MOTU Track 16 - kto już ma?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Hofander
Posty: 285
Rejestracja: środa 01 paź 2003, 00:00

MOTU Track 16 - kto już ma?

Post autor: Hofander » poniedziałek 12 lis 2012, 14:15

Witam Szanownych Kolegów,



kto miał okazję zapoznać się z MOTU Track 16? Recenzje są powalające, ale chętnie zapytam o wrażenia z "placu boju"...


Awatar użytkownika
rednacz
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 23 maja 2002, 00:00

Re: MOTU Track 16 - kto już ma?

Post autor: rednacz » poniedziałek 12 lis 2012, 18:14

Już tak zupełnie poza recenzją, którą napisałem na temat Track 16 w listopadowej EiS, mogę się podzielić informacjami z ponad miesięcznego użytkowania tego interfejsu - bardzo intensywnego i w różnego typu pracach. Świetnie mi się na nim nagrywa, zwłaszcza z włączoną kompresją i korekcją na torze zapisu. Zapisałem sobie kilka gotowych presetów: lektor, wokal, git. akust., git. elektryczna, bas - i po prostu w danej sytuacji wybieram konkretną konfigurację z menu i niczym nie muszę kręcić. Wejścia i wyjścia liniowe podłączyłem przez krosownicę i problem z wiszącymi kabelkami mam załatwiony. Brzmienie preampów wybiega daleko poza to, co oferują interfejsy USB z tzw. średniej półki - bliskie, dalekie ujęcia - nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. Zapas regulacji wystarczający do każdych prac, zarówno w górę jak i w dół.
Dynamika sygnału wyjścia doskonała - mam na torach wyjściowych z komputera E-mu Tracker Pre i MOTU Track 16 - oba podłączone do wejść liniowych miksera więc mogę w każdej chwili dokonać konfrontacji brzmieniowej tego samego sygnału w czasie rzeczywistym. Skończyło się na tym, że E-mu odgrywa tylko dźwięki systemowe (gdy np. korzystam z podsłuchu plików audio przez F3 w Total Commanderze lub montuję lektorkę do filmu). Wszystkie rzeczy związane z obróbką dźwięku (DAW, edytor, finalny montaż w Vegas) robię tylko na MOTU.
Niesamowicie wygodne wejście liniowe TRS 1/8" pozwala na błyskawiczne podłączenie każdego urządzenia przenośnego i nagranie sygnału z naprawdę wysoką jakością.
Bardzo się przydaje szybki dostęp do regulacji z panelu interfejsu - nic nie trzeba klikać w programie sterującym pracą. W zasadzie w zależności od potrzeb wybieram tylko określony preset sprzętowy, a szczegóły (poziomy) dopracowuję już manipulatorami w interfejsie.
Wejścia i wyjścia ADAT pozwalają mi na bardzo sprawne podłączenie z resztą aparatury (choć na ten moment korzystam tylko z wejść, ale może kiedyś rozbuduję się po stronie wyjść...)
Faktem jest, że stopień komplikacji tego typu interfejsów jest już na tyle duży, że często trzeba się dobrze nakombinować, żeby dojść co jest do czego i z czym połączone. I tu wybawieniem są gotowe presety (które sami jednak musimy stworzyć) uwzględniające komplet ustawień sprzętowo-programowych.
Patrząc od strony inwestycyjnej - interfejs bardzo przyszłościowy, pod warunkiem że firma MOTU nie zapomni o aktualizacji sterowników. Zdarzyło mi się raz czy dwa, że przy uruchamianiu jakiegoś programu audio ten nie zobaczył interfejsu i zameldował coś o braku wystarczającej ilości pamięci RAM. Restart interfejsu przyciskiem na przednim panelu wystarczył. Wskaźniki wysterowania świecą trochę za jasno i nie zawsze wiadomo, gdzie jest koniec świecącej linijki, ale można to dokładnie obejrzeć na mikserze wirtualnym.
Moim zdaniem jeden z najbardziej udanych interfejsów wielokanałowych tego typu dostępnych na rynku. W sumie podoba mi się jego idea potraktowania go jako kontrolera, który cały czas mamy pod ręką. Ze spokojnym sumieniem polecam także do pracy zawodowej.
pozdrawiam
Tomasz Wróblewski

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: MOTU Track 16 - kto już ma?

Post autor: matiz » poniedziałek 12 lis 2012, 19:05

Fajny jest, ma duże możliwości, tylko trochę się grzeje ;)


[addsig]

Awatar użytkownika
rednacz
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 23 maja 2002, 00:00

Re: MOTU Track 16 - kto już ma?

Post autor: rednacz » piątek 16 lis 2012, 11:44

Kilka dni temu pojawił się nowy firmware dla tego interfejsu i z tego co w tym momencie widzę, zniknęły złe duszki, które pojawiały się w wersji debiutanckiej, czyli pojawiający się niekiedy przy uruchamianiu programów audio komunikat o zbyt małej pamięci i konieczność zwiększenia bufora gdy interfejs obsługiwał więcej niż jedną aplikację ASIO jednocześnie. Instalacja firmware w pewnym momencie okazała się stresująca, ponieważ program aktualizacyjny zameldował, że nie odpowiada, ale postanowiłem go wziąć głodem, przeczekać i wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Awatar użytkownika
tomekfabian
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 03 cze 2013, 00:00

Re: MOTU Track 16 - kto już ma?

Post autor: tomekfabian » poniedziałek 03 cze 2013, 21:20

...Witam Szanownych Kolegów,
kto miał okazję zapoznać się z MOTU Track 16? Recenzje są powalające, ale chętnie zapytam o wrażenia z "placu boju"......

Witam! Zastanawiam się nad zakupem MOTU Track 16 chodzi mi nie tylko o nagrywanie, ale i granie na żywo bezpośrednio z tego urządzenia do którego chciał bym podłączyć jednocześnie gitarę dwa mikrofony i klawisze do wejścia liniowego, a w przyszłości drugi klawisz do drugiego liniowego. Jednymi słowy wszystkie wejścia były by w użyciu jednocześnie. Dzięki temu urządzeniu chciał bym zrezygnować z miksera Mackie cfx20 mk ll i kamery pogłosowej Lexikon nie jestem zadowolony z obecnego brzmienia i mam słabe wzmocnienie mikrofonów(shure beta 58) Proszę o pomoc czy warto w to się ładować bo nie chcę popełnić jakiejś głupoty i później nagle mi wszystko w trakcie grania stanie. Proszę o możliwie szybką odpowiedź!!!
Z góry dziękuję, a może jakieś inne rozwiązanie, budżet ograniczony do wartości tego urządzenia.

ODPOWIEDZ