Interfejs audio - w cenie ok. 1000 zł

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.

Damelvis
Posty: 2
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 11:23

Re: Interfejs audio - w cenie ok. 1000 zł

Post autor: Damelvis » środa 03 paź 2018, 11:47

Nie wiem jak to jest ale coś jest dziwnego - wszyscy opisują musisz mieć pomieszczenie mikrofon dobrany do wokalu - i to nie działa okazuje się.

DLaczego wszystkie wokale w tzw. Profesjonalnych studio na początku już brzmią naturalnie super czysto jakby były wcześniej już nagrywane na zewnętrznych kompresorach czy super czystym EQ. Tego efektu nie da się uzyskać przez podłączenie chociażby najlepszego mikrofonum i nawet RMF AD/DA interfejsu itp.

Próbowałem - nagrywałem w różnych miejscach mikrofon, wiele różnych mikrofonów w różnych opcjach gain staging i ten sam efekt. i nie chodzi mi o śpiew ale o jakość nagrywanego dżwięku puszka, nie naturalany zmufowany dżwięk nie nadaj się dalej do profesjonalnej obróbki wokalu jedynie do jakiegoś demo. Dżwięk wokalu ma być u żródła czysty

I kto mi odpowie tutaj co zrobić, żeby uzyskać efekt już po nagraniu wokalu? Co trzeba mieć przetworniki? Jakie? Używać dobrej klasy zewnętrznych EQ, distortion czy preampów? Tego już nikt nie tłumaczy.

Pierwszy lepszy film na yutubie mix rzekomego surowego wokalu zobaczcie jak one już brzmią jako surowe bez niby EQ kompresora itp.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Interfejs audio - w cenie ok. 1000 zł

Post autor: Zbynia » sobota 13 paź 2018, 19:53

Pomieszczenie - dobra akustyka to 3/4 sukcesu
Reszta to mikrofon i interfejs
W takiej właśnie kolejności

Na chwilę obecną nawet interfejs za 600 -1000 pln zapewnia przyzwoite preampy i jest w stanie nagrać dobrej jakości sygnał.
Niestety mikrofon poniżej tysiaka to często bieda i tego się nie przeskoczy (tysiak na dzień 13.10.2018 bo jak wiadomo inflacja zaczyna się dawać we znaki :-) )
Przewaliłem troszkę mxl czy behringerów - bez szans
byle rode nt1A bije je na łeb ale też nie jest jakimś wypasem

i proszę cię - nigdy przenigdy nic z YT nie dawaj za wzór - są debile co głośniki odsłuchują z filmów YT - naprawdę trzeba mieć coś nie tak z głową
pierwsze i najważniejsze - wszystko co leci na YT jest kompresowane ich marnym kodekiem - a to już przekreśla taki materiał na starcie

ODPOWIEDZ