Focusrite Scarlett Studio a FL Studio

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Waspi
Posty: 22
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 00:00

Focusrite Scarlett Studio a FL Studio

Post autor: Waspi » wtorek 29 wrz 2015, 17:13

Witam wszystkich bardzo serdecznie piszę do was z nadzieją że ktoś rozwiąże mój problem.

zakupiłem focusrite scarlet studio jednak odnotowałem coś co mnie nie pokoi

podczas gdy mikrofonik działa sobie w tle na przykład na pulpicie to nie ma opóznien zniekształceń natomiast w programie bywają małe opóznienia jeśli natomiast zmniejsze latencje w programie to wzrasta jakby ilość zniekształceń raczej nie dużo słyszalnych trzasków ale podczas nagrywania wokalu daje się to we znaki.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Focusrite Scarlett Studio a FL Studio

Post autor: Arkana_Flow » wtorek 29 wrz 2015, 23:27

...Witam wszystkich bardzo serdecznie piszę do was z nadzieją że ktoś rozwiąże mój problem.

zakupiłem focusrite scarlet studio jednak odnotowałem coś co mnie nie pokoi

podczas gdy mikrofonik działa sobie w tle na przykład na pulpicie to nie ma opóznien zniekształceń natomiast w programie bywają małe opóznienia jeśli natomiast zmniejsze latencje w programie to wzrasta jakby ilość zniekształceń raczej nie dużo słyszalnych trzasków ale podczas nagrywania wokalu daje się to we znaki....
 


Włącz direct monitoring na swojej karcie dźwiękowej, a wyłącz odsłuch w DAW - będziesz miał odsłuch bez latencji..


Podziel pracę na nagrywanie i mix. Czyli najperw nagrywki bez efektów i VSTi - to pozwoli Ci zachować jak najmniejszą latencje.


Wtedy gdy nagrasz już wszystkie ślady to rób mix, dodawaj VSTi itp.. Ewentualnie jesli używasz w większości VSTi to zamrażaj ślady (nie wiem czy frutek posiada taką opcje) lub zgrywaj do postaci wave, które potem importujesz do nowego projektu w którym nagrywasz ślady, a potem nagrane ślady importujesz do full wypas projektu z wszystkimi bajerami.. ogólnie bufor przy nagrywaniu jak najniższy, przy mixie podwyższasz.. trzeszczy Ci bo masz pewnie pozapinane jakieś efekty etc i nagrywasz na wypas projekt.. chyba, że masz jakiś komp stary.. ja u siebie ogarniam nagrywanie nowych śladów z wstępnym mixem.. a czasami lubię nagrać jakąś 'piszczałke' z delayem czy innymi efektami.. czasem zatrzeszczy, ale who cares? ;)

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Waspi
Posty: 22
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 00:00

Re: Focusrite Scarlett Studio a FL Studio

Post autor: Waspi » środa 30 wrz 2015, 19:54

ok już troche rozjaśniłeś poszperam w fl jak wyłączyć odsłuch w dawie i może automatycznie puści odsłuch z interfejsu bo jeszcze nie ogarniam tego fl jeśli chodzi o ten vokal

a jeśli chodzi o nagrywanie vokalu to poki co nagrywałem tak czy siak suchy vokal bez niczego, natomiast wszystko nagrywało mi w ten sposób że leciał bit i ten bit nagrywał się razem z moim vokalem czyli wychodziło na to że jak chciałem dograć coś do istniejącego vokalu musiałem wyłączać wcześniej nagrany vokal .muszę ogarnąć te rejestrowanie dzwieku zebym mogl sobie rejestrowac na sciezki ten vocal a bit mieć poprostu zawsze w tle. bo poki co to fl wykorzystywałem tylko i wyłącznie do produkcji beatow

ogolnie wielkie dzieki arcana flow

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Focusrite Scarlett Studio a FL Studio

Post autor: Arkana_Flow » czwartek 01 paź 2015, 09:35

wszystko nagrywało mi w ten sposób że leciał bit i ten bit nagrywał się razem z moim vokalem czyli wychodziło na to że jak chciałem dograć coś do istniejącego vokalu musiałem wyłączać wcześniej nagrany vokal .


Nie rozumiem. Zamotałeś trochę.


 Jeśli nagrywasz sam wokal + duble, podbitki to proponuję zgrać bit do jednego pliku stereo mixdown, wrzucić go do programu typu cool edit, adobe audition, cubase etc. Stworzyć nową ścieżkę mono ustawić wejście z mikrofonu, nagrać główny wokal, stworzyć nową ścieżkę mono, ustawić wejście nagrać podbicia itd. Wtedy nie będzie latencji  przerywań bo działasz z max kilkoma suchymi ścieżkami wav. Po nagraniu wokalu exportujesz osobno każda ścieżkę a potem robisz ich import do programu w którym zmiksujesz wokale z bitem, w twoim przypadku to chyba fl. Wtedy już nie nagrywasz tylko miksujesz, pracujesz nad brzmieniem, kleisz wszystko w jedno więc możesz zwiększyć bufor i latencje na prawie max i obrabiac bez trzaskow.

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: Focusrite Scarlett Studio a FL Studio

Post autor: Arkana_Flow » czwartek 01 paź 2015, 09:35

wszystko nagrywało mi w ten sposób że leciał bit i ten bit nagrywał się razem z moim vokalem czyli wychodziło na to że jak chciałem dograć coś do istniejącego vokalu musiałem wyłączać wcześniej nagrany vokal .


Nie rozumiem. Zamotałeś trochę.


 Jeśli nagrywasz sam wokal + duble, podbitki to proponuję zgrać bit do jednego pliku stereo mixdown, wrzucić go do programu typu cool edit, adobe audition, cubase etc. Stworzyć nową ścieżkę mono ustawić wejście z mikrofonu, nagrać główny wokal, stworzyć nową ścieżkę mono, ustawić wejście nagrać podbicia itd. Wtedy nie będzie latencji  przerywań bo działasz z max kilkoma suchymi ścieżkami wav. Po nagraniu wokalu exportujesz osobno każda ścieżkę a potem robisz ich import do programu w którym zmiksujesz wokale z bitem, w twoim przypadku to chyba fl. Wtedy już nie nagrywasz tylko miksujesz, pracujesz nad brzmieniem, kleisz wszystko w jedno więc możesz zwiększyć bufor i latencje na prawie max i obrabiac bez trzaskow.

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Waspi
Posty: 22
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 00:00

Re: Focusrite Scarlett Studio a FL Studio

Post autor: Waspi » piątek 02 paź 2015, 17:07

dzieki arkana trochę rozjaśniłeś bracie, natomiast myślę jaki zastosować oddzielny program do tego nagrywania wokalu, bo z tego co zrozumiałem to właśnie innego potrzebuje niz fl, i to może być dobry pomysł


tylko ja nagrywałem w fl tak że poprostu daw zapisywał mi mój wokal ale równocześnie ten bit co był puszczany i to nie jest do końca dobre rozwiązanie bo jeśli chciałem coś do tego dograć to musiałem wyciszać ścieżkę którą wcześniej nagrałem zostawiając tylko ten bit pod ktory nagrywam.


Waspi
Posty: 22
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 00:00

Re: Focusrite Scarlett Studio a FL Studio

Post autor: Waspi » sobota 03 paź 2015, 22:15

a wie ktoś jak ten odsłuch wyłączyć z fl studio zeby był tylko z interfejsu ? bo szukam i niestety nie mogę tego znalezc

ODPOWIEDZ