Przedwzmacniacz, niskie szumy, pomoc w wyborze.

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
industry.project
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 gru 2015, 00:00

Przedwzmacniacz, niskie szumy, pomoc w wyborze.

Post autor: industry.project » wtorek 29 gru 2015, 01:43

Dzień dobry,


postanowiłem zarejestrować się na tym forum ponieważ potrzebuje szybkiej porady. Internet kwitnie od opini, często wykluczających się wzajemnie - mam nadzieje, że tutaj otrzymam profesjonalne porady.


Kompletuje sprzęt "wyjazdowy" do nagrywania lektorów amatorów w ich siedzibach pozbawionych jakichkolwiek pozytywnych aspektów akustycznych.


Interesuje mnie zakup przedwzmacniacza mikrofonowego.


Docelowo preamp ma pracować z Shure SM7B, zatem interesuje mnie duży gain oraz niski poziom szumów. Dobrze aby preamp również posiadał odpowiednio wysoki headroom.
Oczywiście rozwiązanie typu Cloudlifter - biorę pod uwagę, ale to za mało (mam doświadczenie), w przypadku słabych przedwzmacniaczy.


Problemem jest to, że mało który producent określa ekwiwalentny poziom szumów własnych dla swoich urządzeń. Nie często również określa parametr noise floor. Ja mam maks 4 tygodnie na zakup sprzetu, więc wypożyczanie i testowanie nie jest możliwe.


Odpuszczam sobie kolorystykę, do lektorowania to nie jest super ważne jak dla mnie, ale miło by było jak by był jednak w miarę transparentny.


Budżet to - do 5000-6000 pln brutto. Jeden kanał, bez udziwnień (może być limiter ale nie koniecznie), dobrze by było jak by kształty odpowiadały do mocowania rack lub half rack.


 


Biorę pod uwagę:


- Grace Design M101 (opinie sa różne, brak parametrów odnośnie szumów)
- SSL X Logic Alpha Channel (na początku chciałem kupić ten model, ale mam zero informacji na temat parametrów, w manualu nic konkretnego nie jest napisane - może ktoś z Was używa takiego czegoś?)
- Millennia HV-3C (dwa kanały, ale onieśmiela mnie mały gain i stosunkowo niskie EIN)




Moje doświadczenia z preampami:


Warm Audio Wa12
TL Audio 5051
SPL track one
Focusrite Isa One
UA LA610


I to nie jest jeszcze to o co mi chodzi.


Jeżeli ktoś ma "pewnik" który nie mieści się w budżecie - bardzo proszę o informacje.


Dodatkowo wspomne, że fajnie by było jak by niniejszy, polecany preamp dobrze wspópracował z mikrofonem Brauner Phantera, dla którego równiesz szukam w miarę solidnego preampu.


Dziękuje za wszelkie porady. Nigdy nie zastanawiałem się nad problemem szumów, nad brakiem podstawowych danych w specyfikacji produktów, nawet nie wiem czy w internecie jest miejsce w którym ktoś takie dane zebrał dla paru produktów i porównał.


Czekam z niecierpliwością na porady.


 


 


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Przedwzmacniacz, niskie szumy, pomoc w wyborze.

Post autor: fallworm » wtorek 29 gru 2015, 11:37

Great River me-1nv ma bardzo niskie szumy (zobacz, że EIN ma podany przy 40db gain -125dbm)

Ponadto wielu użytkowników, wręcz przypisuje ten preamp do sm7b jako nieodłączny kompan.
Dodatkowo dobrze współpracuje z mikrofonami Brauner, dość przeźroczysty.

industry.project
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 gru 2015, 00:00

Re: Przedwzmacniacz, niskie szumy, pomoc w wyborze.

Post autor: industry.project » wtorek 29 gru 2015, 11:47

No wygląda dość rozsądnie, ale nie za bardzo mi odpowiada brak przycisku aktywującego insert. Tzn wydaje mi sie, że to działa automatycznie, jak się coś podłączy to dopiero wtedy sygnał jest przepuszczany.

Dzięki, wezmę pod uwagę, ale chciałbym żeby jeszcze ktoś mógł się wypowiedzieć.

howiriy118
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 28 cze 2022, 10:23

Re: Przedwzmacniacz, niskie szumy, pomoc w wyborze.

Post autor: howiriy118 » wtorek 28 cze 2022, 11:27

industry.project pisze:
wtorek 29 gru 2015, 01:43
Dzień dobry,
postanowiłem zarejestrować się na tym forum ponieważ potrzebuje szybkiej porady. Internet kwitnie od opini, często wykluczających się wzajemnie - mam nadzieje, że tutaj otrzymam profesjonalne porady.
Kompletuje sprzęt "wyjazdowy" do nagrywania lektorów amatorów w ich siedzibach pozbawionych jakichkolwiek pozytywnych aspektów akustycznych.
Interesuje mnie zakup przedwzmacniacza mikrofonowego.
Docelowo preamp ma pracować z Shure SM7B, zatem interesuje mnie duży gain oraz niski poziom szumów. Dobrze aby preamp również posiadał odpowiednio wysoki headroom.
Oczywiście rozwiązanie typu Cloudlifter - biorę pod uwagę, ale to za mało (mam doświadczenie), w przypadku słabych przedwzmacniaczy.
Problemem jest to, że mało który producent określa ekwiwalentny poziom szumów własnych dla swoich urządzeń. Nie często również określa parametr noise floor. Ja mam maks 4 tygodnie na zakup sprzetu, więc wypożyczanie i testowanie nie jest możliwe.
Odpuszczam sobie kolorystykę, do lektorowania to nie jest super ważne jak dla mnie, ale miło by było jak by był jednak w miarę transparentny.
Budżet to - do 5000-6000 pln brutto. Jeden kanał, bez udziwnień (może być limiter ale nie koniecznie), dobrze by było jak by kształty odpowiadały do mocowania rack lub half rack.
 
Biorę pod uwagę:
- Grace Design M101 (opinie sa różne, brak parametrów odnośnie szumów)
- SSL X Logic Alpha Channel (na początku chciałem kupić ten model, ale mam zero informacji na temat parametrów, w manualu nic konkretnego nie jest napisane - może ktoś z Was używa takiego czegoś?)
- Millennia HV-3C (dwa kanały, ale onieśmiela mnie mały gain i stosunkowo niskie EIN)

Moje doświadczenia z preampami:
Warm Audio Wa12
TL Audio 5051
SPL track one
Focusrite Isa One
UA LA610
I to nie jest jeszcze to o co mi chodzi.
Jeżeli ktoś ma "pewnik" który nie mieści się w budżecie - bardzo proszę o informacje.
Dodatkowo wspomne, że fajnie by było jak by niniejszy, polecany preamp dobrze wspópracował z mikrofonem Brauner Phantera, dla którego równiesz szukam w miarę solidnego preampu.
Dziękuje za wszelkie porady. Nigdy nie zastanawiałem się nad problemem szumów, nad brakiem podstawowych danych w specyfikacji produktów, nawet nie wiem czy w internecie jest miejsce w którym ktoś takie dane zebrał dla paru produktów i porównał.
Czekam z niecierpliwością na porady.
 
 
http://vikidramas.net/

jacobhue
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 06 lut 2022, 13:24

Re: Przedwzmacniacz, niskie szumy, pomoc w wyborze.

Post autor: jacobhue » sobota 01 paź 2022, 04:18

Your writing is really informative, especially because it's so meaningful and updated. Thanks for sharing this wonderful post!

Your writing is really great. I’m so glad I read it. It kept me hooked the whole way through.

Thanks for this information. I really appreciate the information that you have provided.
https://www.myccpay.onl/ https://www.mcd-voicex.com/ https://www.tellpopeyes.org/

ODPOWIEDZ