Niskobudżetowe monitory studyjne

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Niskobudżetowe monitory studyjne

Post autor: Kyle » czwartek 02 paź 2014, 17:15


Zartujesz ? To juz cena taka jak KRK RP 6 G3, ktore moim zdaniem w cenie do 2k nie maja konkurencji.


KRK Rokit G3 5,6,8 mają zdaje się uśmiech dyskoteki - choćby z tego powodu trudno to nazwać monitorem studyjnym.


Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Niskobudżetowe monitory studyjne

Post autor: Kyle » czwartek 02 paź 2014, 17:26

Chyba, że się mylę i słyszałeś te Microlaby w akcji?... 




W jednej z satelit są wszystkie wzmacniacze, zasilanie itp., a druga jest "pusta" - choćby z tego powodu jedna z satelit będzie grać nieco inaczej = poziom klasa niższa (słyszałem wiele tego typu zestawów i to powszechne zjawisko w takich konstrukcjach). Podział pasywny oczywiście. do tego pasmo rozbujane na +-4dB (i nie wiem czy korygowalne regulatorami monitorów) , a mimo to zejście do marnych 62Hz -3dB (po korekcji, jeśli możliwa będzie tylko gorzej):


http://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-duel-sep-2013.shtml


... to jest crap w kategoriach sprzętu studyjnego. Już prędzej możnaby zaakceptować Edifier R2600, choć wciąż elektronika tylko w jednej z kolumn, więc również inne granie L-R.


Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Niskobudżetowe monitory studyjne

Post autor: Kyle » czwartek 02 paź 2014, 17:35

Pomyliłem pomiar tych Solo6 z innymi monitorami. Nie są bardzo rozbujane, tylko sama góra podbita o 6 dB ... i to raczej nie do skorygowania regulatorami. Bas: 60 Hz -3 dB. W sumie psy wieszam, ale biorac pod uwagę cenę nie jest to tak źle. ... nie mniej jednak nadal elektronika w jednej kolumnie, pasywny podział = klasa niżej od projektowych monitorków.


Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Niskobudżetowe monitory studyjne

Post autor: Kyle » czwartek 02 paź 2014, 17:38

Oczywiscie nic nie wiadomo nt. THD tych Microlab Solo6 ... a biorąc pod uwagę cenę, najniższe one nie będą.


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Niskobudżetowe monitory studyjne

Post autor: fallworm » czwartek 02 paź 2014, 21:52

...
Oczywiscie nic nie wiadomo nt. THD tych Microlab Solo6 ... a biorąc pod uwagę cenę, najniższe one nie będą....
 




Przedewszystkim brak dokumentacji pomiarów - nokaut w kategorii wykorzystania pro.


Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Niskobudżetowe monitory studyjne

Post autor: ceres1x » niedziela 05 paź 2014, 19:47

...Zartujesz ? To juz cena taka jak KRK RP 6 G3, ktore moim zdaniem w cenie do 2k nie maja konkurencji.

KRK Rokit G3 5,6,8 mają zdaje się uśmiech dyskoteki - choćby z tego powodu trudno to nazwać monitorem studyjnym....

Nie wiem czemu uwzieliscie sie na KRK ?
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Niskobudżetowe monitory studyjne

Post autor: fallworm » niedziela 05 paź 2014, 23:04

......Zartujesz ? To juz cena taka jak KRK RP 6 G3, ktore moim zdaniem w cenie do 2k nie maja konkurencji.

KRK Rokit G3 5,6,8 mają zdaje się uśmiech dyskoteki - choćby z tego powodu trudno to nazwać monitorem studyjnym....

Nie wiem czemu uwzieliscie sie na KRK ?
...
 




To nie jest uwzięcie na firmę tylko na modele produkowane przez tę firmę. "Uśmiech dyskoteki" rozumiem przez metaliczne i lekko podbite wysokie częstotliwości oraz lekko doł. 


Tak na dobrą sprawę KRK nie dawno wystarowało z monitorami. Nie wiem jakie inżynierowie z tej firmy mają doświadczenie ale intuicja mi nigdy nie pozwoliła tak naprawdę dać im szansę. W tej cenie nawet nie brałem ich pod uwagę przy porównywaniu.




smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Niskobudżetowe monitory studyjne

Post autor: smirnoff » niedziela 05 paź 2014, 23:54

Widać że niewiele wiesz bo poza KRK serii RP dla takich darmozjadów jak Ty firma KRK robi jeszcze bardzo dobrą serię VXT, a w swojej ofercie miała i ma też wiele innych drogich i profesjonalnych systemów jak chociażby Expose


smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Niskobudżetowe monitory studyjne

Post autor: smirnoff » niedziela 05 paź 2014, 23:55

a montiory robią od 28 lat :)


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Niskobudżetowe monitory studyjne

Post autor: fallworm » poniedziałek 06 paź 2014, 09:45

...
Widać że niewiele wiesz bo poza KRK serii RP dla takich darmozjadów jak Ty firma KRK robi jeszcze bardzo dobrą serię VXT, a w swojej ofercie miała i ma też wiele innych drogich i profesjonalnych systemów jak chociażby Expose...
 


Moja wypowiedź tyczyła modeli, które były poruszane w temacie.  


Nie śledzę lini produktów monitorów. Raczej szkoda mi na to czasu, generalnie nie czytam recenzji i artykułów, raczej idę do salonu i słucham. KRK słuchałem parę razy ale nigdy nie zachwycił mnie szczegółowością. Mozliwe, że to nie były flagowe modele, nie zwracam uwagi na nazwę modelu, który nie spełnia moich oczekiwań.


Kiedyś w salonie, sam sprzedawca powiedział do klienta o KRK: "troche badziew, ale ludzie kupują bo kolor ładny" :)


Więc nigdy nikt mnie nie przekonał do KRK jeżeli chodzi o mój punkt widzenia.


ODPOWIEDZ