica - KOLOSALNA. Gram od ponad tygodnia na Motifie XS8, ale miałem do czynienia także z Korgiem i wiem co mówię....
 


No jest kolosalna masz rację, Kronos to najpotężniejsze workstation na rynku nawet na forum yamahy krąży taka opinia. XF odstaje od niego o erę. Cena faktycznie podobna niewiedzieć czemu.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
White_Raven
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2008, 00:00

Re: Yamaha Motif XF 6

Post autor: White_Raven » poniedziałek 21 maja 2012, 23:19

...
......
Popierwsze Motif XS i XF to prawie to samo.


Po drugie Kronos jest najdroższy z popularnych istniejących workstation
...
 


Ale różnica cen między Kronosem, a najnowszym Motifem jest stosunkowo niewielka. Zaś różnica - KOLOSALNA. Gram od ponad tygodnia na Motifie XS8, ale miałem do czynienia także z Korgiem i wiem co mówię....
 

No jest kolosalna masz rację, Kronos to najpotężniejsze workstation na rynku nawet na forum yamahy krąży taka opinia. XF odstaje od niego o erę. Cena faktycznie podobna niewiedzieć czemu.
...
 


Zaznaczam tylko, iż Kronos to stosunkowo świeży produkt i rozwija koncepcję znaną z OASIS. Podobnie jest z YAMAHA serją MOTIF. W końcu i Yamaha wypuści coś co zmiecie konkurencję. Ale tak to jest, gdy rok w branży jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego to cała epoka.


 


ODPOWIEDZ