Roland UA-55 Quad Capture

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
katox
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: katox » niedziela 06 sty 2013, 20:02

...Od siebie dodam, iż używam go od lutego. Jeszcze ani razu się nie zawiesiłSmile Na razie pod XP jeszcze, ale niebawem 7-ka. Za te pieniądze rewelka. Jedyna rzecz jaką trzeba mieć na uwadze, to poziom słuchawek i wyjść głównych pod jedną gałką. Mając jednak regulację poziomu na monitorach to nie problem. Preampy przyzwoite, funkcja Auto-Sens spełnia swoją rolę, wyjście słuchawkowe bardzo dobre....

przymierzam się do zakupu ale z tego co piszesz to nie ma możliwości oddzielnej regulacji głośności dla wyjścia głównego i słuchawkowego. czy na dołączonym oprogramowaniu nie można przekierowac tak sygnału że kontrola będzie niezależna? troche kiepsko to wygląda jeżeli chcesz przełączyć się na słuchawki i musisz np wyłączać monitory :(

Awatar użytkownika
alan66
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: alan66 » niedziela 06 sty 2013, 23:42

Wiem że mieli tutaj odzywac się tylko Ci co używają tego uprogramowania, ale sam rozważam ten zakup i szczerze powiedziawszy na jednym z zagranicznych for (czy tam forów;P) proponowano mi:


Focusrite Scarlett 2i4.


Biorę go pod uwagę w stosunku do Rolanda, bo to prawie ta sama półka cenowa. Zależy w jakim sklepie.
Tutaj
link do producenta.


Przepraszam za offtop.


Pozdrawiam
Alan.



Architekt, Grafik, Kompozytor

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: Pan_Jabu » czwartek 10 sty 2013, 10:23

O to właśnie mi chodzi :) Do jakich max wartości możesz ją zmniejszyć i co wtedy.
Ja na swojej staruteńkiej rme 9632 mam cały czas coś ok 6 ms, tak ustawiłem i od b. dawna jest git.


Dobra, klawiatura sterująca dotarła i ja znalazłem wreszcie chwilę, aby nieco poeksperymentować.



Testy były trochę na szybko, z braku czasu, ale wyszło mi, że dopiero na najmniejszym możliwym do ustawienia buforze zaczęły się problemy. Czyli przy 1,8 ms.


Dla 3,1 ms było całkiem OK. Ale zaznaczam, że test był na szybko.


Wcześniej dłużej wykorzystywałem ustawienia dające 5,2 ms - i to było moim zdaniem całkowicie bezpieczne.




Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: elmuz1 » czwartek 10 sty 2013, 10:35

Ok, Jabu - to mi wystarczy. Solidna firma jesteś :)
A co do klawiatury, pochwal sie co kupiłeś. Ja na święta sprawiłem sobie Axioma 61 mk II.
Jestem bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: Pan_Jabu » czwartek 10 sty 2013, 10:59

A co do klawiatury, pochwal sie co kupiłeś. Ja na święta sprawiłem sobie Axioma 61 mk II.
Jestem bardzo zadowolony....
 


Czytałem o Twoim Axiomie :) Też go poważnie rozważałem, ale ostatecznie we wiadomym wątku na tym forum kolega Kafel przekonał mnie do Rolanda A-800. I też jestem bardzo zadowolony.


Awatar użytkownika
Danielsdj
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: Danielsdj » czwartek 10 sty 2013, 11:11

...
Proszę, aby w sprawie UA-55 Quad Capture wypowiedzieli się tylko posiadacze tego sprzętu lub ludzie, którzy mieli z nim fizycznie do czynienia. Otóż interfejs jest już na rynku około półtora roku, a więc ktoś go chyba kupił i używa. Moje pytanie dotyczy jakości dźwięku na wyjściu i ogólnej oceny pracy z tym urządzeniem. Mam zamiar je kupić do zastosowań domowych. Pozdrawiam wszystkich i życzę szczęśliwego Nowego Roku.

Posiadam go od roku nie spodziewaj się szału za tą kasę!!! owszem latencja i preamp jest  w miarę ale myślę że interfejsy na firewire są o wiele lepsze no chyba  ze kupisz jakiś na usb 3.0.
...
 


Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: Pan_Jabu » czwartek 10 sty 2013, 11:14

Posiadam go od roku nie spodziewaj się szału za tą kasę!!! owszem latencja i preamp jest  w miarę ale myślę że interfejsy na firewire są o wiele lepsze no chyba  ze kupisz jakiś na usb 3.0.


A jakieś konkrety? Czego konkretnie Rolandowi brakuje? Cool


Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Roland UA-55 Quad Capture

Post autor: elmuz1 » czwartek 10 sty 2013, 11:53

Posiadam go od roku nie spodziewaj się szału za tą kasę!!! owszem latencja i preamp jest  w miarę ale myślę że interfejsy na firewire są o wiele lepsze no chyba  ze kupisz jakiś na usb 3.0.
...
 
...
 


Możesz okreslić gdzie zaczyna się szał?


Napisz konkretnie co Ci nie pasuje w UA-55 Quad Capture.


ODPOWIEDZ