Studio domowe - czego potrzebuję?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
mat_e
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 09 sie 2016, 00:00

Studio domowe - czego potrzebuję?

Post autor: mat_e » środa 10 sie 2016, 00:04

Z homerecordingiem dopiero zaczynam, więc proszę o wyrozumiałość i liczę na pomoc


Zastanawiam się nad kupnem interfejsu audio Behringer UMC202HD. Potrzebuję nagrywać wokal i mieć drugie wejście na gitarę/drugi mikrofon. Dopiero zaczynam z nagrywaniem, więc nie chcę wydać dużo, ale nie chcę też ograniczać sobie możliwości na przyszłość. 


Zasadnicze pytanie brzmi: czy interfejs, o którym mówię, wymaga jakichkolwiek dodatkowych urządzeń, abym mógł rejestrować dźwięk do programu DAW na PC. Czy potrzebuję jakichś programów na komputerze, jakiegoś dodatkowego hardware'u? (nie mówię oczywiście o mikrofonie :> )


I prosiłbym też o polecenie dobrego DAW na początek. Z Behringerem UMC202HD dostałbym Tracktion, ale może co innego będzie lepsze. Nie wiem, nie znam się :>


Więc jeśli macie jakieś dodatkowe porady a propos startowania z homerecordingiem, to też chętnie się czegoś dowiem od kogoś bardziej doświadczonego!


Z góry dziękuję za odpowiedzi


mat_e
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 09 sie 2016, 00:00

Re: Studio domowe - czego potrzebuję?

Post autor: mat_e » środa 10 sie 2016, 10:06

Nie pytam tutaj o wyposażenie samego pomieszczenia, a tylko o podstawowy sprzęt.


reptalia
Posty: 4
Rejestracja: środa 10 sie 2016, 00:00

Re: Studio domowe - czego potrzebuję?

Post autor: reptalia » środa 10 sie 2016, 23:41

czesc

nikt ci nie odpowie - wszyscy maja muchy w nosie.
😁
po pierwsze: na tym forum jest milion postow twojego typu - trzeba by je przejrzec.

zasada nr 1: cos jest super tanie - to cos jest zle lub popsute
zasada nr 2: tego czegos nigdy nie sprzedasz
zasada nr 3: czytajac to forum (i inne rowniez) nigdy nie kupilem sprzetu behringera - bo wszyscy pisza ze jest do du.py - nie sprawdzalem ale nie chce mi sie sprawdzac placac za to jednoczesnie. zwroc uwage na ceny np. na ebayu- powinno dac do myslenia

ile masz kasy?


ntb
czytam to forum codziennie, wypowiadam sie minimalnie - moja rada czytaj i wyciagaj wnioski

pozdrowienia

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Studio domowe - czego potrzebuję?

Post autor: Zbynia » czwartek 11 sie 2016, 08:53

bierz
to dość przyzwoity interfejs w budżetowej cenie
tracktion to specyficzny ale bardzo przyjazny DAW

kolega gada o muchach w nosie - ludziom zwyczajnie nie chce się odpowiadać na setny post o to samo - trzeba czytać i korzystać z wyszukiwarki
ciężko o znalezienie kogoś z podobnym sprzętem bo w sumie nie jest tak popularny jak inne graty komputerowe a i wybór jest spory - a nikt nie zmienia gratów audio co miesiąc by mieć większe rozeznanie

jak coś jest tanie (super tani ten beh nie jest) nie oznacza że jest złe czy popsute
wsadzili tam preampy midasa którego sobie Uli kupił to raz
dwa - mają tanio bo ich na to stać - to nie manufaktura z ręczną produkcją 10 gratów rocznie tylko obecnie bardzo duża firma mająca kilka bardzo poważnych marek w kieszeni
i na koniec - nikt tu nie pisze że beh jest do tyłka
maja lepsze i gorsze sprzęty jak to bywa w takich budżetowych gratach - i o tym trzeba pamiętać

i co ma do tego ebay?używany grat to używany grat - w cenie 3/4 ceny nowego można kupić tylko porządnej klasy sprzęt - cała reszta za samo wyjęcie z pudełka traci połowę a złom jeszcze więcej
coś w tym dziwnego?



reptalia
Posty: 4
Rejestracja: środa 10 sie 2016, 00:00

Re: Studio domowe - czego potrzebuję?

Post autor: reptalia » czwartek 11 sie 2016, 20:41


na wstepie zaznaczam ze mam wielki szacunek do kolegi Zbynia.

muchy w nosie to zart - mialem na mysli cisze przed burza jaka zaraz mogla wybuchnac - "wygoolguj sobie" itd. - bylo troche pozno i zart moze nienajlepiej wyszedl

do sedna - nowy interface za 300pln - to jest super tanio (moim zdaniem)

na ebay jest mnostwo sprzetu behringera w bardzo niskich cenach. to tylko moja obserwacja ale bardzo niewiele sie z tego sprzedaje, podobnie jak komentarze odnosnie tej firmy - mowiac krotko niezbyt dobre.
ponownie nadmieniam ze nie posiadam sprzetu tej firmy bo nie chce mi sie placic za testowanie, ale skoro piszesz za ten model bedzie dla kolegi OK to OK. ja bym nie kupil.

pozdrowienia. udanego zakupu i grania.

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Studio domowe - czego potrzebuję?

Post autor: gores » piątek 12 sie 2016, 11:03

Hej mat-e!




Kupuj chłopie Behringera, podepnij, zobacz jak się nagrywa. Zobaczysz wówczas jak to w praktyce wygląda, ocenisz po jakimś czasie czego Tobie personalnie potrzeba itp. Nawet gdybyś miał wydać o 500 zł wiecej to i tak nie będzie to miało dla Ciebie znaczenia gdyż jak sam napisałeś dopiero zaczynasz. A jak się zaczyna to nie ma co iść w koszty. Kumpel otworzył sklep, wydał w ch kasy na dekoracje, wyposażenie, zaplecze. Wsjo na bogato lecz zapomniał o małym szczególe, że dopiero zaczynał, nigdy wcześniej sklepu nie prowadził. No i nauka go tyle kosztowała, że zabrakło już funduszy na błędy i obecnie sklep jest do przejęcia. Po prostu, kup to na co Cię stać i działaj, rozwijaj się i nie słuchaj, że ten sprzęt jest zły bo OD CZEGOŚ trzeba zacząć :) Jeżeli ktoś chciałby zostać fotografem to co, jak go nie stać na zakup aparatu za 20k i nie ma studia fotograficznego w centrum miasta to ma zakaz tak? Głupoty, kupuj, nagrywaj i się rozwijaj.




Co do DAW, tutaj kwestia jest nieco inna w mojej opinii. Z DAW'em będziesz miał do czynienia zawsze niezależnie od interfejsu czy używanego sprzętu. Dlatego tutaj warto bliżej przyjrzeć się opcjom. KAŻDY DAW rejestruje i nagrywa, po to one właśnie są więc tutaj obojętnie który. Zerknij na YouTube na jakieś pokazówki i wybierz ten, który np. najbardziej Ci się podoba wizualnie, który będzie Cię po prostu cieszył :) Nawet nazwa jak Ci się podoba może być powodem zakupu, powaga :) Jak dojdziesz do etapu, że np. 8 szyn AUX bedzie za mało czy inne szczegóły możliwości technicznych będą Ci przeszkadzać to wówczas sobie sam, w pełni świadomie, zmienisz DAW. Jeżeli zaczynasz to w tym momencie największą rolę gra cena. Wybierz taki, na jaki Cię stać, gwarantuję, że do nagrania gitary i wokalu każdy Cię zadowoli. Masz Traction za free to go wybierz, a kaskę zaoszczędzoną przeznacz np. na mikrofon (pytałeś czego będziesz potrzebował - mikrofonu z pewnością).




Pozdro!


Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Studio domowe - czego potrzebuję?

Post autor: gores » piątek 12 sie 2016, 12:50

Aha! I jeszcze jedno co mnie rozwaliło totalnie....




Reptalia, nie wiem czy trolujesz (jak tak to wszystko ok) czy piszesz poważnie lecz w obu przypadkach piszesz straszne głupoty okraszone krótkowzrocznością:




zasada nr 1: cos jest super tanie - to cos jest zle lub popsute



Dawno nie słyszałem tego popularnego acz głupiego totalnie sloganu. Znaczy to na przykład, że jak powiedzmy sklep Saturn robi promocję na telewizor i sprzedaje go super tanio to ten telewizor wówczas jest zły lub popsuty lecz jak po roku podbiją jego cenę o 50% to w magiczny sposób telewizor pozbywa się wszelkich wad tak? Gratuluję krystalicznego konsumpcjonalizmu w głowie, jesteś idealnym człowiekiem do nabijania kabzy handlowcom!


zasada nr 2: tego czegos nigdy nie sprzedasz


Ty rozumiem kupujesz coś aby to później sprzedawać rozumiem? Kolejne gratulacje. Kupuje się coś ponieważ się tego potrzebuje. Buty też kupujesz z myślą o ich sprzedaży? Po drugie to najlepiej sprzedają się włąśnie rzeczy tanie. Na całym świecie. Ehhh...




Masakra, nie chce mi się pisać więcej. Od razu mówię, że nie będę komentował Twoich argumentacji. Idź i nie grzesz więcej....


reptalia
Posty: 4
Rejestracja: środa 10 sie 2016, 00:00

Re: Studio domowe - czego potrzebuję?

Post autor: reptalia » piątek 12 sie 2016, 22:32

czesc

zasada nr jeden - 25lat temu jak bylem mlodym leszczem w temacie uslyszalem od doswiadczonego ( nie bede podawal nazwiska, ale powaznego dzisiaj muzyka) takie slowa: jestesmy za biedni aby kupowac rzeczy tanie.
utkwilo mi to i tak postepuje. nie pisze o promocjach, chyba ze firma ma nieustajace promocje.

kupilem kiedys buty za 100 wyrzucilem po tygodniu, kupilem buty za 500 mam je do dzis

zasada nr 2: jak okaze sie ze kupil nie to, wowczas postawi sobie na polke albo wyrzuci.
patrz przyklad z butami.

zgadzam sie ze aby zaczynac nie trzeba od razu ladowac kilo PLNow, ja tylko proponuje rozpatrzec inne opcje niz ber..

ps
nie trollule bo nie taki mialem zamiar. moze wlasnie nasza dyskusja otworzyla komus jakas klapke w mzg by sie samemu zorientowac.

z pelnym szacunkiem gores

pozdrowienia

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Studio domowe - czego potrzebuję?

Post autor: gores » sobota 13 sie 2016, 00:24

Looz :)


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Studio domowe - czego potrzebuję?

Post autor: Zbynia » sobota 13 sie 2016, 21:30

pytanie czy są inne opcje?
są - dwa razy droższe - w zbliżonej cenie mamy jednak firmy krzak - co jak co beh jest na tyle znany ze i jakieś wsparcie oferuje...

poza tym jak pisałem - przejął Midasa i KT

ODPOWIEDZ