Problem ze Scarlett 8i6 w win7

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Medianta
Posty: 54
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 00:00

Problem ze Scarlett 8i6 w win7

Post autor: Medianta » środa 15 lip 2015, 15:48

Witam,


osatnio byłem zmuszony do zmiany sytemu z XP na 7. Przed przesiadką mogłem w abletonie śmiało zejść do 5ms latencji (w scarlett mixcontrol) bez żadnych ścięć i trzasków. Teraz na Siódemce trzaski i dropy pojawiają się nawet na 15ms. Różnica jest taka, że teraz przy 4 ścieżkach audio (wav) pojawiają się dropy, a wcześniej przy 5ms nie było żadnych dropów, nawet w zaawansowanych projektach.


Jak mam skonfigurować tę moją nową siódemkę? Bo szczerze mówiąc nie wiem od czego zacząć, nie znam jeszcze tego systemu.


 


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Problem ze Scarlett 8i6 w win7

Post autor: PieTras! » środa 15 lip 2015, 16:36

Używasz sterowników ASIO?

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Medianta
Posty: 54
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 00:00

Re: Problem ze Scarlett 8i6 w win7

Post autor: Medianta » środa 15 lip 2015, 16:38

...
Używasz sterowników ASIO?...
 




Oczywiście




I w Abletonie mam wszystko ustawione, tak jak wcześniej.






Jeszcze przed chwilą sprawdziłem i okazuje się, że dropy i ścięcia pojawiają się nawet kiedy po prostu gram na syntezatorze (przy 5ms)


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Problem ze Scarlett 8i6 w win7

Post autor: Zbynia » środa 15 lip 2015, 17:43

Posprawdzaj ustawienia oszczędzania energii i zarządzanie energią dla portów usb
Jak trzeba to wyłącz

Medianta
Posty: 54
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 00:00

Re: Problem ze Scarlett 8i6 w win7

Post autor: Medianta » środa 15 lip 2015, 18:41

...Posprawdzaj ustawienia oszczędzania energii i zarządzanie energią dla portów usb
Jak trzeba to wyłącz...
 




Troszkę się poprawiło, teraz są o wiele rzadsze ścięcia, dzięki.


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Problem ze Scarlett 8i6 w win7

Post autor: PieTras! » środa 15 lip 2015, 19:50

Polecam obsługę techniczną Focusrite. Raz na jakiś czas mam bardzo dziwny i rzadki problem, który pojawia się po niektórych aktualizacjach flasha (?!) i sam znika po kolejnych (??!!) (a reinstalacja nie pomaga (???!!!)). Gdzieś tam chodzi o problem z kartą graficzną itd. W każdym razie z bardzo aktywną pomocą Focusrite polujemy na babola. Mój problem jest rzadki i trudny do zdiagnozowania, ale Twój być może załatwią błyskawicznie.

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Medianta
Posty: 54
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 00:00

Re: Problem ze Scarlett 8i6 w win7

Post autor: Medianta » środa 15 lip 2015, 20:13

...
Polecam obsługę techniczną Focusrite. Raz na jakiś czas mam bardzo dziwny i rzadki problem, który pojawia się po niektórych aktualizacjach flasha (?!) i sam znika po kolejnych (??!!) (a reinstalacja nie pomaga (???!!!)). Gdzieś tam chodzi o problem z kartą graficzną itd. W każdym razie z bardzo aktywną pomocą Focusrite polujemy na babola. Mój problem jest rzadki i trudny do zdiagnozowania, ale Twój być może załatwią błyskawicznie....
\




Tzn to nie jest jakiś problem natury software'u, tu chyba raczej chodzi chyba o konfigrację kompa. :)




p.s.


trzymam kciuki, że się uda rozwiązać Twój problem :)


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Problem ze Scarlett 8i6 w win7

Post autor: PieTras! » środa 15 lip 2015, 20:21

Problem hardwaru, którego objawy nasilają się przy zmianach softwaru. Ot co.

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

ODPOWIEDZ