Korg WAVESTATION A/D + OSX 10.5 - problemy z komunikacją

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Korg WAVESTATION A/D + OSX 10.5 - problemy z komunikacją

Post autor: funkofil1 » sobota 15 cze 2013, 00:12

Czy ktoś ma doświadczenie z takim zestawem jak w temacie? Próbuję zrobić 'factory reset' w Wavestation A/D i wgrać fabryczne barwy do banków RAM 1, 2, 3. Mam pliki SysEx, które próbuję ładować przez program SysExLibrarian. Wavestation odbiera komunikaty, ale na koniec pojawia się komunikat 'system chcecksum error'. Innym razem wyświetla się 'successfull' ale w bankach RAM nie ma barw a zamiast nazw jakieś krzyżyki, krzaczki, gwiazdki... Próbowałem zwolnić prędkość transmisji danych SysEx bo gdzieś wyczytałem, że to może mieć wpływ na przekłamanie komunikatów, ale bez skutku.


Czy jest na forum jakiś posiadacz Wavestation, który pracuje na macu? Może znacie jakiś inny program do transmisji SysEx?


Próbowałem konwertować pliki SysEx na .MID i wysyłać je przez Logica, ale efekt jest ten sam...


Będę wdzięczny za każdy pomysł:)


Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Korg WAVESTATION A/D + OSX 10.5 - problemy z komunikacją

Post autor: Caroozo » sobota 15 cze 2013, 00:42

A może Windows? Ja osobiście wysyłając pliki SysEX przez Midi Questa NIGDY nie miałem problemu z ŻADNYM synthem (M1, T3, rodzina SY, Virusy itp itd)... Jesteś pewien, że pliki factory mają dobry checksum? (może są wadliwe)?


Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Korg WAVESTATION A/D + OSX 10.5 - problemy z komunikacją

Post autor: funkofil1 » sobota 15 cze 2013, 01:05

...A może Windows? Ja osobiście wysyłając pliki SysEX przez Midi Questa NIGDY nie miałem problemu z ŻADNYM synthem (M1, T3, rodzina SY, Virusy itp itd)... Jesteś pewien, że pliki factory mają dobry checksum? (może są wadliwe)?...




'checksum error' pojawia się przy plikach ściąganych z jednego źródła. Znalazłem też inne strony poświęcone WS i większość plików ładuje się do końca z komunikatem "successful, ale i i tak zamiast barw są 'krzaki'... ponadto WS lubi sobie zrobić nieoczekiwany restart.


Nie mam stałego dostępu do PC i Windowsa dlatego na razie nie poddaje się z tym osx, ale chyba nie będzie wyjścia:)

Możesz podowiedzieć jaką prędkość przesyłu ustawiasz np przy współpracy z M1? Czy u Ciebie ma to jakieś znaczenie?

Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Korg WAVESTATION A/D + OSX 10.5 - problemy z komunikacją

Post autor: funkofil1 » niedziela 16 cze 2013, 18:19

Temat ogarnięty! Problem był po stronie interfejsu midi. Jak się okazało, to E-mu XMIDI 2x2 przekłamywał sysex.

Dziękuję za odzew, zamykam wątek:)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Korg WAVESTATION A/D + OSX 10.5 - problemy z komunikacją

Post autor: Zbynia » niedziela 16 cze 2013, 21:45

napisz jak rozwiązałeś - tak dla potomnych :)


Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Korg WAVESTATION A/D + OSX 10.5 - problemy z komunikacją

Post autor: funkofil1 » niedziela 16 cze 2013, 23:05

...napisz jak rozwiązałeś - tak dla potomnych :)...


Interface midi z Focusrite Saffire 40 pro i zwolnienie prędkości transmisji danych do 500 b/s rozwiązało problem:)

ODPOWIEDZ