LuSH-101 od grupy D16

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

LuSH-101 od grupy D16

Post autor: Tadeo » sobota 22 wrz 2012, 14:05

Macie może jakieś przecieki:) 


Kiedy będzie dostępny?


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: LuSH-101 od grupy D16

Post autor: DJOZD » niedziela 23 wrz 2012, 10:27

Sądzę że niebawem, do miesiaca lub dwóch max. Póki co testujemy (testerzy) jeszcze bety, które już są niemal doskonałe. Ale ekipa D16 nie określiła jeszcze daty premiery. Zachęcam do poczytania na stronie D16 o nowym instrumencie i posluchania wstępnych demowek. Z mojej strony po miesiacach testów w różnych warunkach bojowych z czystym sumieniem polecam ten swietny syntezator. Oparty o konstrukcje ROLANDA SH-101 brzmi rewelacyjnie. Jakość filtra i dodanych modułów ( mikser z osobnym korektorem na warstwę, kompresja i zestawem efektow modulacyjnych) zapewnia ogromne mozliwosci tworzenia zarówno dźwięków solowych jak i rozbudowanych multibral'owcow. Jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem na ile jestem w stanie, jako uzytkownik i sound designer.

Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: LuSH-101 od grupy D16

Post autor: Marc.The.Drummer » niedziela 23 wrz 2012, 10:50

A jak on sie ma do oryginalnego sh 101? Bo TAL Bassline tez jest emulacja as brzmi inaczej.

http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: LuSH-101 od grupy D16

Post autor: DJOZD » niedziela 23 wrz 2012, 11:42

Ten instrument to tak naprawdę coś więcej niż SH-101, który był inspiracją i pewną bazą. Niestety na ten moment nie odpowiem ci czy w zakresie funkcji oryginalnego SH LuSH brzmi identycznie. Ale nieomieszkam tematu wybadac. Natomiast mogę cię zapewnić że to z jaką pieczolowitoscia zostały przygotowane poszczególne komponenty daje gwarancję naprawdę solidnego brzmienia. Testowalem ten instrument na wlasnych barwach zarówno w produkcji studyjnej, jak i na scenie. Jakość filtrów gwarantuje bardzo analogowe brzmienie jakie dotychczas spotkalem tylko w niewielu VA VST (mówiąc ogólnie). Być może pierwszy kontakt z instrumentem nie będzie tak zaskakujący jak można by się spodziewać po moich opisach, ale czas podczas wnikliwej pracy, modyfikowaniem lub tworzeniem barw uwydatnia to o tutaj piszę. Jestem jednak pewny że każdy znajdzie kilka naprawde dobrych presetow na pokladzie.

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: LuSH-101 od grupy D16

Post autor: Robix » niedziela 23 wrz 2012, 20:59

Mówiąc szczerze, to też zainteresował mnie ten produkt, mimo, że mam sporo syntezatorów. Zobaczymy po ile będzie. Mi akurat na presetach mniej zależy :). A jak w praktyce wygląda sprawa obciążenia, dużo mocy to potrzebuje?


Pozdrawiam

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: LuSH-101 od grupy D16

Post autor: DJOZD » poniedziałek 24 wrz 2012, 19:35

...Mówiąc szczerze, to też zainteresował mnie ten produkt, mimo, że mam sporo syntezatorów. Zobaczymy po ile będzie. Mi akurat na presetach mniej zależy :). A jak w praktyce wygląda sprawa obciążenia, dużo mocy to potrzebuje?
Pozdrawiam...


Niestety, ale jakość trochę kosztuje. Lush nie należy do najlzejszych wtyczek. Jak tylko wrócę napiszę coś więcej.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: LuSH-101 od grupy D16

Post autor: DJOZD » piątek 28 wrz 2012, 10:28

...... Niestety, ale jakość trochę kosztuje. Lush nie należy do najlzejszych wtyczek. Jak tylko wrócę napiszę coś więcej. ... W ogóle to można poszperać i poszukać ciekawych informacji dot. technicznych spraw. Tutaj pokaz pracy oscylatora i braku śmieci w widmie wynikających z aliasingu. And soundcheck:


Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: LuSH-101 od grupy D16

Post autor: Robix » piątek 28 wrz 2012, 15:28

Ok, a te brzmienia to presety?

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: LuSH-101 od grupy D16

Post autor: DJOZD » piątek 28 wrz 2012, 15:42

...Ok, a te brzmienia to presety?...


To proste brzmienia które prawdopodobnie znajdą się w gronie presetów, natomiast demówki innego typu i charakterze znajdziesz na stronie D16. To tak elastyczne barwy że można łatwo wyginać je za pomocą kontrolerów i grać na wiele sposobów.

Natomiast w kwestii tego czy instrument brzmi jak oryginał. Wychodzi na to że ograniczając się tylko do możliwości oryginalnego SH-101, mamy więrną jego emulację.

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: LuSH-101 od grupy D16

Post autor: chantizstudio » piątek 28 wrz 2012, 15:45

.........
Niestety, ale jakość trochę kosztuje. Lush nie należy do najlzejszych wtyczek. Jak tylko wrócę napiszę coś więcej. ...


">...

Nie zgodzę się z tym,dlatego ze choćby Sylenth1 czy Dune brzmią super a nie paraliżują kompa , wiec z twierdzeniem iż dobra jakość równa się procesozernoscia był bym ostrożny.

Co do samego syntezatora to powiem tak: nie zaskakuje niczym , brzmienie z demek wydaje się ok ( w sumie fajna prezentacje zrobił tylko Aiyn Zahev) Reszta audio prezentacji mnie nie przekonuje, ale jest to syntezator wiec musiał bym tym samemu pokręcić tym żeby to ocenić.
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

ODPOWIEDZ