Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: laser777 » poniedziałek 26 wrz 2016, 14:41

Ceny interfejsów Behringera spadły o jakieś 100zł w ostatnim czasie.Jak ja kupowałem UMC22 to kosztował 320zł czyli tyle samo co prawie wszystkie inne interfejsy jak M-Audio.Teraz można kupić nowego UMC22 za 200zł.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: Zbynia » poniedziałek 26 wrz 2016, 22:36

PWA
beh nie mieni się firmą pro bo każdy wie że nią nie jest
ale na start jest naprawdę dostępny

info o sterach - masz rację - powinno być
ale w całym podsystemie windows od czasów visty w zasadzie nic się nie zmieniło więc nawet stery z visty działają w większości wypadków pod win 10

o starsze urządzenia w tym wypadku nie powinieneś się martwić (tym bardziej ze większość to jakieś asio4all)
od lat jest spokój (niektórzy pamiętają koniec wsparcia dla sprzętu na win98 i drugi strzał na xp)

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: PWA » poniedziałek 26 wrz 2016, 23:08

...Zbynia, nie chodzi mi o to,że firma jest totalnie do chrzanu... też uważam, że na początek, jeśli nie ma się za dużo kasy, jest ok. Poza tym mają trochę naprawdę fajnych urządzeń, a jednego z nich sam jestem posiadaczem (a nawet dwóch, ale to drugie leży w piwnicy).
Nie chodzi mi też o to, jak firma pozycjonuje się na rynku... Beh akurat skupia się na rynku budżetowym ale nie oznacza to, że nie powinien mieć profesjonalnego podejścia do klienta. Jest wiele firm, których targetem jest mniej zamożny klient, a jednak zachowują pewien poziom. Jest to firma niemiecka (w sensie organizacyjnym) i powinna trzymać jakiś poziom podejścia do klienta... takie jest moje zdanie, do którego mam prawo
Dodam, że np. Soundcraft Signature 12 MTK jest może 5-10% droższy od UFX1204 a dokumentacje obydwu produktów to niebo i ziemia, choć obydwa są budżetowe.
Z podsystemem audio masz generalnie rację, aczkolwiek akurat w 10 trochę w nim podłubali...na plus.

metek19a
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2020, 14:31

Re: Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: metek19a » wtorek 05 maja 2020, 14:59

jak działają interfejsy? Każdy trzeba włączyć w funkcji Asio4All czy można używać engine tradycyjnego preferowanego przez Daw?
Pytam ponieważ z tego co używałem to przy Asio4All nie można słuchać dźwięków np z youtuba itp chyba że można jakoś temu zaradzić?
Z góry dzięki!

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Behringer UMC202HD na start z homerecordingiem - dobry wybór?

Post autor: Zbynia » niedziela 10 maja 2020, 11:48

większość interfejsów korzysta zarówno z ASIO jak i MME czy tam WDM. W DAW ustawiłeś ASIO więc nie zablokowałeś sterownika dla MME/WDM więc taki youtube czy WMP może spokojnie grać obok. Ale już dwa programy po ASIO mogą nie zabanglać (czasem się udaje ale tu dużo zależy od programu - funkcja share drivers). Oczywiście mogą się pojawić problemy i zniekształcenia jak częstotliwości na różnych sterownikach nie będą się zgadzać

ODPOWIEDZ