Poręczny interfejs z 4 out

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Pytajny
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 00:00

Poręczny interfejs z 4 out

Post autor: Pytajny » poniedziałek 26 paź 2015, 09:55

Witam.

Poszukuję prostego i poręcznego interfejsu (im tańszy tym lepiej). Jedyna sprawa na której mi zależy, to 4 niezależne outputy. Budżet wstępnie do 1000. Przeznaczony do grania live (komputer z zespołem).


BTW zastanawiam się nad interfejsem zasilanym wyłącznie przez usb. Dawno temu czytałem, że mogą one sprawiać problemy. Jak to wygląda teraz? 


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Poręczny interfejs z 4 out

Post autor: PWA » poniedziałek 26 paź 2015, 11:02

Focusrite Scarlett 6i6... z tym, że nie może być zasilany przez USB. Cena poniżej 1000,-

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Poręczny interfejs z 4 out

Post autor: matiz » poniedziałek 26 paź 2015, 13:58

...Focusrite Scarlett 6i6... z tym, że nie może być zasilany przez USB. Cena poniżej 1000,-... 


2i4 ma też cztery wyjścia analogowe i jest zasilany z USB.


[addsig]

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Poręczny interfejs z 4 out

Post autor: PieTras! » poniedziałek 26 paź 2015, 16:11

Ooo, super, nie wiedzialem że jest taki 2i4! Dzięki!!!

Czy taki interfejs zasilany wyłącznie przez USB jest stabilny? 

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Poręczny interfejs z 4 out

Post autor: PWA » poniedziałek 26 paź 2015, 16:49

......Focusrite Scarlett 6i6... z tym, że nie może być zasilany przez USB. Cena poniżej 1000,-... 
2i4 ma też cztery wyjścia analogowe i jest zasilany z USB....

To prawda, ale tylko 2 z nich są zbalansowane (TSR)... pozostałe 2 (w sumie 4, jeżeli nie używamy TSR) to wyjścia niezbalansowane z gniazadami cinch... więc wszystko zależy od tego, w jaki sposób kolega chce używać tego interfejsu
6i6 posiada 4 wyj. zbalansowane i 2 na SPDIF = 6

Awatar użytkownika
Pytajny
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 00:00

Re: Poręczny interfejs z 4 out

Post autor: Pytajny » poniedziałek 26 paź 2015, 17:40

A jakie są zalety gniazd zbalansowanych? Wiem, że takie gniazda zmniejszają prawdopodobieństwo słyszalnych zakłóceń, ale czy coś jeszcze? 


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Poręczny interfejs z 4 out

Post autor: PWA » poniedziałek 26 paź 2015, 18:16

...A jakie są zalety gniazd zbalansowanych? Wiem, że takie gniazda zmniejszają prawdopodobieństwo słyszalnych zakłóceń, ale czy coś jeszcze? ...

Połączenia zbalansowane używa się przy przesyłaniu sygnału na odległość większą niż ok. 10m... krótsze odległości można opędzić połączeniami niesymetrycznymi, ale moim zdaniem to nie więcej niż 10m i to przy zastosowaniu naprawdę dobrych kabli.
Ja generalnie stosuję wszędzie połączenia symetryczne, o ile jest to możliwe... pamiętaj też, że nawet jeżeli w danej chwili wystarczą Ci połączenia niesymetryczne, to nie wiesz co będzie w przyszłości i czy w pewnym momencie nie będzie konieczności użycia połączeń zbalansowanych ze względu na zakłócenia... więc moim zdaniem zawsze lepiej mieć sprzęt z wyj/wej symetrycznymi

Awatar użytkownika
Pytajny
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 00:00

Re: Poręczny interfejs z 4 out

Post autor: Pytajny » poniedziałek 26 paź 2015, 18:24

Dzięki za wyjaśnienie!


Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Poręczny interfejs z 4 out

Post autor: matiz » poniedziałek 26 paź 2015, 22:48

Bez przesady, symetryczne połączenia mają duże znaczenie przy niskich poziomach i większych impedancjach wyjściowych, czyli w przypadku mikrofonów. Poziomy liniowe nie są tak wrażliwe na zakłócenia i symetria w prostych instalacjach niewiele daje. Jedynym plusem poza większym poziomem może być możliwość uniknięcia pętli mas, ale i tak na scenie nikt się nie będzie bawił w ucinanie ekranu tylko postawi diboxy. W zasadzie na scenie używane są wyłącznie diboxy, a więc symetria wyjść nie ma żadnego znaczenia, może tylko gniazda i wtyki jack są solidniejsze i "bardziej standardowe" niż cinch. W dodatku warto wiedzieć, że wyjścia w interfejsach klasy 6i6 są owszem, symetryczne, ale "symetryzowane impedancyjnie", a więc nie przeciwsobne, trochę "oszukane", czyli owszem, są symetryczne ale nie umożliwiają uzyskania wyższego poziomu wyjściowego. I proponuję nie użwać kalki językowej "zbalansowane"


[addsig]

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Poręczny interfejs z 4 out

Post autor: PWA » wtorek 27 paź 2015, 07:54

Cóż, w zasadzie masz rację... natomiast kiedy mam do wyboru sprzęt w podobnej cenie, który zapewnia mi większą elastyczność użytkowania (różnie to bywa z tymi diboxami), wybieram właśnie to urządzenie, zwłaszcza gdy różnica w cenie nie jest znacząca.

ODPOWIEDZ