Alesis M1 Active MK2 - przesiadka

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Alesis M1 Active MK2 - przesiadka

Post autor: Kubańczyk » poniedziałek 28 lip 2014, 14:22

jedynie te Alesisy nie brzmią tak jak powinny - coś w nich jest nie tak - raz nawet reklamowałem że coś nie tak z basem i panoramą, ale tylko się wygłupiłem :)

...
 


Ten typ tak ma

Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Alesis M1 Active MK2 - przesiadka

Post autor: smirnoff » wtorek 29 lip 2014, 02:53

Monitory nie mają dobrze brzmiec, na monitrach ma się dobrze pracować, poza kwestiami technicznymi jest to kwestia indywidualnych preferencji, jest wiele osób ubóstwiających A7X i wiele ich przeciwników, najlepiej jest porównać monitory miedzy sobą i spróbowac okreslic które z nich najbardziej Ci odpowiadaja, na których Twój miks brzmi najgorzej i które pokazały Ci najwiecej błędów i detali.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Alesis M1 Active MK2 - przesiadka

Post autor: Zbynia » wtorek 29 lip 2014, 10:04

owszem ale nie zmieia to faktu że jednak te alesisy brzmią fatalnie


Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Alesis M1 Active MK2 - przesiadka

Post autor: Kubańczyk » wtorek 29 lip 2014, 10:46

...Monitory nie mają dobrze brzmiec, na monitrach ma się dobrze pracować, poza kwestiami technicznymi jest to kwestia indywidualnych preferencji, jest wiele osób ubóstwiających A7X i wiele ich przeciwników, najlepiej jest porównać monitory miedzy sobą i spróbowac okreslic które z nich najbardziej Ci odpowiadaja, na których Twój miks brzmi najgorzej i które pokazały Ci najwiecej błędów i detali. ..


Najgorzej, najgorzej…. Czy to jest na pewno najlepszy cel?


A może najgorzej i równocześnie najlepiej? A może na wielu różnych systemach się słucha?


 


Wiem o co Ci chodzi, ale ujął bym to inaczej. Bo przypadkiem i przez megafon lub na jamniku muza brzmi gorzej lub najgorzej, a chyba nie o to Ci chodziło by to instalować w domu. Choć jakieś spojrzenie to daje – bo „cza łotsuhiwać na czym tylko się da”. Wiem, że chcesz pomóc – każdy z nas chce usłyszeć błędy w swoich produkcjach, by nie serwować ich innym.


 


Ja też chcę słyszeć błędy, ale przy okazji , a nawet bardziej nią ekscytować, cieszyć się mocą, pasmem subbasowym i soczystą górką. Tak – niech system potrafi roznieść pokój – jeśli trzeba na chwilę.


 


A Ty tak jakby tylko o tej płaskiej charakterystyce. To nie wyczerpuje tematu.


 


Dobre brzmienie to dla mnie : głośno, soczyście i z pasmem subbasowym. Idealnie jeśli występuje „płaska charakterystyka” i inne takie jak zaadoptowane pomieszczenie.... brak daszka przy czapce , bo filtr grzebieniowy się tworzy. To może i instrumenty out by nie odbijały dźwięku


 


Czemu tak uporczywie szukać błędów, czemu nie zaufać, że same się znajdą podczas tworzenia, przy odpowiednim trenowaniu uszu? Zadbajmy o odsłuch – by miał to co potrzeba, ale jeśli kasiory brak? To co lepiej NS-10 czy system 2.1 o mocy łącznej 100W , który nie ma środka i koloryzuje?


 


Oba rozwiązania są skrajne i do przeżycia. Grunt to muza.


 


Więc wieża hi-fi odpada? Ale! Znam gościa , który ma amplituner i głośniki za ponad 8 klocków i co, toż to lepsze niż niejedne monitory! 


 


Umiejąc więcej z latami zastanawiałem się ile to mocy/miksu i ”soczku” nie wycisnąłem z wcześniej posiadanego sprzętu. Możliwości są wokół nas – tylko trzeba umieć je brać.


.


 

Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: Alesis M1 Active MK2 - przesiadka

Post autor: Jarut » wtorek 29 lip 2014, 14:44

Umiejąc więcej z latami zastanawiałem się ile to mocy/miksu i ”soczku” nie wycisnąłem z wcześniej posiadanego sprzętu. Możliwości są wokół nas – tylko trzeba umieć je brać.
--------------------------------------------------------------------

no właśnie, tylko czy "mękolenie" na Alesisach przez następne kilkanaście miesięcy wpłynie pozytywnie na know-how w dziedzinie miksowania (a "mękolę" juz na nich kilka lat) - częściej się pojawia frustracja niż radocha - tak się trochę oszukuję (?) że na lepszym (nawet ciut - np Behringer 3030) sprzęcie częściej byłaby radocha z efektów bo i łatwiej byłoby wyłapać błędy i tym samym nadać miksom ciut lepszy sound...

smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Alesis M1 Active MK2 - przesiadka

Post autor: smirnoff » wtorek 29 lip 2014, 22:12

Nie zoruzmiałeś mnie, nie napisałem ani słowa o płaskiej charakterystyce, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, dla mnie monitory mają grać tak żebym usłyszał na nich to czego nie słyszałem na poprzednich. 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Alesis M1 Active MK2 - przesiadka

Post autor: Zbynia » środa 30 lip 2014, 00:28

gówno kolego nie podejście




monitory maja byc cholernie liniowe az cię uszy zabolą -  w żadnym wypadku nie maja grac dobrze tylko WIERNIE






Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Alesis M1 Active MK2 - przesiadka

Post autor: Kubańczyk » środa 30 lip 2014, 11:58

Każdy mękoli na tym co ma

Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: Alesis M1 Active MK2 - przesiadka

Post autor: Jarut » środa 30 lip 2014, 12:12

...Każdy mękoli na tym co ma ...
---------------------------------------------------

w ramach odświeżenia podejścia do "mękolenia" zafundowałem sobie książkę Mike Senior "Sekrety profesjonalnego brzmienia w małym studiu" - i to chyba będzie póki co będzie najlepsza inwestycja we własne
home recordingowe studio.
pozdrawiam wszystkich !

Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Alesis M1 Active MK2 - przesiadka

Post autor: Kubańczyk » środa 30 lip 2014, 13:52

---------------------------------------------------

w ramach odświeżenia podejścia do "mękolenia" zafundowałem sobie książkę Mike Senior "Sekrety profesjonalnego brzmienia w małym studiu" - i to chyba będzie póki co będzie najlepsza inwestycja we własne
home recordingowe studio.
pozdrawiam wszystkich !
...
 




Git! to może być to. Kiedyś czytałem Art of Mixing - rewelacja, tez polecam.

Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

ODPOWIEDZ