M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: elmuz1 » niedziela 16 gru 2012, 20:51

Przymierzam się do zakupu Axiom'a Pro 61 - bardzo atrakcyjna cena - 1300zł. No właśnie, co stało się przez ostatnie dwa, trzy lata, że ceny tych klawiatur spadły niemal o połowę? (w 2009r - 2390zł).

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: elmuz1 » poniedziałek 17 gru 2012, 11:51

Może ktoś się wypowie, zwłaszcza jeżeli chodzi o trwałość klawiatury, przycisków po dwóch latach użytkowania?
Ta niska cena nie najlepiej może świadczyć o produkcie. Póki co nie mam jak sprawdzić.

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: richtig » poniedziałek 17 gru 2012, 17:28

Mam tego Axioma (mowa o tym białym, tak?) i bardzo intensywnie używam od ok 2 lat, o ile jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia (wszystko trzeszczy, gałki mało wygodne), to póki co nie miałem z nim żadnego problemu. Jedynie gumki stykowe pod jednym klawiszem musiałem wymienić, ale to akurat standard u mnie, bardzo siłowo gram i każdy instrument jaki przeszedł przez moje ręce wymagał podobnej naprawy po kilku latach.
www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: elmuz1 » poniedziałek 17 gru 2012, 18:29

...Mam tego Axioma (mowa o tym białym, tak?) i bardzo intensywnie używam od ok 2 lat, o ile jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia (wszystko trzeszczy, gałki mało wygodne), to póki co nie miałem z nim żadnego problemu. Jedynie gumki stykowe pod jednym klawiszem musiałem wymienić, ale to akurat standard u mnie, bardzo siłowo gram i każdy instrument jaki przeszedł przez moje ręce wymagał podobnej naprawy po kilku latach.
...
richtig, tak, chodzi o ten biały. Jak to "wszystko trzeszczy"? Toś mnie rozbawił Ale to ważne informacje. Ja również gram dość intensywnie, tzn. normalnie, powiedzmy pianistycznie ;) Gumki sam wymieniałeś? Oczywiście to kwestia indywidualna, ale jak Ci leżą klawisze pod palcami? Czemu wybrałeś akurat tę klawiaturę? Czy w wersji Pro nie ma już tego sławetnego "klejenia się" klawiszy?

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: Redakcja » poniedziałek 17 gru 2012, 18:35

A czemu akurat Axiom Pro?
A może lepiej/jeszcze taniej kupić Axiom 61 v.2?
Od kilku lat mam wersję v.1 i chwalę ją po wszystkich wioskach. Oczywiście obecnie wolałbym v.2, ale póki co w tej pierwszej nic nie chce mi się zepsuć ;-(
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: elmuz1 » poniedziałek 17 gru 2012, 19:01

...A czemu akurat Axiom Pro?
A może lepiej/jeszcze taniej kupić Axiom 61 v.2?
Od kilku lat mam wersję v.1 i chwalę ją po wszystkich wioskach. Oczywiście obecnie wolałbym v.2, ale póki co w tej pierwszej nic nie chce mi się zepsuć ;-(...

Może to i racja... Tylko kwestia klawiatury (dla mnie b. istotna): są te same w modelach Pro i v2? No i jeszcze raz zapytam: o co chodzi z tym "klejeniem się" klawiszy? (ktoś to tak infantylnie nazwał) Rozumiem, że podstawowa różnica miedzy Pro i V2 to brak HyperControl w V2?

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: Redakcja » poniedziałek 17 gru 2012, 20:39

...No i jeszcze raz zapytam...



Tak się zastanawiam. Bo czemu akurat tylko mi(?) udało się w kilkanaście wręcz sekund znaleźć w naszej wyszukiwarce aż tyle fajnych tematów na naszym forum?

- Pancerny M-Audio Axiom, klawiatury, futerały

- M-Audio Axiom 61 - warto kupić?

- M-Audio Axiom 61 - problem z klawiaturą?

- M-Audio Axiom Pro 61 - problem z padem

- Warte uwagi klawiatury MIDI - mega test organoleptyczny


[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: elmuz1 » poniedziałek 17 gru 2012, 20:50

Wszystko czytałem. Może i za dużo i nie tylko na tym (polskim) forum. Strasznie dużo przeciwstawnych opinii i to raczej nie dotyczy niuansów.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: Redakcja » poniedziałek 17 gru 2012, 20:55

...Wszystko czytałem. Może i za dużo i nie tylko na tym (polskim) forum. Strasznie dużo przeciwstawnych opinii i to raczej nie dotyczy niuansów...

Hmm... wszak teraz też liczysz na opinie. Myślisz, że nie będą przeciwstawne?
Przy tym wspomniane, przerabiane już tematy dokładnie wyjaśniają to, o co pytasz.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: M-Audio Axiom Pro 61 - za niska cena?

Post autor: elmuz1 » poniedziałek 17 gru 2012, 21:12

Hmm... wszak teraz też liczysz na opinie. Myślisz, że nie będą przeciwstawne?
Przy tym wspomniane, przerabiane już tematy dokładnie wyjaśniają to, o co pytasz....
......
Może i tak, ale jak na początku wspomniałem, obecne pytania zadaję w kontekście obecnego CZASU, czyli o wiele dłuższym okresie użytkowania Axiomów niż ten z wątków, które przytaczasz. Gdy kolega wyżej pisze, że wszystko trzeszczy po dwóch latach, to nie za wesoło, z drugiej strony czego chcieć za tysiąc złotych. Ale najgorsze, że za dwa tysiące nie kupi się lepszej klawiatury.

ODPOWIEDZ