Polski producent syntezatorów/grooveboxów?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
lekszing
Posty: 6
Rejestracja: sobota 12 sty 2013, 00:00

Polski producent syntezatorów/grooveboxów?

Post autor: lekszing » czwartek 03 wrz 2015, 17:33

Cześć!


Chciałem zapytać czy ktoś z Państwa zna kogoś kto pracuje/zakłada/myśli o założeniu polskiej firmy produkującej syntezatory/grooveboxy?


 


Z moich obserwacji wynika, że obecnie na rynku zachodnim/wschodnim/marsjańskim/etc. jest wysyp firm produkujących proste automaty perkusyjne/syntezatory - zastanawiałem się, czy są tego typu firmy również w Polsce?


 


Będę wdzięczny za wszelkie info.


 


Dziękuję i pozdrawiam,


Bartek 


 


 


[addsig]
je suis un technical writer - sporządzam instrukcje, manuale, przewodniki po polskiemu! >>syntezatory/grooveboxy/DJ gear/home recording w00t!

Awatar użytkownika
Piotr1967
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 22 paź 2006, 00:00

Re: Polski producent syntezatorów/grooveboxów?

Post autor: Piotr1967 » czwartek 03 wrz 2015, 18:07

W latach 80ych u/w polskie syntezatory monofoniczne i polifoniczne pod nazwą Musel wytwarzał p.Leszek Dorski z Wawy. Z tego co się orientuję reaktywował produkcję.
http://members.upcpoczta.pl/l.dorski/
Co do grooveboxów, jedyne mi znane polskie automaty perkusyjne robiła w PRLu Unitra i potem firma APS. Właściwie tylko najwyższy model APSa można z duuużym marginesem zakwalifikować jako taki pseudo groovebox Jednak i ta konstrukcja raczej ma niewielkie zastosowanie w obecnych realiach.
muzyk, informatyk

lekszing
Posty: 6
Rejestracja: sobota 12 sty 2013, 00:00

Re: Polski producent syntezatorów/grooveboxów?

Post autor: lekszing » czwartek 03 wrz 2015, 20:02

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Co do grooveboxów - faktycznie chodziło mi o proste automaty perkusyjne. coś jak volca beats / TE Pocket, etc. Na zachodzie i wschodzie wysyp a u nas jakby cisza... :/
je suis un technical writer - sporządzam instrukcje, manuale, przewodniki po polskiemu! >>syntezatory/grooveboxy/DJ gear/home recording w00t!

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Polski producent syntezatorów/grooveboxów?

Post autor: PWA » czwartek 03 wrz 2015, 20:42

Cóż, Polska nigdy nie należała i nie należy do wiodących producentów instrumentów muzycznych ...więc trochę nie rozumiem skąd Twoje zdziwienie, że tutaj cisza

lekszing
Posty: 6
Rejestracja: sobota 12 sty 2013, 00:00

Re: Polski producent syntezatorów/grooveboxów?

Post autor: lekszing » czwartek 03 wrz 2015, 21:43

nikt nie domaga się niczego wiodącego ;)) ale żeby ino chociaż jeden??? ;)
je suis un technical writer - sporządzam instrukcje, manuale, przewodniki po polskiemu! >>syntezatory/grooveboxy/DJ gear/home recording w00t!

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Polski producent syntezatorów/grooveboxów?

Post autor: laser777 » czwartek 03 wrz 2015, 23:32

A dziwicie się? w naszym kraju jak chcesz robić coś takiego to na bank puszczą cię z torbami. Choć amatorów którzy budują takie zabawki nie brakuje.
O polskich końcówkach mocy na estradę nie można powiedzieć nic złego ja zawsze wybieram tylko te polskie
Jeśli chodzi o studio to znam tylko APS'a i Looptrotter też jest chyba polski?
A o polskich syntezatorach nie słyszałem

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Polski producent syntezatorów/grooveboxów?

Post autor: MrExplosion » piątek 04 wrz 2015, 00:02

"Uwielbiam" takie teksty. "Puszczą cię z torbami"... Kto? Jacyś tajemniczy "oni"? Jest rok 2015, wioski w Afryce mają internet, i jeśli ktoś zrobi produkt na odpowiednim poziomie, tzn konkurencyjny w stosunku do tego co jest obecnie na rynku, to odniesie sukces. Jest Indiegogo i Kickstarter, więc nawet finansowanie nie jest już problemem - patrz Parva (o ile oczywiście nie okaże się to scamem hehe).

Tyle, że zrobić produkt konkurencyjny to nie jest trywialna sprawa, oprócz zdolności inżynierskich i intuicji muzycznej trzeba mieć też trochę doświadczenia i zacięcie biznesowe, żeby to ogarnąć od strony kosztów/ceny. Na pewno jednak żadną przeszkodą nie jest mieszkanie w Polsce

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Polski producent syntezatorów/grooveboxów?

Post autor: laser777 » piątek 04 wrz 2015, 02:39

..."Uwielbiam" takie teksty. "Puszczą cię z torbami"... Kto? Jacyś tajemniczy "oni"? Jest rok 2015, wioski w Afryce mają internet, i jeśli ktoś zrobi produkt na odpowiednim poziomie, tzn konkurencyjny w stosunku do tego co jest obecnie na rynku, to odniesie sukces. Jest Indiegogo i Kickstarter, więc nawet finansowanie nie jest już problemem - patrz Parva (o ile oczywiście nie okaże się to scamem hehe).

Tyle, że zrobić produkt konkurencyjny to nie jest trywialna sprawa, oprócz zdolności inżynierskich i intuicji muzycznej trzeba mieć też trochę doświadczenia i zacięcie biznesowe, żeby to ogarnąć od strony kosztów/ceny. Na pewno jednak żadną przeszkodą nie jest mieszkanie w Polsce...


Ja też uwielbiam takie teksty.Oczywiście w tym puszczeniu z torbami jest trochę przesady w naszym kraju aż tak tragicznie nie jest.Jest coraz lepiej ale jeśli chodzi o eksperymenty to dobrze by było mieć dostęp do profesjonalnych narzędzi(np pomiarowych) bez konieczności studiowania na uniwersytecie w Wielkiej Brytanii
A właśnie co do pomiarów to można wynająć komorę bezechową?bo nie znalazłem nic na ten temat w necie a kiedyś szukałem.


Jak chce się robić konkurencyjny produkt to było by trzeba mieć zespół ekspertów każdy niech się zajmie swoją działką i będzie profesjonalniej.Samemu to ciężko by było wszystko ogarnąć na odpowiednim poziomie.

Innowacyjne pomysły też ponoć finansują.

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Polski producent syntezatorów/grooveboxów?

Post autor: ceres1x » sobota 05 wrz 2015, 10:41

Jest jeszcze Roman Sowa, kiedys byl z nim wywiad w eis...


http://www.sowa.synth.net/m55/moog55.php

eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Awatar użytkownika
jarekz
Posty: 245
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: Polski producent syntezatorów/grooveboxów?

Post autor: jarekz » piątek 11 wrz 2015, 08:32

(...) chodziło mi o proste automaty perkusyjne (...)


 


Trochę się przymierzam, by zbudować coś takiego dla syna Smile… Czy ktoś może w kilku słowach określić, jakie funkcje ma mieć tego typu sprzęt? Np. czy może zawierać wyłącznie stałe rytmy, czy też niezbędna jest możliwość programowania własnych? Brzmienia analogowe a’la TR606/808/909 czy próbki?




ODPOWIEDZ