Brak dźwięku w Cubase 5 + Mackie Onyx (w systemie dźwięk jest)

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
edcetera
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 20 lis 2008, 00:00

Brak dźwięku w Cubase 5 + Mackie Onyx (w systemie dźwięk jest)

Post autor: edcetera » sobota 26 wrz 2015, 15:16

Witam.
Jak w tytule - podpiąłem interfejs Mackie Onyx 400f do komputera, na którym przez ostatnich kilka lat pracowałem z interfejsem Alesis IO26. Wszystko działało bez zarzutu, podobnie Mackie zainstalował się bez żadnych problemów, system go "widzi" (ustawiony jako urządzenie domyślne), dźwięki z komputera są odtwarzane, sygnał mikrofonu wchodzi do urządzenia, dochodzi do miksera, jest na monitorach i w słuchawkach, ale w momencie w którym włączam Cubase 5 i wybieram Mackie ASIO w zakładce device setup (w VST connections wejścia i wyjścia są aktywne i przypisane do odpowiednich kanałów), sygnał znika. Nie odtwarza sie nic co przechodzi przez DAWa - ani zaimportowany plik audio, ani midi, ani sygnał z mikrofonu. Nie ma dźwieku na kanale Stereo Out, nie ma sygnału na kanale "DAW" w mikserze DSP Mackie. Gdy przełączam na sterowniki wewnętrznej karty dźwiękowej, sygnał (odtwarzany z Cubase) się pojawia. Spotkał się ktoś z takim problemem?

Pomocy!


edcetera
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 20 lis 2008, 00:00

Re: Brak dźwięku w Cubase 5 + Mackie Onyx (w systemie dźwięk jest)

Post autor: edcetera » sobota 26 wrz 2015, 15:34

...
Witam.
Jak w tytule - podpiąłem interfejs Mackie Onyx 400f do komputera, na którym przez ostatnich kilka lat pracowałem z interfejsem Alesis IO26. Wszystko działało bez zarzutu, podobnie Mackie zainstalował się bez żadnych problemów, system go "widzi" (ustawiony jako urządzenie domyślne), dźwięki z komputera są odtwarzane, sygnał mikrofonu wchodzi do urządzenia, dochodzi do miksera, jest na monitorach i w słuchawkach, ale w momencie w którym włączam Cubase 5 i wybieram Mackie ASIO w zakładce device setup (w VST connections wejścia i wyjścia są aktywne i przypisane do odpowiednich kanałów), sygnał znika. Nie odtwarza sie nic co przechodzi przez DAWa - ani zaimportowany plik audio, ani midi, ani sygnał z mikrofonu. Nie ma dźwieku na kanale Stereo Out, nie ma sygnału na kanale "DAW" w mikserze DSP Mackie. Gdy przełączam na sterowniki wewnętrznej karty dźwiękowej, sygnał (odtwarzany z Cubase) się pojawia. Spotkał się ktoś z takim problemem?

Pomocy!...


W zakładce VST Audio System odpowiednie porty (in/out) mają status "Active". Dźwięku nie słychać, nie widać także widma dźwieku w Cubase, mikser nie sygnalizuje nic.


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Brak dźwięku w Cubase 5 + Mackie Onyx (w systemie dźwięk jest)

Post autor: PWA » sobota 26 wrz 2015, 21:20

Wejdź w menu Devices i w opcję VST Connections.... tam jest konfiguracja poszczególnych kanałów audio. Zobacz co tam masz skonfigurowane.

edcetera
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 20 lis 2008, 00:00

Re: Brak dźwięku w Cubase 5 + Mackie Onyx (w systemie dźwięk jest)

Post autor: edcetera » sobota 26 wrz 2015, 22:46

...Wejdź w menu Devices i w opcję VST Connections.... tam jest konfiguracja poszczególnych kanałów audio. Zobacz co tam masz skonfigurowane....

Hej, jako już pisałem - w VST Connections mam ustawienia standardowe Analog in 1-2 oraz Analog Out 1-2.


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Brak dźwięku w Cubase 5 + Mackie Onyx (w systemie dźwięk jest)

Post autor: PWA » niedziela 27 wrz 2015, 22:36

Hmm... to dziwne..spróbuj jeszcze na ASIO4ALL

ODPOWIEDZ