KORG mini MS-20

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

KORG mini MS-20

Post autor: MB » piątek 25 sty 2013, 00:15

Oj wysypało się tych nowości na NAMM, aż oczy wyłażą z orbit. KORG zaanonsował ponowne wprowadzenie na rynek legendarnego analoga MS-20, odtworzonego dokładnie wg starych schematów, przez ten sam zespół kontruktorów. Nowy model ma trochę zmniejszone wymiary i takie samo brzmienie jak oryginał (wersja filtru z wcześniejszych modeli, późniejsza seria była budowana oszczędnościowo). Cena $599 chyba mocno potrząśnie rynkiem modeli vintage...


http://www.youtube.com/watch?v=hA-owDEGpac&feature=player_embedded


Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: KORG mini MS-20

Post autor: lakiernik » piątek 25 sty 2013, 09:15

Oj tak!
Mozna stwierdzić, że analogowa wojna rozgorzała na dobre. Kilka ostatnich lat juz to zapowiadało no ale wysyp na tegorocznym Winter NAMM tylko to potwierdza.

Rewelacyjnie się zapowiada Prophet 12 od Dave'a Smitha.
12 głosowy analogowy instrument z 4 oscylatorami, 4 LFO na głos , bardzo bogatymi mozliwościami modulacji, ciekawym blokiem o nazwie Character, 4 odczepowym delayem do tego modualtory dotykowe z Tempesta....pięknie to brzmi

Dla mnie chyba największym zaskoczeniem jest reaktywacja unikatowego projektu Buchli z roku 1970 czyli:

http://m.matrixsynth.com/2013/01/namm-2013-1st-pics-of-buchlas-electric.html?m=1

Nie zapominajmy o analogowym cacku od Elektrona (którego oczywiście jako wielki fan tej marki posiadam)
Analog Four. W pełni analogowy tor sygnałowy okraszony 'Elektronowym' sekwencerem z lokowaniem dowolnych parametrów syntezy dla każdej nutki, świetnym blokiem FX (również z lokowaniem parametrów) i długo by jeszcze wymieniać.....

Sub Phatty jest piękny i tak jak napisałeś przenosi Mooga w kolejną epokę. Taki Moog dla dzieciaków ;)

Ale wracając do tematu, myslę że MS-20 Mini może się stać najlepiej sprzedającym się syntezatorem w historii. Cena jest rewelacyjna - 600 $. Must have!
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Awatar użytkownika
nowave
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 13 maja 2012, 00:00

Re: KORG mini MS-20

Post autor: nowave » piątek 25 sty 2013, 16:00

Oj, bardzo cieszy mnie to co się zaczyna dziać na rynku. Na myśli mam nie tylko powrót do produkcji analogów ale przede wszystkim do prostoty. Chyba najbardziej motywujące twórczo instrumenty to te, które są małe, proste i dostępne. Jak sh101 czy tr808 na przełomie lat 80/90... tyle tylko, że tym razem nie musimy czekać! Cena jest rewelacyjna z pierwszej ręki.

Ciekaw jestem odpowiedzi pozostałych gigantów. Może nawt Yamaha zrobi w końcu coś ciekawego? Bo braku reakcji ze strony Rolanda sobie nie wyobrażam :)

Może jestem aż nazbyt entuzjastyczny, ale cieszy mnie, że poza "butikowymi" sprzętami nareszcie dostępne będą analogi praktyczne i na każdą kieszeń. Wiwat Korg - już za samą inicjatywę i reakcję na potrzeby konsumentów!


Ciekaw jestem co będzie z cenami starych analogów...

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: KORG mini MS-20

Post autor: AkselPL » piątek 25 sty 2013, 17:02

Chodź muzyką już się nie zajmuje to na pewno zakupie ten instrument aby na własne oczy i uszy poczuć legende korga! Potem sprzedam:)


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
INES
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 27 maja 2007, 00:00

Re: KORG mini MS-20

Post autor: INES » piątek 25 sty 2013, 21:12

Czyli monotribe pójdą w zapomnienie:).

Drexciyan
Posty: 56
Rejestracja: sobota 15 kwie 2006, 00:00

Re: KORG mini MS-20

Post autor: Drexciyan » piątek 25 sty 2013, 23:45


Awatar użytkownika
dr_After
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 00:00
Kontakt:

Re: KORG mini MS-20

Post autor: dr_After » piątek 25 sty 2013, 23:54

...ms-20 mini

...
 


WOW, MS MINI rządzić będzie :) Fajne, fajne, ale będzie musiało poczekać w kolejce. W końcu przydałoby się klawiaturę wymienić, mikrofon, trochę softu czeka w kolejce, wakacje... ktoś ma liczby do nastepnego Totka?


perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: KORG mini MS-20

Post autor: perfektsound » sobota 26 sty 2013, 11:13



Ciekaw jestem odpowiedzi pozostałych gigantów. Może nawt Yamaha zrobi w końcu coś ciekawego? Bo braku reakcji ze strony Rolanda sobie nie wyobrażam :)



Mnie rozczarował brak Pulse 2 Waldorfa. Kto teraz będzie na to czekał? Jest Doepfer, Arturia, DSI, teraz Korg i Moog, że o niszowych producentach nie wspomnę (typu MFB czy Eowave). Robi się tłok na rynku tanich analogów. Waldorf zaspał, a szkoda.  

Alternatywna muzyka elektorniczna.

ODPOWIEDZ