Drugi syntezator do PC3x oraz współpraca z DAW

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Drugi syntezator do PC3x oraz współpraca z DAW

Post autor: PWA » sobota 14 mar 2015, 14:54

......Ale po co skoro sam wspominałeś o focusrite?masz jakość masz wiele we/wy
ok kręcisz galami w kompie ale i tak jest na plus...


Powód jak zwykle prozaiczny: $$$ . Focusrite 18i8 ok 1400 zł, a behringer ultralink pro MX882 to tylko 370 zł.
Stąd moje "rozterki" (a nagrywać dalej po jednym śladzie z pomocą blackjack'a).


... 


Chwila... ale jak ty chcesz nagrywać wielkonałowo za pomocą MX882? Przecież to nie jest intefejs audio, więc jak chcesz go wpiąć do swojego DAW?


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Drugi syntezator do PC3x oraz współpraca z DAW

Post autor: Zbynia » sobota 14 mar 2015, 15:57

Przeczytaj jeszcze raz wszystko od początku

Kolega interfejs już ma
A co do mikserów cyfrowych to automatyka to jedna z fajniejszych funkcji sterowana z miksera, do tego pamięć scen - cholernie przydatna sprawa jak ktoś dużo miksuje
Póki co nie widzę by kolega potrzebował aż tylu kanałów wejściowych

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Drugi syntezator do PC3x oraz współpraca z DAW

Post autor: PWA » sobota 14 mar 2015, 19:52

...Przeczytaj jeszcze raz wszystko od początku

Kolega interfejs już ma
A co do mikserów cyfrowych to automatyka to jedna z fajniejszych funkcji sterowana z miksera, do tego pamięć scen - cholernie przydatna sprawa jak ktoś dużo miksuje
Póki co nie widzę by kolega potrzebował aż tylu kanałów wejściowych...

Faktycznie, kolega ma interfejs... ale 2 x 2... więc on chce sumę do DAWa wrzucać??? No można i tak ale za wiele to już się z tym nie zrobi ... no ale jak kto tam lubi...
Dziwi mnie tylko to, że kolega inwestuje w Kurzweil'a...myśli o Virus'sie a cały tor audio traktuje jak zło konieczne... no bo czego można oczekiwać po Behringerze za 400,-
Mikser cyfrowy to rzeczywiście fajna sprawa i docelowo w tym kierunku myślę... no ale ceny startują od 5k - 6k... a tak żeby trochę porządniej, no to +10k

zygmunt
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

Re: Drugi syntezator do PC3x oraz współpraca z DAW

Post autor: zygmunt » sobota 14 mar 2015, 21:47

Faktycznie wszystko co jest poza samymi instrumentami chyba rzeczywiście traktuję jako zło konieczne , ale to się bierze stąd, że cała "ściubana" miesiącami kasa idzie na instrumenty i to zawsze kupowane w miarę okazyjnie z drugiej ręki.
Generalnie dlatego szukam jakiegoś złotego środka, co by się sprawdziło w moim skromnym domowym studyjku i budżecie.
I dlatego Was pytam i męczę tutaj. Jeśli piszecie, że ten Behringer MX882 lub RX1602 to badziew to oczywiście wezmę to pod uwagę, ale też chciałbym wiedzieć dlaczego? Do nagrywania audio wystarczy mi 2x2 (nagrywanie jednocześnie jednego instrumentu), ale słyszeć chciałbym oba (docelowo trzy) i to w miarę przyzwoicie.
Bardzo dziękuję za dotychczasowe wpisy i czekam z ciekawością na kolejne...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Drugi syntezator do PC3x oraz współpraca z DAW

Post autor: Zbynia » sobota 14 mar 2015, 22:59

Ja bym podszedł do tematu inaczej.
Zakupił interfejs z 6/8 wejściami i midi
Pozwoli to podłączyć klawisze i dodatkowo zostanie miejsce na przyszły sprzęt a dzięki midi nie będziesz musiał audio nagrywać od razu do komputera tylko same komunikaty - a odtwarzaniem dźwięku poprzez interfejs niech zajmą się klawisze

plus 1: edytujesz komunikaty MIDI w DAW a nie od nowa nagrywasz spapraną ścieżkę
plus 2: znacznie łatwiejszy mix/edycja dźwięku już w instrumencie bez nagrywania wszystkiego na nowo - wszystko słyszysz na żywo tak jak chcesz - jak będzie elegancko to dopiero odpalasz sobie nagrywanie audio w DAW (plus dla sprzętu komputerowego - mniej mieli dyskiem niż nagrywając 78 podejście)

Najlepsze wyjście z sytuacji do tego olbrzymia wygoda

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Drugi syntezator do PC3x oraz współpraca z DAW

Post autor: PWA » sobota 14 mar 2015, 23:04

...Faktycznie wszystko co jest poza samymi instrumentami chyba rzeczywiście traktuję jako zło konieczne , ale to się bierze stąd, że cała "ściubana" miesiącami kasa idzie na instrumenty i to zawsze kupowane w miarę okazyjnie z drugiej ręki.
Generalnie dlatego szukam jakiegoś złotego środka, co by się sprawdziło w moim skromnym domowym studyjku i budżecie.
I dlatego Was pytam i męczę tutaj. Jeśli piszecie, że ten Behringer MX882 lub RX1602 to badziew to oczywiście wezmę to pod uwagę, ale też chciałbym wiedzieć dlaczego? Do nagrywania audio wystarczy mi 2x2 (nagrywanie jednocześnie jednego instrumentu), ale słyszeć chciałbym oba (docelowo trzy) i to w miarę przyzwoicie.
Bardzo dziękuję za dotychczasowe wpisy i czekam z ciekawością na kolejne... ...

Skoro mikser kosztuje 400,- w detalu, to jak myślisz, ile może kosztować jego produkcja i jakiej jakości komponenty tam zastosowano? Ile czasu i jakiej klasy inżynierowie pracowali przy jego zaprojektowaniu? Zarabia na nim detal, hurtownik i producent. Powiem tak... masz BMW 545, do którego próbujesz włożyć instalację na gaz
Jakieś 2,5 roku temu byłem mniej więcej w tym samym momencie jak ty...jeden instrument i w planach może jeszcze ze 2. W tej chwili mam 7 i listę "to buy"...za chwilę będę musiał zmienić mikser, żeby to wszystko podłączyć. Popełniałem dokładnie te same błędy, które ty chcesz popełnić i w szafie mam kupę sprzętu, który kupiłem "żeby coś mieć na szybko"... nie do sprzedania, bo nikt nie chce tego kupić... a zwłaszcza marki Behringer... mikser, za który dałem 1,5 roku temu 1,85k teraz mogę sprzedać za góra 700-800... nie zniszczony, używany tylko w domu. Nie chcę przez to powiedzieć, że wszystko od Behringera to badziew, bo od jakichś 3 lat zaczęli produkować również przyzwoity sprzęt, no ale on jest oczywiście droższy. Marka Behringer jest postrzegana ciągle jako "tanie, kiepskiej jakości urządzenia" i w związku z tym jest kłopot z ich późniejszym upłynnieniem. Moim zdaniem lepiej trochę poczekać, przemyśleć sprawy w jakiejś perspektywie czasu, pomyśleć gdzie się chce być powiedzmy za 2 lata i dopiero wtedy podjąć decyzję. Wierz mi, oszczędzi Ci to wiele kasy wydanej na niepotrzebne, kiepskiej jakość sprzęty.
18i8 to bardzo przyzwoite urządzenie, w naprawdę atrakcyjnej cenie jak na możliwości i jakość, które posłuży Ci na kilka najbliższych lat i jeżeli nie przeszkadza Ci kręcenie gałami w komputerze to kupuj je śmiało... ja oczywiście preferuję mikser z interfejsem audio

zygmunt
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

Re: Drugi syntezator do PC3x oraz współpraca z DAW

Post autor: zygmunt » niedziela 15 mar 2015, 00:21

...Ja bym podszedł do tematu inaczej.
Zakupił interfejs z 6/8 wejściami i midi
Pozwoli to podłączyć klawisze i dodatkowo zostanie miejsce na przyszły sprzęt a dzięki midi nie będziesz musiał audio nagrywać od razu do komputera tylko same komunikaty - a odtwarzaniem dźwięku poprzez interfejs niech zajmą się klawisze

plus 1: edytujesz komunikaty MIDI w DAW a nie od nowa nagrywasz spapraną ścieżkę
plus 2: znacznie łatwiejszy mix/edycja dźwięku już w instrumencie bez nagrywania wszystkiego na nowo - wszystko słyszysz na żywo tak jak chcesz - jak będzie elegancko to dopiero odpalasz sobie nagrywanie audio w DAW (plus dla sprzętu komputerowego - mniej mieli dyskiem niż nagrywając 78 podejście)

Najlepsze wyjście z sytuacji do tego olbrzymia wygoda...


Ja dokładnie tak i teraz robię z jednym instrumentem. Czyli nagrywam i edytuję komunikaty MIDI (przez kabelek MIDI-USB) w DAW, a dopiero później nagrywam ślady audio w DAW (kurzweil, blofeld i virus mają MIDI przez USB, więc to nie problem z zapisem komunikatów MIDI).
Dlatego sądziłem, że przy nowych instrumentach też tak będę robił, czyli przepinając ręcznie kabelki od instrumentu którego akurat ślad audio chcę zapisać do interfejsu(blackjack). Lub chciałem prościej z pomocą właśnie miksera bez przepinania kabelków. Kwestia, żeby to wszystko jeszcze jakoś przyzwoicie brzmiało dlatego sam się obawiam badziewia typu Behringer (bez obrazy ) itp.
Naczytałem się o tym scarlecie 18i8 i jest naprawdę fajny dla mnie, głównie właśnie pod względem wygody użytkowania (bo parametry i opinie mój mackie ma porównywalne, momentami chyba lepsze od focusritów, ale może się mylę) - tylko że to znowu do uzbierania 1600 zł .

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Drugi syntezator do PC3x oraz współpraca z DAW

Post autor: PWA » niedziela 15 mar 2015, 10:05

18i8 to 1415,- a nie 1600,- i jest to naprawdę dobry stosunek price/performance...zapewne wystarczy Ci na najbliższe 1 - 2 lata w konfiguracji podstawowej, czyli z 8 wejściami dostępnymi bezpośrednio. Jeżeli rozbudujesz się jeszcze bardziej, to zawsze możesz podłączyć kolejne 8 przez ADAT. Pamiętaj jednak, że:
- ADAT wymaga dodatkowego urządzenia z zestawem 8 wej/wyj np: Focusrite OctoPre MKII (ok. 1700,-) lub M-Audio Octane (ok. 1900,-)
- 18i8 oznacza, że interfejs oferuje 8 wyjść audio, czyli przy pełnym wypełnieniu nie położysz każdej ścieżki osobno w DAW (stąd też moje preferencje dla miksera z dobrym interfejsem audio tak jak MTK22 Soundcraft'a )
Możesz też rozważyć kupno 18i20, który ma 20 wyjść audio, ale jego cena to ok. 2000,-. Pozostałe szczegóły takie same, czyli 8 kanałów dostępnych bezpośrednio.
Jeżeli preferujesz Mackie, która jest również świetnym producentem urządzeń obsługujących tor audio (moim zdaniem lepszym niż Focusrite), to rozważ zakup Onyx Blackbird. Jest to interfejs 16 x 16, czyli każdy kanał wejściowy ma swoje wyjście. Oczywiście jak w przypadku 18i8: 8 kanałów w urządzeniu, kolejne 8 przez ADAT. Jego normalna cena, to ok. 1900 ale widziałem go w sklepie ledprofi za 1370,-... mam nadzieję, że to nie jest egzemplarz demonstracyjny i stąd tak niska cena
Uwierz nam, że wydasz trochę więcej kasy, może trochę dłużej będziesz oszczędzał ale na najbliższe kilka lat będziesz miał spokój i skupisz się na muzyce a nie na przełączaniu sprzętu
Udanych produkcji i pozdrawiam

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Drugi syntezator do PC3x oraz współpraca z DAW

Post autor: PWA » niedziela 15 mar 2015, 10:22

Małe uzupełnienie... Onyx Balckbird ma interfejs firewire, więc jeżeli masz komputer stacjonarny, to nie powinno być problemu...firewire z reguły jest w nich na płycie lub można dokupić kontroler.
Gorzej z laptokami... nie wszystkie mają ten port i nie wszystkie mają możliwość włożenia karty rozszerzeń, więc gdybyś się decydował na ten interfejs, to sprawdź jak to wygląda u Ciebie. Nie słyszałem o żadnych przejściówkach USB3 na Firewire...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Drugi syntezator do PC3x oraz współpraca z DAW

Post autor: Zbynia » niedziela 15 mar 2015, 12:41

Mikser wpięty pomiędzy klawiszem a interfejsem zawsze w pewnym stopniu zdegraduje sygnał
Do takiego 18i8 wepniesz 4 instrumenty analogowo(stereo)
Do tego być może któryś w instrumentów posiada spdif więc masz cyfrowo dodatkowy instrument - ADAT jak kolega pisał - na rozbudowę ale tylko wtedy gdy nie będzie ci się chciało przepinać kabelków.

ps. Behringer ADA8200 kosztuje niecałe 900 zeta a to też niczego sobie przetwornik
Aha 18i8 posiada tylko wejście optyczne - behringer to AD i DA po ADAT co mogłoby pozwolić na rozbudowę o 8 wejść i 8 wyjść przy odpowiednim interfejsie

Odnośnie jakości - nie narzekałbym tak na behringera skoro wspomniany soundcraft to tez bardzo tani mikser zważywszy na zastosowane efekty i interfejs o sporych możliwościach - podobny presonus jest prawie 2 razy droższy

ODPOWIEDZ