Interfejs audio do ok. 1000 zł

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
marek-pl
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2011, 00:00

Re: Interfejs audio do ok. 1000 zł

Post autor: marek-pl » sobota 28 lis 2015, 11:44

Dzień Dobry,

Panowie, wymieniać będę chyba też PC i raczej żałuję tych 3tys. złotych na Babyface pro
- wolałbym kupić mocniejszy procesor w kompie zamiast tyle siana dawać na kartę
muzyczną.

W związku z tym, mam pytania, bo nie znalazłem nic w necie. Jakie różnice są pomiędzy
zwykłym babyface a wersją pro? Szukam stabilnego interfejsu (w miejsce mojego
presonusa) ktoś miał styczność z motu audio express hybrid ? Pasuje mi on, cenowo
zdzierże, posaida USB 2.0 w miarę nowa data wydania, nie potrzebne mi miliony wejść
(nie jestem muzykiem, tylko producentem EDM i zależy mi po prostu na minimalnej
latencji i wielu wtyczkach, które ogarnie mi moja stacja robocza i nie będzie się
krzaczyła). W grę wchodzi też focusrite, ale to raczej dość stara konstrukcja, teraz
wyszło tyle dobrego i nowego w ciekawe rozwiązania inżynieryjne... :)

P.S. - a może karta wbudowana ??

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Interfejs audio do ok. 1000 zł

Post autor: DZ1 » poniedziałek 30 lis 2015, 18:47

Karta z najniższą latencją jaką z miałem do czynienia to była ESI Julia z tego co pamiętam.... jeszcze na PCI :)
A ja ostatnio zaopatrzyłem sie w Digidesign Mbox 2 ....leciwy ale poczciwy, sprawdzony sprzęt bez kompromisów - kiedyś ją miałem i zero problemów, jakichkolwiek problemów, wiec teraz gdy okazuje sie, że potrzebuje również czegoś małego, to żeby nie taszczyć 16we/8wy za każym razem kiedy potrzebuje dograć np sam wokal to postanowiłem, że nie bede eksperymentował z jakimiś nowymi rzeczami a pójdę w strone sprawdzonego kawałka sprzętu..
Pozdro.

marek-pl
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2011, 00:00

Re: Interfejs audio do ok. 1000 zł

Post autor: marek-pl » poniedziałek 30 lis 2015, 19:29

Dzięki za wpis :)



Kilka kolejnych dni spędziłem na poszukiwaniu tego co dla mnie najlepsze będzie...

Rozważam kartę pci - "ESI MAYA 44XTe" (prawie 600zł) zainteresowały mnie też karty od
RME np "RME HDSPe AIO" lub "RME HDSP9632" 1500zł i 2400zł -tylko np nie wiem czemu
takie różnice cenowe ?

pod uwagę biorę też karty USB -

"Focusrite Scarlett 2i2" (prawie 600zł) oraz "RME Babyface" (prawie 2500zł) - tutaj
też nie wiem skąd takie różnice cenowe...


DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Interfejs audio do ok. 1000 zł

Post autor: DZ1 » poniedziałek 30 lis 2015, 20:00

wyeliminowanie modułów USB (wyjsciewego w karcie dzwiekowej i wejsciowego w kompie) zmniejsza latencje, wiec karta na PCI powinna byc ''szybsza'' - przynajmniej ja mam takie doswiadczenia. Co do róznicy w cenach to powodów jest kilka: jak ktoś pisał wyżej drozsza karta z rególy jest bardziej dopracowana w takich kwestiach jak brak trzasków w głosnikach w czasie wł/wył sprzętu, lepiej napisane sterowniki pod względem stabilnosci, lepsze rozwiązania układowe co może mieć wpływ na latencje; napis na obudowie :) - są firmy droższe i tańsze, jakość konwersji analogowo-cyfrowej bo cyfrowo-analogowa jest duzo prostsza do zrealizowania, droższa karta bedzie robiła to wierniej, lepiej dla ucha, bardziej ''muzykalnie'' - nie wiem jak to opisać; jakość preampów mikrofonowych, w najtańszych kartach preampem jest jakś tani OPAMP w podstawowej aplikacji dający odpowiednie wzmocnienie jednak ozdobione wiekszymi szumami i/lub zniekształceniami niż preamp w droższej karcie dźwiękowej gdzie został specjalnie zaprojektowany do danego modelu np na tranzystorach niskoszumnych; drozszy sprzęt jest ogolnie lepiej wykonany - gdy weźmiesz coś taniego do ręki to faktycznie masz wrażenie, że masz coś taniego w ręce ;) w sumie wszystko zależy od czego co jest dla Ciebie priorytetem w wyborze sprzętu więc najlepiej samemu porównać kilka sprzętów, potestować i wybrać odpowiedni dla siebie bo sugerowanie sie opiniami typu: ''ten jest zajefajny a tamten do d...y'' nie ma sensu...dla każdego coś dobrego :) pozdro.


 


Edit:


aaa sorki....wtedy miałem ESI maya 44 na PCI to takie duże PCI :), znajomy miał Julie ale pracowalem na obydwu i to było w zasadzie to samo w praktycznym użytkowaniu, przynajmniej dla mnie róznicy nie było.


Na Twoim miejscu brałbym maye albo julie na pci jeśli potrzebujesz porządnego wyjścia na głośniki z dobrą latencją. Tyle ode mnie. Pozdro.


P.S. Ja też nie używam softu do grania - sprzet to sprzęt :)


Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: Interfejs audio do ok. 1000 zł

Post autor: Jimek » wtorek 01 gru 2015, 10:23

Od ponad 10 lat używam RME9632. Mixuję (itb) też EDM. Wg mnie warta uwagi propozycja. Ani razu nie miałem problemów w pracy z tym sprzętem. Potwierdzam stabilność, o której mowa. Odchodząc trochę od tematu to kilka razy zaszedłem do kolegi posłuchać swojej roboty na jego UA apollo i dynaudio BM5A. Moje mixy jeszcze bardziej mi się spodobały u niego.

Owocnych poszukiwań.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

marek-pl
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2011, 00:00

Re: Interfejs audio do ok. 1000 zł

Post autor: marek-pl » środa 02 gru 2015, 22:56

Dzięki chłopaki za odpowiedzi !

Fakt, teraz od ESI to takim sztandarowym produktem byłoby "ESI Juli@ Xt" na PCI Express, które bym pewnie sobie kupował... natomiast od RME najbardziej mi wpadła w oko "RME HDSPe AIO" ten "9632" który masz, to też kozak, ale to dość leciwa konstrukcja.
Bardzo duża różnica cenowa, nie wiadomo na co się zdecydować, bo strasznie kusi mnie firma RME na temat której produktów, słyszałem wiele superlatyw...

Zastanawiam się jak to będzie przesiąść się na takie rozwiązanie z karty pod USB, którą teraz posiadam? Przecież strasznie będzie brakowało mi tych gałek za pomocą których w jednej chwili mogłem diametralnie wyciszyć > podgłośnić materiał. Macie może jakieś porady?

Kolejne z pozoru głupie pytanie co do kart PCI: mam odsłuchy z wejściami XLR, dotychczas używałem kabli XLR - jack 1/4 (wpinane na wyjściu karty) - mam nadzieję, że w tych kartach wbudowanych, takie wyjścia to standard?

marek-pl
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2011, 00:00

Re: Interfejs audio do ok. 1000 zł

Post autor: marek-pl » środa 09 gru 2015, 13:45

Panowie, wybór chyba padnie na RME HDSPe AIO - będę zmieniał komputer, będzie złączne pci express, więc to idealna okazja, żeby przesiąść się na wbudowaną kartę.... tylko pytanie:
czy jest sposób żeby zewnętrznym urządzeniem z knobem sterować głośność? Dada Life w swoim studio mieli chyba coś takiego, jakąś taką zabaweczkę z diodami eq.

Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Interfejs audio do ok. 1000 zł

Post autor: ukaef » piątek 11 gru 2015, 17:20

SPRZEDAM MAYE 44 PCI ZA 200 zł...


A tak na poważnie to nie niewam problemów ze Scarlett żadnych, ale mam też mocny komputer, może to dlatego.


MAYE na serio mam do sprzedania - jeśli jesteś z okolic Wrocławia to mogę Ci ją porzyczyć, żebyś sobie zobaczył.

:)

Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: Interfejs audio do ok. 1000 zł

Post autor: Jimek » piątek 11 gru 2015, 21:43

...Panowie, wybór chyba padnie na RME HDSPe AIO - będę zmieniał komputer, będzie złączne pci express, więc to idealna okazja, żeby przesiąść się na wbudowaną kartę.... tylko pytanie:
czy jest sposób żeby zewnętrznym urządzeniem z knobem sterować głośność? Dada Life w swoim studio mieli chyba coś takiego, jakąś taką zabaweczkę z diodami eq....


Możesz to zrobić. Możesz również zaprogramować klawiaturę w komputerze i sterować za jej pomocą. Potrzebujesz tylko tego:

http://www.stephanroemer.net/stuff/totalkeymix/totalkeymix.html

Pozdrawiam
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ