AKG K550

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
stereoman
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 23 paź 2007, 00:00

Re: AKG K550

Post autor: stereoman » wtorek 28 paź 2014, 19:05

A może ktoś porównać DT770pro z AKG K271mkII ?


Które grają bardziej liniowo i lepiej nadają sie do pracy w studio?


MEGafon
Posty: 185
Rejestracja: sobota 13 sie 2011, 00:00

Re: AKG K550

Post autor: MEGafon » wtorek 28 paź 2014, 20:46

Jak te K550 wypadają w porównaniu z Beyerdynamic DT 770 pro ?




Przy DT 770 to wszystko wypada dobrze. Nawet Superluxy.


[addsig]
pozdrowienia
MEGafon

KumiDr
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 00:00

Re: AKG K550

Post autor: KumiDr » wtorek 28 paź 2014, 21:41


tylko że DT770 770M i 990 mają ten same bebechy - różnica jedynie w budowie obudowy - jednak do kontroli basu lepiej sprawdzają się moim zdaniem 990 - nie duszą się

....


Zbynia megaloman z 7-tysiącami wpisów coś tam ci miesza chłopie, ale nie słuchaj go. Ambicjonalna zagrywka. Pewnie się dusił, bo okna nie otworzył (o ile w tych słuchawkach pracował) DT770pro to
bardzo dobre słuchawki. Jeśli jednak się jednak zdecydujesz na nie to kup nie na skaju, ale z pluszowymi nakładkami.

MEGafon
Posty: 185
Rejestracja: sobota 13 sie 2011, 00:00

Re: AKG K550

Post autor: MEGafon » środa 29 paź 2014, 10:30

...
tylko że DT770 770M i 990 mają ten same bebechy - różnica jedynie w budowie obudowy - jednak do kontroli basu lepiej sprawdzają się moim zdaniem 990 - nie duszą się
...
 




To prawie tak samo jak z facetem i kobieta - w srodku praktycznie to samo, ale na zewnatrz duza roznica, szczegolnie w praktycznym uzyciu


To tak obrazowo zeby ci uzmyslowic merytoryczna zawartosc twojej wypowiedzi.




[addsig]
pozdrowienia
MEGafon

MEGafon
Posty: 185
Rejestracja: sobota 13 sie 2011, 00:00

Re: AKG K550

Post autor: MEGafon » środa 29 paź 2014, 10:33

DT770pro to bardzo dobre słuchawki. Jeśli jednak się jednak zdecydujesz na nie to kup nie na skaju, ale z pluszowymi nakładkami. ... 




Dobre, ale dla perkusisty, albo wokalisty. Gosciu przeciez napisal wyraznie "Chcę ich używać do miksu, produkcji i ‘homemasteringu’." W tym celu sie w ogole nie sprawdza. Przekona sie jak potem odslucha na jakis glosnikach.




[addsig]
pozdrowienia
MEGafon

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: AKG K550

Post autor: Zbynia » środa 29 paź 2014, 10:45

Kumidor co ty bredzisz chłopie?Masz raptem kilkadziesiąt wypowiedzi z czego wiekszośc to jakieś durne wypociny - i co?


Zmiksuj coś na 770 i na 990 - zobaczysz różnice




Megafon a co jest nie tak z moja wypowiedzią?Napisałem o basie i tak to wyglada - 990 z racji otwartości są przyjeniejsze w odsłuchu i łatwiej się na nich pracuje przy miksach.


Po prostu


Jak już chcesz się czepiac to wnieś coś konkretnego do tematu




MEGafon
Posty: 185
Rejestracja: sobota 13 sie 2011, 00:00

Re: AKG K550

Post autor: MEGafon » środa 29 paź 2014, 11:23

...
Kumidor co ty bredzisz chłopie?Masz raptem kilkadziesiąt wypowiedzi z czego wiekszośc to jakieś durne wypociny - i co?




Nie no, zmiazdzyles mnie ta argumentacja! On ma kilkadziesiat, TY SIEDEM TYSIECY! Z takim kozakiem nie sposob wygrac. Poddaje sie. Siedz dalej w swojej piaskownicy!







Megafon a co jest nie tak z moja wypowiedzią?Napisałem o basie i tak to wyglada - 990 z racji otwartości są przyjeniejsze w odsłuchu i łatwiej się na nich pracuje przy miksach.

Po prostu

Jak już chcesz się czepiac to wnieś coś konkretnego do tematu


A ja twierdzilem, ze do miksu sie one W OGOLE nie nadaja. Anie jedne, ani drugie. Po prostu.




[addsig]
pozdrowienia
MEGafon

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: AKG K550

Post autor: fallworm » środa 29 paź 2014, 14:26

Panowie. Do miksu w ogóle słuchawki się nie nadają.


Słuchawki powinny byc tylko supportem w niuansach.


Nie ma słuchawek w których wykona się cały miks i będzie to brzmiało tak jak powinno. Nie ma bata. To jest podręcznikowy błąd po prostu.


Dt 770 i Dt990 są świetne do badania niuansów. Dt990 ze względu na "poszerzone" pasmo w dole troche ograniczają swoje możliwość (wg mnie) gdyż na słuchawkach badam poprawnośc od dolnej średnicy do górnej średnicy. W momencie gdy słuchawki atakują mi niskimi tonami pasma, które chce badać to trudno mówić tu o przydatności.


Ja osobiście uważam, że ogólnie DT 770 w wersji 80 i 32 ohm są genialne ( te drugie tylko jak się wyśle na kalibracje do serwisu - najlepiej odrazu po otrzymaniu, wersja 250 ohm już taka cudowna nie jest. Generalnie używałem w życiu z 20 różnych par słuchawek, teraz mam 6 par na wieszaku i każde mają inne zastosowanie.


Jak bym miał mieć jedną parę wybrałbym DT770 80 lub 32 ohm.


KumiDr
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 00:00

Re: AKG K550

Post autor: KumiDr » środa 29 paź 2014, 16:53

Kumidor co ty bredzisz chłopie?Masz raptem kilkadziesiąt wypowiedzi z czego wiekszośc to jakieś durne wypociny - i co? Zmiksuj coś na 770 i na 990 - zobaczysz różnice

Nie zobaczę (nie usłyszę) bo nie miksuję w słuchawkach. (materiał do prawdziwego miksu wysyłam) I generalnie powtórzę za przedmówcą (co powinno być na tym forum złotą czcionką wybite) NA SŁUCHAWKACH SIĘ NIE MIKSUJE - co pozwoli oszczędzić bałagan w głowie początkującym, kiedy ktoś Twojego pokroju - z tyloma postami na liczniku - używa niejasnego skrótu myślowego mogącego wprowadzać ludzi w błąd. W SŁUCHAWKACH SIĘ NIE MIKSUJE.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: AKG K550

Post autor: Zbynia » czwartek 30 paź 2014, 01:33

O tym że słuchawki do miksu sie nie nadają wie kazdy - jednak czasem sytuacja wymaga pewnych wyrzeczeń co do niektórych nie dociera.


Pamiętajcie o tym zamiast powtarzać oczywistości


Nie doradzacie tylko siejecie zamęt - kompletnie zbedny w tym temacie




Megafon - czy gdzieś napisałem że uważam się za super znawcę?albo za boga na forum z racji ilości postów?


Nie zachowuj się jak dzieciak i nie wyrywaj zdań z kontekstu dopisując kolejne bzdury


Notabene nie napisałes o DT990 nic - a w kontekscie tematu dałem do zrozumienia że 990 sprawdzą sie lepiej.


Tyle




Kumidor - nie każdego stać (na wysyłanie), nie każdy chce (wysylać), nie każdy może(miksować w danej chwili w studio na porządnym odsluchu) - albo pomóz albo nie siej fermentu.


Zresztą - zabronisz komus miksowac na słuchawkach?


Również tyle






ODPOWIEDZ