Nagrać telefon

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Dejot
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2003, 00:00

Nagrać telefon

Post autor: Dejot » czwartek 30 paź 2003, 18:33

szukam sposobu nagrania telefonu......jak miałem wywiad w lokalnym radio to mieli taką "czarną skrzynke" ktora była podpięta do mixera i wszystko nagrywało.Gdzie moge coś takiego dostać i za ile??

KAWIOROWSKI
Posty: 30
Rejestracja: piątek 01 sie 2003, 00:00

Re: Nagrać telefon

Post autor: KAWIOROWSKI » piątek 31 paź 2003, 11:12

...szukam sposobu nagrania telefonu......jak miałem wywiad w lokalnym radio to mieli taką "czarną skrzynke" ktora była podpięta do mixera i wszystko nagrywało.Gdzie moge coś takiego dostać i za ile??...

**********************

Użyj automatycznej sekretarki na duże kasety magnetofonowe z funkcją 2way rec.

ZBIERAJĄCY INFORMACJE NOWICJUSZ W BRANZY

Awatar użytkownika
stasiekm
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2003, 00:00

Re: Nagrać telefon

Post autor: stasiekm » piątek 31 paź 2003, 13:16

w pewnej ksiażce z lat '80 był schemat takiego urządzenia (zbierało specjalną cewką pole orzproszenia transformatora telefonicznego)

+nie było galwanicznie połączone do linii telefonicznej więc zgodne z prawem

---------------- jakość

Kilka lat temu w Elekronice dla Wszystkich był schemacik takiego urządzenia (przeróbka starego telefonu)

+jakośc

+koszt (minimalny)

-urządzenie bez homologacji (nie może być podłączane do publicznej sieci telefonicznej)

Awatar użytkownika
stasiekm
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2003, 00:00

Re: Nagrać telefon

Post autor: stasiekm » piątek 31 paź 2003, 13:28

z braku edycji postów napisze drugiego pod pierwszym

obadałem urządzonko z allegro.......

stanowczo odradzam!!

nie uda się zmieścić w złączce 2x RJ12 koniecznych do całkowicie prawidłowego a przezde wszystkim BEZPIECZNEGO działania elementów!!!

chyba ze monter to kupil i powie mi że w środku jest warystor, dwa kondensatory na 250V wad rezystory i dwie diody..

wtedy sam kupię ;P

3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Re: Nagrać telefon

Post autor: 3h » piątek 31 paź 2003, 13:49

Kiedyś miałem taki stary telefon tarczowy (lata 80-te) i było wyjscie do magnetofonu, chyba 'piątka'. Nagrałem rozmowę na magntofon Grundig. Poszukaj na strychu lub popytaj się znajomych, może ktoś trzyma stary telefon.

Awatar użytkownika
ZDV-12
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 17 sie 2003, 00:00

Re: Nagrać telefon

Post autor: ZDV-12 » piątek 31 paź 2003, 14:16

jeśli przeprowadzimy rozmowę przez modem podpięty do kompa to wydaje mi się że można taką rozmowę nagrać po kilku ustawieniach miksera windowsa, trzeba oczywiście mieć do tego mikrofon słuchawki

mikel
Posty: 2
Rejestracja: piątek 31 paź 2003, 00:00

Re: Nagrać telefon

Post autor: mikel » piątek 31 paź 2003, 15:02

...szukam sposobu nagrania telefonu......jak miałem wywiad w lokalnym radio to mieli taką "czarną skrzynke" ktora była podpięta do mixera i wszystko nagrywało.Gdzie moge coś takiego dostać i za ile??...

**********************

Hej!

Nagrywalem kiedys rozmowy telefoniczne z aparatu bratek- odkrecilem obudowe i podpialem kabelek zakonczony mini jackiem, ktory wpinalem do magnetofonu. Kabel wpinalem na chybil trafil w okolice wyjcia do sluchawki telefonu i w koncu trafilem- nagranie bylo czytelne i zastanawiajaco dobrej, jak mi sie wydawalo wtedy jakosci. Podsumowujac - jakis analogowy aparat starego typu, srubokret i troche cierpliwosci i masz nagrana rozmowe.

pozdrawiam

Mikel


Awatar użytkownika
oneman
Posty: 523
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: Nagrać telefon

Post autor: oneman » piątek 31 paź 2003, 15:53

...odkrecilem obudowe i podpialem kabelek zakonczony mini jackiem, ktory wpinalem do magnetofonu. Kabel wpinalem na chybil trafil w okolice wyjcia do sluchawki telefonu i w koncu trafilem...

**********************

potwierdzam, sam kilka lat temu tez tak eksperymentowalem i dzialalo wszystko znakomicie

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Nagrać telefon

Post autor: Hardi » piątek 31 paź 2003, 17:25

A ja mam nowiutki telefon bezprzewodowy firmy Panasonic i ma on wyjście mini jack. Nagrywałem już rozmowy (dla testów) i wszystko chodziło rewelacyjnie. Tak więc, nowe telefony mają to również.



__________

GG 4021735
gadu-gadu 4021735

Dejot
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2003, 00:00

Re: Nagrać telefon

Post autor: Dejot » sobota 01 lis 2003, 13:35

no właśnie................próbowałem skonfigurować modem(Microcom in porte voice) mik i odsłuchy podłączone jako żródło nagrywania phone line,i..........jak teraz jakim progzem wybierać i odbierać rozmowy (windowsowy telefon pozwala tylko dzwonić-nie odbierać...........

ODPOWIEDZ