Płyty Asusa

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
ds
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 28 kwie 2002, 00:00

Płyty Asusa

Post autor: ds » wtorek 21 paź 2003, 12:57

Witam

Mam zamiar kupić płytę ASUSA. Wybrałem model A7N8X-X (nVidia nForce2 400). Nie wiem tylko czy nie dołożyc do wersji deluxe (jakieś 180 zł). Nie wiem czy przyda mi sie RAID,FIREWIRE,USB 2.0. Może kiedyś. Napewno dwukanałowa obsługa pamięci się przyda, ale czy warto? Co radzicie?

Pozdrawiam

DS

Awatar użytkownika
Damianin
Posty: 262
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Re: Płyty Asusa

Post autor: Damianin » wtorek 21 paź 2003, 13:49

...Witam

Mam zamiar kupić płytę ASUSA. Wybrałem model A7N8X-X (nVidia nForce2 400). Nie wiem tylko czy nie dołożyc do wersji deluxe (jakieś 180 zł). Nie wiem czy przyda mi sie RAID,FIREWIRE,USB 2.0. Może kiedyś. Napewno dwukanałowa obsługa pamięci się przyda, ale czy warto? Co radzicie?

Pozdrawiam

DS...

**********************

Bardzo dobra płyta. Co do RAID,FIREWIRE,USB 2.0 to jeśli sam tego nie wiesz czy ci się przyda to nikt inny wiedzieć tego nie będzie . Jeśli masz dylemat, weź bez dodatków. USB 2.0 ma każda nowa płyta Asusa. Firewire - można zawsze dokupić dodatkowy kontroler (jeśli będzie w ogóle taka potrzeba). Raid - wg mnie rzecz zbędna (nie licząc kilku wyjątkowych sytuacji). Dwukanałowa obsługa pamięci... wg mnie jest rzeczą sensowną kiedy kupimy duuużo (przyszłościowo) ramu już na początku. Weź pod uwagę, że 2 kości ram zajmują 2 z trzech slotów i jeśli będziesz chciał kiedyś dokupić więcej ramu to... może być problem.

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Płyty Asusa

Post autor: Paweł » piątek 24 paź 2003, 12:53

Raid - wg mnie rzecz zbędna (nie licząc kilku wyjątkowych sytuacji).

**********************

A czasem nawet szkodliwa.



Dwukanałowa obsługa pamięci... wg mnie jest rzeczą sensowną kiedy kupimy duuużo (przyszłościowo) ramu już na początku.

**********************

Owszem, ale z Intelem. Z AMD wzrost wydajności będzie znikomy.



Weź pod uwagę, że 2 kości ram zajmują 2 z trzech slotów i jeśli będziesz chciał kiedyś dokupić więcej ramu to... może być problem....

**********************

A to słuszna uwaga.


Spekulacja
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 07 lip 2003, 00:00

Re: Płyty Asusa

Post autor: Spekulacja » piątek 24 paź 2003, 13:38

Stare komponenty mozna zawsze sprzedac lub wymienic za doplata w rozliczeniu, a wesja deluxe tej plyty jest naprawde spoko, ostatnio zlozylem komp na takiej i wszystko podczas testow ( sx, fls, vsti ) dzialalo perfekt.

Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Płyty Asusa

Post autor: cichydd » piątek 24 paź 2003, 13:43

Absolutnie nie kupuj tej płyty w wersji z jednokanałowym Ramem. To już lepiej wtedy VIA KT 600. Jeśli Nforce to tylko dwukanałowy - różnica w wydajności jest zauważalna. Co do samej marki to zamiast kierować się tzw. renomą kieruj się właściwościami konkretnego modelu. Zamiast asusa Deluxa weź np. "zwykłego" SOLTEKa :



http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5694



Zwróc uwagę na opinie użytkowników.


ds
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 28 kwie 2002, 00:00

Re: Płyty Asusa

Post autor: ds » piątek 24 paź 2003, 16:12

Zamiast asusa Deluxa weź np. "zwykłego" SOLTEKa :



http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5694



Zwróc uwagę na opinie użytkowników.

...

**********************

Witam

Pogrzebałem sobie na stronie Komputronika, pocztytałem opinie i kupiłem właśnie ten model. Co najciekawsze mam go juz od wczoraj.

Dzięki

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ