DAC na PC - do 1000 zł

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: DAC na PC - do 1000 zł

Post autor: Paweł » piątek 13 lis 2015, 12:54



Dla "audiofila" sprzęt za 1,8k nie istniej. Coś, co zaczyna się od ok. 3-4k a kończy na 8-10k za klocek to jest właśnie punkt wyjściowy.Zawsze było przesunięte...
Cóż, kwestia nazewnictwa, jak np. w gatunkach muzycznych jest często umowna. Widać miałem do czynienia z mniej snobistycznymi audiofilami, którzy właśnie wyznawali podział: 1800 entry, 4-10k audiofolski, 10-< hi end.

I cóż z tego? Czy w związku z tym uważasz, ze to jest sprzęt służący do realizacji nagrań???...
"Tóż", że pisałeś że w szkołach wykluczają użycie sprzętu hi-fi itp. jako profesjonalnego. Ciężko byłoby to wiarygodnie zrobić mając Altusy na ścianie. A nie uważam żeby warszawska Akademia była jakąś ostatnią szkołą. Ale oczywiście, też się z tych Altusów podśmiewałem już dawno temu.

howiriy118
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 28 cze 2022, 10:23

Re: DAC na PC - do 1000 zł

Post autor: howiriy118 » wtorek 28 cze 2022, 11:28

stnaiuu pisze:
środa 04 lis 2015, 20:06
Witam wszystkich forumowiczów, chciałbym dowiedzieć się czy do 1000zł dostanę przetowrnik C/A do PC który będzie w stanie odwzorować neutralnie sygnał który będzie podlegał późniejszemu krytycznemu odsłuchowi w mixie/masteringu. Przetworniki które zwróciły moją uwagę to: CAMBRIDGE AUDIO DacMagic 100 HEGEL HD2 ARCAM rDAC Ale jestem totalnym nowicjuszem jeżeli o to chodzi, więc proszę o podpowiedź was ;)
http://vikidramas.net/

ODPOWIEDZ