Para mikrofonów wielkomembranowych

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
deeper
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Para mikrofonów wielkomembranowych

Post autor: deeper » czwartek 17 kwie 2014, 11:31

Witam! Na imię mam Krzysiek. Zwracam się z prośbą do ludzi znających dobrze temat mikrofonów. Otóż mam do wydania maksymalnie 2500 zł na parę mikrofonów wielkomembranowych, do nagrań stereo w terenie. Co dla mnie ważne to jak największa czułość i niski poziom szumów własnych, jako że nagrywał będę dźwięki tła, często oddalone od mikrofonu kilkadziesiąt metrów, w miejscach takich jak np. kościoły.


Mam na celowniku dwie opcje Studio Projects LSD-2 - który sądząc po specyfikacjach ma dość spore szumy własne. Oraz parę RODE NT-1A PAIR.


Wybijecie mi z gło te mikrofony jakimś lepszym rozwiązaniem, czy są one najlepsze do mojej pracy?


smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Para mikrofonów wielkomembranowych

Post autor: smirnoff » czwartek 17 kwie 2014, 12:03

Jak Ci sie uda znaleźć używane SE4400a w tej cenie za parę to jesteś w domu. 


Awatar użytkownika
deeper
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Para mikrofonów wielkomembranowych

Post autor: deeper » czwartek 17 kwie 2014, 12:22

...
Jak Ci sie uda znaleźć używane SE4400a w tej cenie za parę to jesteś w domu. ...
 


Poczytam o SE, dzięki.


Chciałbym jeszcze dodać, że mam w głowie swój kolejny album ambientowy, taka muzyka będzie słuchana przeważnie na słuchawkach, więc oczekuję dużej czułości i niskich szumów od mikrofonu. SE4400 ma szumy na poziomie 17 db a para RODE jedynie 5 db. Szukam czegoś w tym stylu jednak nigdy nie miałem okazji testować. Posiadam rejestrator Zoom H2N i przy zwiększaniu czułości słychać dosyć spore szumy własne... potrzebuję więc czegoś lepszego


Awatar użytkownika
deeper
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Para mikrofonów wielkomembranowych

Post autor: deeper » czwartek 17 kwie 2014, 15:52

Chyba zdecyduję się na RODE, ale nową wersję recenzowaną w eis w lutym ... tutaj pytanie moje, jako że jestem niedoświadczony... Oficjalnie RODE NT1 wyszedł w wersji SINGLE, jak to jest z tym parowaniem mikrofonów? Czy jeśli kupię Rode NT1 razy 2, mogą powstać jakieś problemy z dopasowaniem, z fazą? Czy jest szansa że producent wypuści na rynek nowe wersje specjalnie parowane?

smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Para mikrofonów wielkomembranowych

Post autor: smirnoff » czwartek 17 kwie 2014, 21:32

Poza tym wszystkim potrzebujesz rejestratora który będzie miał 2 preampy z zasilaniem phantom np. Roland R44, więc zastanów się na ile faktycznie kupowanie wielkomembranówek ma sens, no i latanie z dwoma statywami, koszykami i okablowaniem też może być męczące. 


Awatar użytkownika
deeper
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Para mikrofonów wielkomembranowych

Post autor: deeper » piątek 18 kwie 2014, 08:45

...Nagrywanie dźwięków otoczenia takimi mikrofonami to tak trochę nie bardzo......

Czemu nie bardzo? Podam przykład :
Rode NT1-A : Morning at the beach

Marzę o takiej jakości! Widzę też że użyty tutaj został przedwzmacniacz warty 2000 zł...tutaj powstaje pytanie czy wzmacniacz użyty w Focusrite Scarlet 2i4 będzie wystarczający, lub porównywalny do tego wykorzystanego w zamieszczonym filmiku czyli FMR Audio RNP 8380 ?
Oczywiście zooma odstawiam. do nagrywania będę używał laptopa lub jeśli fundusze pozwolą, jakiś rejestrator z fantomem.
W moim przypadku to wszystko ma sens i jest w dobrze przemyślane, wiem czego potrzebuję, ale wybór jest ogromny, dlatego pytam o wasze doświadczenia. Chcę wystartować z parą dobrych mikrofonów i nabrać doświadczenia, a w późniejszym czasie będzie lepszy sprzęt.

ODPOWIEDZ