IsoAcoustics - co sądzicie o ich stand’ach pod monitory?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
stereoman
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 23 paź 2007, 00:00

IsoAcoustics - co sądzicie o ich stand’ach pod monitory?

Post autor: stereoman » środa 05 lis 2014, 18:10

Witajcie,


Czy używa ktoś z Was tych standów?


www.isoacoustics.com/isol8r155.php


 


Polecacie cos innego lub coś równie dobrego, ale tańszego?


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: IsoAcoustics - co sądzicie o ich stand’ach pod monitory?

Post autor: fallworm » czwartek 06 lis 2014, 11:43

...
Witajcie,

Czy używa ktoś z Was tych standów?

www.isoacoustics.com/isol8r155.php

 

Polecacie cos innego lub coś równie dobrego, ale tańszego?...
 


Ja napiszę tak:


jeżeli monitory stoją bezpośrednio na blacie biurka to na pewno podwyższenie jest wskazane, tak aby zniwelować wpływ odbijania się dźwięku od blatu biurka.


W internecie jest film, w którym autor beszczelnie mówi, że pomiędzy podwyższeniem tego typu, a niską piankową podstawką nie ma różnicy. W jego doświadczeniu - ma racje, ponieważ jego blat biurka jest tak szeroki, że używając małego podwyższenia (isoacustics) i tak czy siak dźwięk się odbija od blatu i problem nie zostanie rozwiązany.


Tak jak by stosował coś o czym nie ma pojęcia i nie wiedział po co to się stosuje.


Podwyższenie / oddalenie promieniowania monitorów względem powierzchni odbijających jest bardzo ważne i odczuwalne i słyszalne, ale trzeba robić to w dobry sposób. Czy będziesz używać to co podałeś w linku czy sam sobie zrobisz podobną konstrukcje lub chociażby użyjesz książek to efekt będzie dobry i podobny co kupnych elementów.


 


Cały pic tych standów polega na tym, że w prosty sposób można ustawić kąt nachylenia. Ponadto ładnie wyglądają.


Ja mam chęć zakupienia takich. Ale w sumie po mału rysuje sobie dla siebie inne podstawki więc jak mi się odechce - kupie gotowe.


ODPOWIEDZ