Interfejs i mikser, czy mikser z wbudowanym interfejsem?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
MikeWeidenbaum
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 31 sty 2013, 00:00

Interfejs i mikser, czy mikser z wbudowanym interfejsem?

Post autor: MikeWeidenbaum » czwartek 21 lut 2013, 09:29

Cześć,

od jakiegoś czasu myślę o zakupie prostego miksera.

Przeglądając oferty trafiłem na coś takiego:

http://www.thomann.de/pl/behringer_xenyx_802.htm

ilość wejść/wyjść w pełni by mi wystarczyła, jednak za niecałe 90zł więcej, można dostać podobny mikser, ale z wbudowanym interfejsem USB:

http://www.thomann.de/pl/behringer_xenyx_q1002_usb.htm

Wiem, że behringer to firma "budząca kontrowersje", słyszałem dużo skrajnych opini. Posiadam obecnie interfejs usb ESI U46xl i zastanawiam się czy lepiej dokupić zwykły mikser, czy sprzedać ESI i kupić ten mikser z interfejsem. Z pieniędzmi wyszedłbym wtedy na zero, albo nawet na lekki plus, tylko jak jest z jakością tego Xenyxa? Miał ktoś z nim do czynienia? Wiem, że generalnie, w tej klasie cenowej, nie można się spodziewać niczego wielkiego, ale da się na tym w miarę normalnie pracować?

Pozdrawiam,
MW


Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Interfejs i mikser, czy mikser z wbudowanym interfejsem?

Post autor: Caroozo » czwartek 21 lut 2013, 11:03

Behringer miał opinię sprzętu drugiej kategorii, jednakże na przestrzeni lat to się zmieniło i jest to firma w zasadzie o najlepszym stosunku jakości do ceny. Wiele z ich urządzeń jest wręcz używana przez profesjonalistów - bo jest po prostu bardzo dobra. Xenyxy to niezmiernie popularna seria mikserków i godna polecenia. Co do wbudowanego interfejsu w mikser - odradzam. Twój obecny jest o wiele lepszy, te wbudowane w budżetowe sprzęty najczęściej mają sterowniki WDM i "są, bo są".


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Interfejs i mikser, czy mikser z wbudowanym interfejsem?

Post autor: Zbynia » czwartek 21 lut 2013, 15:21

Popieram kolegę-poza tym te interfejsy są bardzo proste i niekonfigurowalne (najczęściej nagrywanie tylko z mainout)


w zasadzie zbedny wydatek i jedyne ich zastosowanie to zgranie sumy na szybko


Awatar użytkownika
walu
Posty: 254
Rejestracja: wtorek 07 maja 2002, 00:00

Re: Interfejs i mikser, czy mikser z wbudowanym interfejsem?

Post autor: walu » czwartek 21 lut 2013, 18:36

...
Popieram kolegę-poza tym te interfejsy są bardzo proste i niekonfigurowalne (najczęściej nagrywanie tylko z mainout)

w zasadzie zbedny wydatek i jedyne ich zastosowanie to zgranie sumy na szybko...
 


Caroozo i Zbynia dobrze Tobie doradzają. W swoim interwejście masz 4 wejścia i 6 wyjść po usb.


Szkoda, że nie jast odwrotnie: 6in/4out. Jednak jeśli to wystarcza to kup zwykły mikserek.


Marzeniem byłoby 4 wejścia Mic z directami.


A jeżeli  chodzi o Behringera do nagrań (wieśladowych) to tylko coś z serii X32.






[addsig]
Midas M32R,EVE SC203,PC IntelCore2 Duo E6550 2.33GHz, 4GBRAM, Win7/64, HDSP9632+AI4S-192, BCF2000, lenovo Ideapad700 i7 16GB RAM, Cubase 8/7.5,SoundForge10, CDArchitect5.2, PSPaudioware, NomadFactory, StevenSlateDrums4, BFD ECO

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Interfejs i mikser, czy mikser z wbudowanym interfejsem?

Post autor: Gerry » piątek 22 lut 2013, 15:36

...
Behringer miał opinię sprzętu drugiej kategorii, jednakże na przestrzeni lat to się zmieniło i jest to firma w zasadzie o najlepszym stosunku jakości do ceny. Wiele z ich urządzeń jest wręcz używana przez profesjonalistów - bo jest po prostu bardzo dobra. Xenyxy to niezmiernie popularna seria mikserków i godna polecenia. Co do wbudowanego interfejsu w mikser - odradzam. Twój obecny jest o wiele lepszy, te wbudowane w budżetowe sprzęty najczęściej mają sterowniki WDM i "są, bo są"....
 




Właśnie co chodzi o miksery behringera to na przestrzeni lat zmieniło się ale na gorsze. Miałem jednego starego z serii UB i działa do tej pory. Miałem też dwa z serii Xenyx i masakra straszliwa. Głównie chodzi o potencjometry, które po jakimś czasie zaczynają działać jak im się podoba. W jednym z Xenyxów zdechła też cała podgrupa. Takie oto doświadczenia z mikserami behringer...

...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

MikeWeidenbaum
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 31 sty 2013, 00:00

Re: Interfejs i mikser, czy mikser z wbudowanym interfejsem?

Post autor: MikeWeidenbaum » środa 27 lut 2013, 11:59

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, jeszcze trochę poczytam, popytam, ale ostatecznie pewnie kupię mikser bez interfejsu.

Pozdrawiam,
MW 


ODPOWIEDZ