Windows 10 - przechodzić albo nie?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Windows 10 - przechodzić albo nie?

Post autor: PWA » czwartek 14 lip 2016, 20:15

...http://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-uszkodzil-komputer-Microsoft-zaplaci-odszkodowanie,News,74341.html

skoro MS przyznaje się do błędu to ma problem. a ile przypadków zostało olanych przez przeciętnego klienta nie sposób pewnie policzyć.

Najzabawniejsze jest to co jest napisane na stronach MS, że nie występuje ryzyko utraty danych. A po drugiej stronie internetu płaczący ludzie z krzykiem "gdzie podziały się moje wszystkie partycje z backupową włącznie" i poradniki* jak nie utracić danych. to jest śmiech na sali. To jak się przespać z lokalną panienką w nadziei, że wynik testu** będzie negatywny. Takich rzeczy się nie robi swoim klientom. Zresztą MS generalnie i tak zawsze miał wywalone na klienta bo ma monopol (ostatnio dotyka to również posiadaczy X-box). I o ile baba z agencji podróży dolała oliwy do ognia, o tyle przeciętny użytkownik może usiąść i płakać albo napić się wódki. Napiszcie mi proszę co miałoby mnie do 10 przekonać, a nie nachalnie jak insekt, włazić na kark i gryźć. W czym to jest lepsze od 7, 7 premium. Bo aktualizacje akurat mnie nie przekonują. Do wyczerpania aktualizacji 7 pewnie już będzie windows 11,5. I tak instaluję tylko wybrane. O tym co wysyłane jest z 10 do MS nikt nie wie. Ktoś zaraz wyskoczy, że pracuje na windzie 10 odciętej od netu. Tylko po co wtedy aktualizować? Dla bajeru? Bo dla wydajności na pewno nie. Tym bardziej, że soft muzyczny zwłaszcza wtyczki, jest na tyle specyficzny, że zaraz się okaże, że kolejne aktualizacje go zaczną unicestwiać.

* może być ciążowy lub na hiv
** używaj prezerwatyw ...

No nie... to zagrywka poniżej pasa Dajesz przykład pani Gieni, której jedyną umiejętnością jest sprawne posługiwanie się myszką i obsługa aplikacji do sprzedawania wycieczek i to też nie wiemy w jakim zakresie . Skoro pani Gienia nie zabezpiecza systematycznie danych i nie wie w jaki sposób nie dopuścić do instalacji windy, to jej problem. Pomijam fakt, że artykuł jest na poziomie tabloidów a nie rzetelnego źródła informacji... zresztą nie dziwię się, że cytujesz ten artykuł, ponieważ poziom frazesów jest mniej więcej tożsamy z Twoim... "A przecież oprócz tych dwóch głośnych spraw, najnowsze Okienka sprawiły problemy setkom tysięcy zwykłych użytkowników." ...taki ogólnik można zastosować dokładnie do każdego OS... idąc tym tropem XP sprawiło problemy dziesiątką milionów użytkowników
Liczyłem na rzetelną polemikę, a ty mi przesyłasz link typu "Super Expres".

Nikt nie chce Cię przekonywać do aktualizacji, natomiast zwyczajnie piszesz głupstwa o systemie, którego nie znasz. Zwyczajnie próbuję przekazać koledze, który otworzył post, swoje doświadczenie z używania 10tki... wierz mi, Ciebie nie chcę przekonywać

A'propos wysyłania... tak samo nikt nie wie, co wysyła 8 czy 7... argument od czapy kompletnie.

Bez sieci pracuję, ponieważ stos sieciowy zużywa całkiem sporo zasobów, a nie dlatego że boję się aktualizacji... jest to właśnie element optymalizacji systemu "do pracy", o której tak wiele się rozpisywałeś, a wnioskując z Twojej wypowiedzi, o tym istotnym elemencie optymalizacji zapomniałeś.
Zresztą klika postów wcześniej podałem link do artykułu w jaki sposób wyłączyć automatyczną aktualizację bez rezygnacji z sieci ... i wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ręcznie pobierać konkretne aktualizacje i je instalować.
Soft muzyczny nie jest wcale tak specyficzny, jak Ci się wydaje... jedynie programiści robią gorszą robotę, niż np. programiści poważnych aplikacji biznesowych... rynek muzyczny, to rynek niszowy w kontekście całego IT, więc i błędów jest więcej
Używam wtyczek pod 10tką, dla których 8ka jest odległą przyszłością i jakoś nie mam z nimi problemów... co więcej ostatnie sterowniki do mojego miksera z interfejsem audio były napisane pod 7kę i o dziwo ten "trojan" 10ka obsługuje je bez siemrania

Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Windows 10 - przechodzić albo nie?

Post autor: raflezjak » czwartek 14 lip 2016, 23:57

Tabloidowe nie tabloidowe, na temat problemów pani Gieni nie piszą tylko w "dobrychprogramach", a sprawę czeka ciąg dalszy. generalnie nadal nie wiem po co to instalować. i skąd ta fascynacja czymś co sprawia problemy i wciskana jest namolnie przez MS i dlaczego za darmo*. Jakieś korzyści z tego płyną, bo nie zauważam żadnych. A jaranie się nowym dziurawym "systemem" bo mam "10!" to wyżej wspomniany snobizm. Jesteś z branży IT, ale zauważyłem tylko, że nie zauważasz wad, tylko same zalety. To coś się by tu nie zgadzało. Każdy mądry zapobiega a nie zwalcza. Każdy jest mądry do póki coś mu się nie wysypie. To że nieszczęścia zdarzają się w Amigowym Workbenchu nie oznacza, że wszystkim się zdarzają. Za to 10 potrafi to zrobić przy aktualizacji i jest to debiut na rynku. I tu tkwi sendo sensu porywania się na ten bubel. Naprawdę chciałbym zobaczyć tu chociaż jeden powód dla którego należało by przejść na 10. Nie widzę. Czyżby czysta fascynacja równa oszołomom którzy za "nadgryzione jabłko" daliby się pokroić?

*za darmo, od MS nie dostaniesz nic za darmo. ale to pokaże czas kiedy użytkownicy 10 będą musieli wybulić kasę i prawdopodobnie będą wtedy bez wyjścia. tzw. agresywny marketing panocku.

ps. a jeśli chodzi o korzystanie z 10 mam laptopa, który leży i się kurzy. po prostu ten system nie jest przyjazny i za nic się do niego nie mogłem przekonać i tyle, a przygody ludzi z jego awariami przypominają te z 98, bo od 95 na pewno jest stabilniejszy.
BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Windows 10 - przechodzić albo nie?

Post autor: raflezjak » piątek 15 lip 2016, 00:02

Btw. Downgrade może być utrudniony lub dla wielu niemożliwy, tak samo jak ma się to w 7, wystarczy wymiana płyty głównej i zaczyna się dzwonienie do MS z prośbą o reset ID maszyny. Ściemnianie, że płytę główną tylko zmieniłem nie przejdzie. Bo nie wierzę, ze MS i od tej strony się nie zabezpieczy. Tak że powodzenia w odkrywaniu odkrytego świata i wydawaniu przy tym gotówki.
BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Windows 10 - przechodzić albo nie?

Post autor: PWA » piątek 15 lip 2016, 00:34

No właśnie to próbuję Ci wytłumaczyć! Nie korzystasz, a wygłaszasz opinie. Ja korzystam i nie widzę, aby 10 była w czymkolwiek gorsza od 7 czy 8, a wszystkich 3 systemów używam na co dzień. Ja nie mam problemów z 10tką!!! Dotarło??? a Ty nie jesteś w stanie mi udowodnić, że jakieś poważne problemy istnieją, ponieważ artykuł, który przesłałeś jest bzdurny. Chcesz, to używaj 7-ki do końca swoich dni, ale nie pleć bzdur.
W przypadku każdego oprogramowania i sprzętu zdarzają się nieszczęścia, a każdy mądry robi backupy danych i to jest zabezpieczenie.
Kończę dyskusję z Tobą, bo to jest rozmowa jak z Antkiem M o brzozach, a nie merytoryczna rozmowa. Przyznaję Ci rację...Windows 7 to najlepszy OS, jaki wypuścił MS! Zadowolony???

keyzone
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 08 gru 2005, 00:00

Re: Windows 10 - przechodzić albo nie?

Post autor: keyzone » piątek 15 lip 2016, 09:56

Dzięki za odpowiedzi. Szczerze mówiąc po opiniach wyrażonych tutaj nie widzę sensu na zmianę system, bo:
- nikt nie mówi o wzroście wydajności, a to byłoby głównie moją motywacją, zmiana dla samej zmiany jest bez sensu
- Win 7 mam zainstalowany od 2011 r, ani razu go nie przeinstalowywałem i jest stabilny, bo mam solidną ochronę antywirusową, ani grama cracków, tylko wtyki komercyjne lub sprawdzony freeware
- rzeczywiście, wciągu 4 lata pewnie kupię nowego kompa

Jeszcze raz dziękuję za posty
www.digimatch.eu i7 950, 24GB RAM, E-mu 1616m PCIe, Cubase7, Ozone5 Advanced, Komplete7, EWQLSO Platinium Plus, Goliath, Stormdrum2 Pro, Omnisphere, Trilian, ARC, T-Racks3 CS Grand, Real Guitar, LPC, Noman Factory British Bund

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Windows 10 - przechodzić albo nie?

Post autor: PWA » piątek 15 lip 2016, 10:59

...Dzięki za odpowiedzi. Szczerze mówiąc po opiniach wyrażonych tutaj nie widzę sensu na zmianę system, bo:
- nikt nie mówi o wzroście wydajności, a to byłoby głównie moją motywacją, zmiana dla samej zmiany jest bez sensu
- Win 7 mam zainstalowany od 2011 r, ani razu go nie przeinstalowywałem i jest stabilny, bo mam solidną ochronę antywirusową, ani grama cracków, tylko wtyki komercyjne lub sprawdzony freeware
- rzeczywiście, wciągu 4 lata pewnie kupię nowego kompa

Jeszcze raz dziękuję za posty ...

Na pewno poprawiono obsługę WDM i tutaj jest znaczny wzrost wydajności... poniżej link do testu oraz ciekawy artykuł na SOS odnośnie zmian w obsłudze audio w 10tce i generalnie jej przydatności w pro ausio:
http://pcaudiolabs.com/windows-10-for-pro-audio/
http://www.soundonsound.com/reviews/windows-10-musicians
Ponieważ większość z nas używa ASIO, więc nie bardzo się to przyda .
Jeżeli jesteś zadowolony z 7-ki, to nie ma sensu przechodzenie na 10. Tak jak pisałem wcześniej, zrobiłem to kontrolnie na jednym z komputerów i nie mam jak do tej pory żadnych poważnych problemów z 10-ką. Nigdy mi się jeszcze nie wykrzaczyła, więc nie mam powodów aby narzekać.
Cały czas zastanawiam się nad 2 pozostałymi systemami, a czasu jest coraz mniej

Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Windows 10 - przechodzić albo nie?

Post autor: raflezjak » piątek 15 lip 2016, 17:59

U Ciebie się nie wykrzaczyła i to jest powód, żeby to polecać. Wnioskuję, że z IT masz tyle wspólnego co ja z nauczaniem religii w szkole. Zadawałem po kilkakroć pytanie "Jakie korzyści niesie ze sobą 10" - w moim mniemaniu żadnych. W Twoim - żadnych. Lanserka. To jak się przesiąść z opla kadetta z kierownicą z lewej strony do opla kadetta z kierownicą z prawej strony... Zmiany w obsłudze 10 są tylko po to wprowadzone aby ludzie wypracowali u siebie nowy nawyk obsługi i przez to nie powracali do starszej wersji systemu, a wszystko i tak się kręci w okół kasy bo ustanowienie sprawnego systemu to jej strata. Piszę do Ciebie o tym co czytałem na forach, żądasz ode mnie linków - człowiek z branży IT nie potrafi korzystać z google. Po drugie nie jestem w stanie odnaleźć tych artykułów gdyż rozłożone są one w czasie. Mam znajomych budujących maszyny do montażu wideo, audio, sterujących oświetleniem i żaden z nich nie poleci 10 a czasem nawet niczego od MS. I nie będę tracił czasu, żeby zaspokoić Twoją zachciankę. Po prostu odsyłam do googli i for, artykułów i statystyk. Może po prostu napisz jak do prostego człowieka w 7 brakowało mi mnóstwo rzeczy. A w 10 w końcu się doczekałem i z tego jestem zadowolony, w końcu mam wszystko czego oczekiwałem. Ale nie napiszesz bo: albo musiałbyś się zmieścić w jednym zdaniu albo nie napisać nic. Ot cała filozofia.
BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 10 - przechodzić albo nie?

Post autor: Zbynia » środa 20 lip 2016, 11:09

Właśnie zaktualizowałem - sama aktualizacja trwała około 45 minut - znacznie dłużej przygotowanie do aktualizacji (chyba z 3 godziny - nie wiem bo usnąłem )

Póki co jedynym problemem jaki zauważyłem to po aktualizacji nie ładował się panel EMU PatchMix DSP (sterownik bez problemu)
Reinstalacja załatwiła problem

Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Windows 10 - przechodzić albo nie?

Post autor: ukaef » środa 20 lip 2016, 14:57

...Właśnie zaktualizowałem - sama aktualizacja trwała około 45 minut - znacznie dłużej przygotowanie do aktualizacji (chyba z 3 godziny - nie wiem bo usnąłem )

Póki co jedynym problemem jaki zauważyłem to po aktualizacji nie ładował się panel EMU PatchMix DSP (sterownik bez problemu)
Reinstalacja załatwiła problem...
 


Śmigam od dłuższego czasu na WIN10 i wszystko chodzi wspaniale. Po instalacji też musiałem kilka driverów przeinstalować, ale nic poza tym nie robiłem. W programach nie wysypało mi informacji o autoryzacji nawet. Jedyną niepokojącą mnie rzeczą były doniesienia o szpiegowaniu i poblokowałem większość opcji z tym związanych (wystarczy poszukać sobie windows 10 no spy i zaraz wyskoczy jedno z narzędzi do blokowania). Chodzi o cortane i inne rzeczy, które zapisują historię wyszukiwania i anonimowo wysyłają ją do Microsoftu.


Z technicznego punktu widzenia nie widzę różnicy w wydajności czy stabilności w zestawieniu z Windowsem 8. Nie widziałem też między 7 a 8, co potwierdziły benchmarki (na nowszych windowsach zawsze większą wydajność miała karta graficzna w testach).

:)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Windows 10 - przechodzić albo nie?

Post autor: Zbynia » środa 20 lip 2016, 22:18

Na pewno jest nieco żwawiej niż na 7.

Jak na razie drażni mnie wyszukiwanie wprost z menu start - w 7 i 8 nie było z tym problemu
W 10 mało jaki program jest w stanie wyszukać ale zauważyłem że to wina aktualizacji z 7 - na czystej instalce nie ma problemu - tu głupieje ze wszystkim
Liczyłem też że Groove Music na więcej pozwoli - z racji obsługi flac - no ale nie czyta z dysków sieciowych i nie wczytuje ikon kawałków....

Soft muzyczny - zero problemów póki co

ODPOWIEDZ