Akai MPC4000 czy 5000?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Akai MPC4000 czy 5000?

Post autor: Kubańczyk » poniedziałek 11 sie 2014, 12:02

Co do spowolnienia - czy przypadkiem przy 44.1 nie wystepuje tylko wtedy gdy rozdzielczośc ustawimy na 960ppq?

Przy niższych nie zaobserwowałem


Być może nie ma tego opóźnienia przy niższych ppq, ale powiem szczerze, że nie próbowałem bo te 960 wnosi sporo do rytmu, szczególnie przy użyciu kwantywazji z shuffle.


Najwyższą wartość ppq ma oczywiście mój sztywny paluch analogowy jak gram nim na żywo


 




Co do potencjometrów - wiesz jak dużo się nimi macha to się zajeżdżają a że mozna je przypisac do wszystkiego to aż się prosi o machanie nimi :).Ale sa wytrzymałe - nie jakaś tam tandeta.Problem pojawił się dopiero po paru ładnych latach

Co do podłaczenia do kompa - nie działa ten soft na vista/7?

Jesli tak to w zasadzie problem umarł smiercią naturalną :)

Ja nie czarowałem - wtyk usb wchodzący do usb okleiłem taśmą klejącą (samą obudowę - druga masa jest na pinie).Miałem też analogowo do kompa podpięte - po podłaczeniu przez ADAT i odpięciu analogu oczywiście przerywało petlę mas no ale traciłem dwa dodatkowe kanały dlatego izolacja usb była lepszą opcją

 

ech piekne czasy i super sprzet - aż się miło na tym pracowało

no i bardzo trwałe pady chociaż słyszałem że parę osób je zajechało :)

plus oczywiście wysoki poziom wejściowy i bardzo wysokiej jakości przetworniki co pozwalało wykorzystać mpc na różne sposoby (zgrywanie materiału gdy potrzebna była zmiana częstotliwości próbkowania - nie robiłem tego cyfrowo tylko puszczałem z kompa 48kHz a samplowałem do 44.1)...
 




Tak ten sprzęt ma czar brzmieniowy, czas ergonomii, trochę wad, ale generalnie fajny klocek.

Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Akai MPC4000 czy 5000?

Post autor: Zbynia » wtorek 12 sie 2014, 21:48

bez dwóch zdań


ODPOWIEDZ