Pomoc w wyborze interfejsu USB

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Horbi
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 07 mar 2016, 00:00

Pomoc w wyborze interfejsu USB

Post autor: Horbi » poniedziałek 07 mar 2016, 23:59

Witam :) Noszę się z zamiarem zakupu interfejsu dźwiękowego USB. Zastanawiam się nad Focusrite scarlett 2i2, ponieważ zależy mi na zasilaniu phantom, ale również na dobrym wejściu instrumentalnym. Przeczytałem artykuł o tym interfejsie ze przy nagrywaniu gitary przez ten interfejs pojawiają się jakieś problemy. Chciałbym spytać was czy moje obawy są niepotrzebne i wejścia instrumentalne są w tym interfejsie ok, ewentualnie o polecenie jakiegoś innego interfejsu w podobnej cenie :)

Awatar użytkownika
hubertkot
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 10 cze 2014, 00:00

Re: Pomoc w wyborze interfejsu USB

Post autor: hubertkot » wtorek 15 mar 2016, 08:10

...Witam :) Noszę się z zamiarem zakupu interfejsu dźwiękowego USB. Zastanawiam się nad Focusrite scarlett 2i2, ponieważ zależy mi na zasilaniu phantom, ale również na dobrym wejściu instrumentalnym. Przeczytałem artykuł o tym interfejsie ze przy nagrywaniu gitary przez ten interfejs pojawiają się jakieś problemy. Chciałbym spytać was czy moje obawy są niepotrzebne i wejścia instrumentalne są w tym interfejsie ok, ewentualnie o polecenie jakiegoś innego interfejsu w podobnej cenie :)...



hej też przykleje się do tego postu. Czy STEINBERG UR 12 USB kontra Focusrite scarlett 2i2 lub scarlett solo jest dobą opcją. Cena jest trochę niższa. Niewiem jak z latencja itp. Używał ktoś tego interfejsu?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Pomoc w wyborze interfejsu USB

Post autor: Zbynia » środa 16 mar 2016, 22:33

Zdecydowanie scarlet 2i2 - przynajmniej wiadomo jakie ma wzmocnienie, pasma przenoszenia, zniekształcenia
ma też dwa preampy i wyjścia symetryczne

steinberg do tego swojego grata nie daje żadnych informacji o parametrach (prócz 24/192)

Awatar użytkownika
Horbi
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 07 mar 2016, 00:00

Re: Pomoc w wyborze interfejsu USB

Post autor: Horbi » wtorek 29 mar 2016, 17:20

A jak z tymi stratami na jakości nagrywania gitary elektrycznej przez wejście instrumentalne w tym scarlecie? Obawiać się tego czy raczej nie będzie jakiejś ogromnej straty na jakości? :)

Awatar użytkownika
Pytajny
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 00:00

Re: Pomoc w wyborze interfejsu USB

Post autor: Pytajny » środa 30 mar 2016, 14:04

Spokojnie, ogromnej straty nie będzie :) W tej cenie to mocny produkt.


ODPOWIEDZ