Roland UA-55 Quad Capture

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
numusicus
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 06 lis 2011, 00:00

Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: numusicus » sobota 29 gru 2012, 20:46

Proszę, aby w sprawie UA-55 Quad Capture wypowiedzieli się tylko posiadacze tego sprzętu lub ludzie, którzy mieli z nim fizycznie do czynienia. Otóż interfejs jest już na rynku około półtora roku, a więc ktoś go chyba kupił i używa. Moje pytanie dotyczy jakości dźwięku na wyjściu i ogólnej oceny pracy z tym urządzeniem. Mam zamiar je kupić do zastosowań domowych. Pozdrawiam wszystkich i życzę szczęśliwego Nowego Roku.



Gość rozpoczynający przygodę z muzyką elektroniczną, doświadczony gitarzysta elektryczny (amator), początkujący klawiszowiec, fanatyk pięknych brzmień.

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: Pan_Jabu » sobota 29 gru 2012, 20:53

Bardzo, bardzo dobry kawał sprzętu. Jakość bez zarzutu, rewelacyjne drivery (są już dostępne w wersji Windows 8), stabilność bez zarzutu.


Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: Pan_Jabu » sobota 29 gru 2012, 20:53

Powyżej chodziło oczywiście o Windows 8.


Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: elmuz1 » niedziela 30 gru 2012, 00:23

Pan_Jabu,
mógłbyś przybliżyć z jaką (jakimi) konfiguracją PC używasz tego interfejsu?
I czy tylko w domu (studiu) czy też w występach na żywo?

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: Soundscape » niedziela 30 gru 2012, 08:52

Od siebie dodam, iż używam go od lutego. Jeszcze ani razu się nie zawiesiłSmile Na razie pod XP jeszcze, ale niebawem 7-ka. Za te pieniądze rewelka. Jedyna rzecz jaką trzeba mieć na uwadze, to poziom słuchawek i wyjść głównych pod jedną gałką. Mając jednak regulację poziomu na monitorach to nie problem. Preampy przyzwoite, funkcja Auto-Sens spełnia swoją rolę, wyjście słuchawkowe bardzo dobre.


Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: Pan_Jabu » niedziela 30 gru 2012, 12:23

... Pan_Jabu,
mógłbyś przybliżyć z jaką (jakimi) konfiguracją PC używasz tego interfejsu?
I czy tylko w domu (studiu) czy też w występach na żywo?...
 



Używam na razie głównie w domu (zaliczone dopiero jedno nagranie na żywo). Wykorzystuję ten sprzęt do nagrań głosu, oraz do grania instrumentami VSTi.


Wykorzystuję stacjonarny PC (procesor i7 quad 3,4 GHz, 16 GB RAM i dyski SSD i HDD), a także laptopa Dell Vostro 3350 (i7 bodajże 2,8 GHz, 8 GB RAM, SSD). Na obu komputerach mam teraz już Windows 8. Do niedawna używałem 7-ki, ale pojawiły się już drivery do UA-55, więc mogłem się przesiąść.


Jak na razie Quad Capture to najwygodniejszy i najbardziej bezproblemowy interfejs, jakiego miałem okazję używać.


Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: elmuz1 » niedziela 30 gru 2012, 15:02

Cieszy mnie kwestia stabilności, w sumie to przecież najważniejsza sprawa.
Co do Vsti - jaka min. latencja?

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: Pan_Jabu » niedziela 30 gru 2012, 19:53

...Cieszy mnie kwestia stabilności, w sumie to przecież najważniejsza sprawa.
Co do Vsti - jaka min. latencja?...
 




Tak szczerze mówiąc to nie wiem.Undecided



Nie robiłem żadnych eksperymentów w tym kierunku. Ja pracuję z latencją 10 ms, co mi wystarcza i nie mam żadnych problemów. Mogę spróbować ją zmniejszyć i zobaczę co się będzie działo. :)


Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: elmuz1 » niedziela 30 gru 2012, 21:49

Tak szczerze mówiąc to nie wiem.Undecided
Nie robiłem żadnych eksperymentów w tym kierunku. Ja pracuję z latencją 10 ms, co mi wystarcza i nie mam żadnych problemów. Mogę spróbować ją zmniejszyć i zobaczę co się będzie działo. :)...

O to właśnie mi chodzi :) Do jakich max wartości możesz ją zmniejszyć i co wtedy.
Ja na swojej staruteńkiej rme 9632 mam cały czas coś ok 6 ms, tak ustawiłem i od b. dawna jest git.
Natomiast Roland UA-55 Quad_Capture chcę zakupić do drugiego miejsca pracy. Przyglądam się
od jakiegoś czasu różnym FastTrakckom, Audioboxom, ale Roland w tym segmencie cenowym (biorąc pod uwagę
szczególnie stabilność) jest nr 1.

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: Pan_Jabu » poniedziałek 31 gru 2012, 09:22


O to właśnie mi chodzi :) Do jakich max wartości możesz ją zmniejszyć i co wtedy.


Poeksperymentuję, ale dopiero za kilka dni, bo chwilowo nie mam takiej możliwości, ze względu na przemeblowanie "stanowiska pracy" i oczekiwanie na nową klawiaturę sterującą ;)


ODPOWIEDZ