Przesiadka z KRK rp6 G2 na Fostex PM-1 MKII

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
stereoman
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 23 paź 2007, 00:00

Przesiadka z KRK rp6 G2 na Fostex PM-1 MKII

Post autor: stereoman » niedziela 19 paź 2014, 23:34

Witajcie!

Czy opłaca sie sprzedać monitory KRK RP6 G2 i kupić FOSTEXy PM-1 MKII ?
(monitorów używam głównie do miksu oraz czasem do homemasteringu)

- Czy jest miedzy tymi monitorami wyraźna różnica na korzyść Fostexów?
- Zauważę poprawę głębi i obrazowania stereofonii?
- Czy te Fostexy mają bardziej wyrównane pasmo niż KRK?


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Przesiadka z KRK rp6 G2 na Fostex PM-1 MKII

Post autor: fallworm » poniedziałek 20 paź 2014, 10:57

Cześć,


 


u mnie generalnie było tak, że aby wogóle móc porównywać odzwierciedlenie niuansów przez monitory, musiałem poprawić akustykę pomieszczenia.


Sam odpowiedz na pytanie - jak dużo środków poświęciłeś aby móc wogóle usłyszeć to co Twoje obecne monitory sobą prezentują? Jeżeli, jeszcze nawet nie wykonałeś pomiarów - zrób to. Ciężko Ci będzie nie mając monitora wzorcowego, ale zwróć uwagę na czas wygasania częstotliwości. Może się okazać, że dużo różnić nie wychwycisz między monitorami tymi i takimi które kosztują rząd wielkości więcej.


Jak dla mnie aby uzyskać odpowiedź na pytanie, które zadałeś powinieneś załączyć wykres wodospadowy pomieszczeniu odsłuchowego i napisać: Spójrzcie - tak prezentują sie moje warunki odsłuchowe, czy będę wstanie usłyszeć jakąkolwiek różnicę miedzy tymi monitorami?


Pozdrawiam


Awatar użytkownika
stereoman
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 23 paź 2007, 00:00

Re: Przesiadka z KRK rp6 G2 na Fostex PM-1 MKII

Post autor: stereoman » poniedziałek 20 paź 2014, 17:56

Fallworm, dzieki za informaję. Nie mam niestety żadnego mikrofonu pomiarowego żeby zrobić analizę np Room EQ Wizardem.
Mam pomieszczenie 3,5m x 3m (wysokość 2,7m). Wiem, że na pewno w kwestii akustyki nie jest najlepiej...

Ale tak ogólnie, wg Ciebie Fostexy PM1 MKII są lepsze niż KRK RP6 G2 ? (mają bardziej wyrównane pasmo i lepszą stereofonię?)

btw. ile takie 4-5 letnie Fostexy powinny kosztować używane? (biorąc pod uwagę że zostały zastąpione nowym modelem)


ODPOWIEDZ