Klawiatura sterująca - Axiom czy może coś innego?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
shephart
Posty: 4
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 00:00

Klawiatura sterująca - Axiom czy może coś innego?

Post autor: shephart » piątek 20 lut 2015, 13:08

Witajcie. Chciałbym kupić sobie jakiś instrument tak do 800zł (najlepiej żeby miał gwarancję), oczywiście klawisze... Jaką klawiaturę byście mi polecili? Ostatnio odnalazłem filmik gościa który grał na Axiomie Pro 49, pogrzebałem troche po necie, i zaciekawił mnie. JNie jest jednak tani, a dowiedziałem się z tego forum(i nie tylko) że ma dużo wad fabrycznych, czy to z oprogramowaniem czy obudową... Aktualnie gram na okropnie brzmiącym keybordzie, dlatego chcę kupić coś lepszego. Ważne żeby miało dźwięk pianina :).. Dziękuję za pomoc, bo już sam nie wiem czy tak na prawdę potrzebna mi jest wersja z pro na początek.

Awatar użytkownika
nano1212
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 25 cze 2013, 00:00

Re: Klawiatura sterująca - Axiom czy może coś innego?

Post autor: nano1212 » niedziela 22 lut 2015, 12:46

...Witajcie. Chciałbym kupić sobie jakiś instrument tak do 800zł (najlepiej żeby miał gwarancję), oczywiście klawisze... Jaką klawiaturę byście mi polecili? Ostatnio odnalazłem filmik gościa który grał na Axiomie Pro 49, pogrzebałem troche po necie, i zaciekawił mnie. JNie jest jednak tani, a dowiedziałem się z tego forum(i nie tylko) że ma dużo wad fabrycznych, czy to z oprogramowaniem czy obudową... Aktualnie gram na okropnie brzmiącym keybordzie, dlatego chcę kupić coś lepszego. Ważne żeby miało dźwięk pianina :).. Dziękuję za pomoc, bo już sam nie wiem czy tak na prawdę potrzebna mi jest wersja z pro na początek....

Ze swojej strony mogę polecić Axiom Pro 25. Mi taki służy za główną stację gdzie mam pady, knoby i jakieś tam klawiszki. Same klawisze są półważone więc jest trochę lepiej niż w tanich keyboardach :) Pro warto brać z tego względu, że ma już wgrane presety ze zmapowanymi knobami, padami i przyciskami funkcjonalnymi do konkretnych dawów, tak więc jak np. używasz Cubase - możesz sobie odpalić preset do Cubase i od razu śmigać, a nie ręcznie grzebać.
Pozdrawiam

shephart
Posty: 4
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 00:00

Re: Klawiatura sterująca - Axiom czy może coś innego?

Post autor: shephart » niedziela 22 lut 2015, 17:31


Ze swojej strony mogę polecić Axiom Pro 25. Mi taki służy za główną stację gdzie mam pady, knoby i jakieś tam klawiszki. Same klawisze są półważone więc jest trochę lepiej niż w tanich keyboardach :) Pro warto brać z tego względu, że ma już wgrane presety ze zmapowanymi knobami, padami i przyciskami funkcjonalnymi do konkretnych dawów, tak więc jak np. używasz Cubase - możesz sobie odpalić preset do Cubase i od razu śmigać, a nie ręcznie grzebać.
Pozdrawiam...

Ale chciałbym wiecej klawiszy, bo chciałbym grać piosenki również np. all of me, czy inne podobne :)..

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Klawiatura sterująca - Axiom czy może coś innego?

Post autor: Arkana_Flow » niedziela 22 lut 2015, 21:40

a czy czasem te axiomy to nie tylko kontrolery midi, a Ty nie szukasz instrumentu, który ma w sobie wgrane dźwięki?

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

shephart
Posty: 4
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 00:00

Re: Klawiatura sterująca - Axiom czy może coś innego?

Post autor: shephart » poniedziałek 23 lut 2015, 09:29

...a czy czasem te axiomy to nie tylko kontrolery midi, a Ty nie szukasz instrumentu, który ma w sobie wgrane dźwięki?... nie rozumiem twojego pytania. Okej, poczytałem troche, teraz nie wiem czy potrzebuje instrumentu czy tej klawiatury sterującej. Chciałem popróbować tworzyć własną muzykę... :(.  Spodobała mi się właśnie ona po tych filmikach https://www.youtube.com/watch?v=HhHEZw_5Rsw . Pytam ponieważ chce być pewny że nie kupie czegoś, co mi się rozleci po miesiącu :).


Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Klawiatura sterująca - Axiom czy może coś innego?

Post autor: Arkana_Flow » poniedziałek 23 lut 2015, 15:05

w pierwszym poście napisałeś, że grasz na słabo brzmiącym instrumencie i szukasz czegoś co ma dźwięk pianina.. Natomiast Axiom nie ma żadnych dźwięków w sobie .. to sterownik, który wyzwala dźwięki, jeśli masz odpowiednie instrumenty wirtualne w postaci wtyczek VSTi.


Bez komputera, DAW i wtyczki Axiom Pro nie wyda z siebie żadnego dźwięku..

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

shephart
Posty: 4
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 00:00

Re: Klawiatura sterująca - Axiom czy może coś innego?

Post autor: shephart » poniedziałek 23 lut 2015, 19:26

No tak, myliłem się, ale doczytałem. Czy jest to warty sprzęt? Szybko się uczę i znam się na elektronice i jestem ciekaw jak to działa :).

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Klawiatura sterująca - Axiom czy może coś innego?

Post autor: PWA » środa 25 lut 2015, 21:10

...No tak, myliłem się, ale doczytałem. Czy jest to warty sprzęt? Szybko się uczę i znam się na elektronice i jestem ciekaw jak to działa :).... 


Działa to w bardzo prosty sposób... jak pilot do telewizoraSmile... tylko zamiast przełączania kanałów włączasz dźwięki w zewnętrznym instrumencie z reguły odpowiadające wyskości naciśniętego klawiszaSmile


Wiedza z zakresu elektroniki nie jest tu koniecznaSmile...raczej wiedza informatyczna oraz znajomość syntezy i umiejętność posługiwania się syntezatorem, objętne czy jest to syntezator fizyczny czy wirtualny... no i oczywiście umiejętność gry na instrumencieLaughing


Pamiętaj, że klawiatura sterująca jest tylko urządzeniem sterującym zewnętrznym instrumentem...fizycznym lub programowym. Dodam, że nie trzeba posiadać oprogramowania DAW, aby grać na instrumencie programowym. Trzeba mieć tylko instrument, który jest dostępny jako oprogramowanie "standalone" a nie tylko wtyczka VST do oprogramowania DAW... np. darmowy zestaw syntezatorów Elektrostudio, który jest dystrybuowany jako program i wtyczka VST.


Warto też pamiętać o tym, aby klawiatura miała klasyczne gniazda MIDI...nie tylko MIDI przez USB... pozwoli Ci to w przyszłości na sterowanie instrumentami fizycznymi bez konieczności przechodzenia przez komputer, zwłaszcza instrumentami dostępnymi jako moduły brzmieniowe, bez klawiatury. Nie jest to konieczne, o ile będziesz się posługiwał tylko instrumentami softwarowymi.



Wracając do klawiatury, to ja bym polecał Nektar Panorama P-4 lub coś z produktów Novation (Impulse lub SLMkII) lub Arturia (Keylab). Nie są to tanie klawiatury (ale też nie jakoś specjalnie drogie), ale solidnej jakości i z niezłym oprogramowaniem.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Klawiatura sterująca - Axiom czy może coś innego?

Post autor: Zbynia » środa 25 lut 2015, 23:10

Gdzie jaka wiedza?
informatyczna?
nie mowa o instrumentach wirtualnych i programowaniu tylko klawiaturze

tu żadna wiedza w zasadzie nie jest potrzebna (no chyba że ktoś sam programuje kontroler wysyłający komunikaty)

ODPOWIEDZ