Problem z mikrofonem

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
cookiemonster22
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 09 paź 2003, 00:00

Problem z mikrofonem

Post autor: cookiemonster22 » czwartek 09 paź 2003, 22:02

wiem że to zabrzmi nader głupio ale...przecież każdy ma jakieś braki...

mam problem z mikrofonem i jakością wokalu.Robię muzykę nie kłamiąc, jakieś dwa lata.

JAK PODŁĄCZYĆ DOBRZE MIKROFON aby wszystko dobrze działało?tzn.nie było takiej ilości szumów jaka jest teraz, a szumy sa kolosalne.Zaznaczam że mam kartę AUDIGY 2 i Mikrofon SHURE dynamiczny..ale czy to problem żeby nagrać głośny i w miarę czysty głos??

co zrobić i jak to montować?

lepszy wokal uzyskiwałem przy nagrywaniu przez zwykły internetowy mikrofon(próba)niż przez MIK. podłączony do wzmacniacza i do karty.Przypuszczam że program tu nie ma znaczenia.

Ale jeśli już to w kazdym teraz przy desperackich próbach ustawiłem wszystko na maksa do nagrywania i nic.

jak mam to zrobić??



proszę o rzetelną odpowiedź :(

z góry dziękuję
[addsig]

Awatar użytkownika
krezul
Posty: 42
Rejestracja: piątek 03 maja 2002, 00:00

Re: Problem z mikrofonem

Post autor: krezul » czwartek 09 paź 2003, 23:52

Zapewne wejscie masz ustawione na mikrofony elektretowe i musisz przestawic na mikrofony dynamiczne, nie wiem jak to jest w tym audigy, zerknij do instrukcji.



pozdrawiam

szymon

Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Problem z mikrofonem

Post autor: Gizmo » piątek 10 paź 2003, 07:27

...wiem że to zabrzmi nader głupio ale...przecież każdy ma jakieś braki...

mam problem z mikrofonem i jakością wokalu.Robię muzykę nie kłamiąc, jakieś dwa lata.

JAK PODŁĄCZYĆ DOBRZE MIKROFON aby wszystko dobrze działało?tzn.nie było takiej ilości szumów jaka jest teraz, a szumy sa kolosalne.Zaznaczam że mam kartę AUDIGY 2 i Mikrofon SHURE dynamiczny..ale czy to problem żeby nagrać głośny i w miarę czysty głos??

co zrobić i jak to montować?

lepszy wokal uzyskiwałem przy nagrywaniu przez zwykły internetowy mikrofon(próba)niż przez MIK. podłączony do wzmacniacza i do karty.Przypuszczam że program tu nie ma znaczenia.

Ale jeśli już to w kazdym teraz przy desperackich próbach ustawiłem wszystko na maksa do nagrywania i nic.

jak mam to zrobić??



proszę o rzetelną odpowiedź :(

z góry dziękuję

...

**********************

Witaj,



Niestety, a było to już wałkowane kilka razy, sand blaściaki lubią szumieć. Testowałem ok. 5 różnych produktów, tego typu, firmy Creative i z każdym było podobnie. Moim zdaniem nie jest to w ogóle karta przeznaczona do realizacji dźwięku. Jest to natomiast naprawdę dobra karta multimedialna.

Jeśli myślisz o wyeliminowaniu szumów, to przede wszystkim powyłączaj: "What You hear", "Line in", "CD" w mikserze karty. To ograniczy w pewnym stopniu tzw. "szumienie".

A tak na marginesie może mimo wszystko warto zastanowić się nad zmianą karty dźwiękowej ?



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Himen
Posty: 22
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Problem z mikrofonem

Post autor: Himen » piątek 10 paź 2003, 08:11

Musisz mikrofon podłączyć do jakiegoś przedwzmacniacza (mp. w mikserze) i dopiero po wzmocnieniu do wejścia liniowego karty.

Sygnał z mikrofonu ma zbyt mały poziom do nagrywania bezpośrenio przez wejście liniowe dlatego musi zostac odpowiednio wzmocniony.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Thomazz
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2003, 00:00

Re: Problem z mikrofonem

Post autor: Thomazz » piątek 10 paź 2003, 21:34

Witam.



Podlacz mikrofon do wejscia "MIC IN" i wlacz Mic Boost +20dB.



Szumy powinny zniknac.



Pozdrowka
Uczestnik Kursu Realizacji Dźwięku nr 32.

ODPOWIEDZ