M-Audio M-Track 2x2m - problem z instalacją

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
dziarski
Posty: 1
Rejestracja: piątek 07 paź 2016, 00:00

M-Audio M-Track 2x2m - problem z instalacją

Post autor: dziarski » piątek 07 paź 2016, 11:28

witam
niedawno przeczytałem artykuł w EiS (ciekawy i fachowy) o nowym sprzęcie M-Audio - M-audio 2x2m . po analizie recenzji wielu różnych interfejsów zdecydowałem się na zakup tego modelu . niestety od dwóch 2 dni mam problem z jego instalacją . pomimo wielu prób reinstalacji (sugerowanych) nadal komp nie rozpoznaje urządzenia . posiadam w7 64 pro sp1 . zalecany sterownik ze strony producenta pracuje ze wszystkimi w7 i następnymi (w/g opisu) . kombinacje i podpowiedzi z neta (jest ich niewiele) też próbowałem . może ktoś na FORUM miał podobne problemy i podzieli się poradą . a może p. Tomasz Wróblewski (autor artykułu) coś podpowie ? ja już straciłem wiarę w moje możliwości . z góry dziękuję za POMOCne sugestie

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: M-Audio M-Track 2x2m - problem z instalacją

Post autor: Soundscape » piątek 07 paź 2016, 15:39

Możesz mieć zapchany rejestr urządzeń USB.
Znajdź mój stary wątek (esi keycontrol cubase problem) w wyszukiwarce.
Są tam dwa artykuły jak to wyczyścić. Może zadziała.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: M-Audio M-Track 2x2m - problem z instalacją

Post autor: Zbynia » piątek 07 paź 2016, 22:37

W menadżerze urządzeń sprawdzałeś co się pokazuje jak podłączysz kartę? To podstawa

grafiit
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 30 maja 2016, 00:00

Re: M-Audio M-Track 2x2m - problem z instalacją

Post autor: grafiit » wtorek 08 lis 2016, 21:34

Miałem ten sam problem, który już rozwiązałem. Przeczyna tkwi w certyfikacji sterownika MAudioMTrack2x2.sys (błąd 52). Trzeba zaktualizować system, chodzi głównie o poprawkę KB3172605. Systemowy update od dłuższego czasu szwankuje, albo wyszukuje aktualizacje godzinami - bez skutku, albo ładuje co mu się podoba. Zatem użyłem niezależnego, darmowego narzędzia: wsusoffline. Pobiera ono aktualizacje oraz je instaluje zamiast narzędzia systemowego MS. Jak wsusoffline się używa - polecam youtube gdzie jest wiele dobrych przykładów.


Żeby było śmieszniej podłączałem M-Tracka 2x2 do dwóch komputerów z Win7 x64 Home Premium Sp1, jednego z Win7 Professional x86 nigdy nie aktualizowanych!!!, oraz jednego z Win 8.1. Instalacja przebiegła bez problemu.


Sam używam Win7 x64 Professional - może tu tkwi problem??


Mam jeszcze dwa interfejsy: Behringer UMC202 i Focusrite 2i2. Z nimi nigdy nie było problemu. Z M-Audio walczyłem 4 dni.


pozdrawiam


Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: M-Audio M-Track 2x2m - problem z instalacją

Post autor: Respectus » wtorek 08 lis 2016, 22:51

Zwracać sprzęt sprzedawcy. Macie na to sporo czasu i nie bawić się z głupotami. Audiostacja szybko będzie musiała coś z tym fantem zrobić jeśli wina leży faktycznie po stronie sprzętu

Awatar użytkownika
hubertkot
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 10 cze 2014, 00:00

Re: M-Audio M-Track 2x2m - problem z instalacją

Post autor: hubertkot » piątek 21 lip 2017, 20:56

hej, ja tez kupilem ten interfejs i jest masakra.

Instalacja na win 7 zajela mi dwa dni plus pozostale 5 dni na czytanie forum - m audio comunity w celu zrozumienia co jest z ta kartą nie tak

Wszelkie pochlebne art na temat tej karty sa lekko zastanawiajace. Karta sama w sobie zniejsztlca dzwiek przy mocniej podkreconym volume na sluchawkach.

Ale mam inne pytanie. Wczesniej mialem emu tracker pre i porownujac go do tej karty widze duzą rozniece w dzwieku. W emu byl on bardziej basowy tu jest bardziej krystaliczny. Ta sama stopa brzmi inaczej na m track wzgledem emu.
Co to oznacza dla mnie ? są to tylko ze tak powiem walory odluchowe czy poprostu robiąc mix na m tracku bede musial bardziej podkrecac nizsze czestotliwosci?

wienryk
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 27 lip 2006, 00:00

Re: M-Audio M-Track 2x2m - problem z instalacją

Post autor: wienryk » sobota 22 lip 2017, 09:08

Trochę jestem zdziwiony tymi problemami. Od kilku miesięcy używam M-Track 2x2M i nie mam absoultnie żadnych zastrzeżeń. Początkowo nie byłem przekonany do niego, ale obecnie pracuje bez zarzutów.(Laptop HP, i7, W 8.1).

Awatar użytkownika
hubertkot
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 10 cze 2014, 00:00

Re: M-Audio M-Track 2x2m - problem z instalacją

Post autor: hubertkot » sobota 22 lip 2017, 12:38

...Trochę jestem zdziwiony tymi problemami. Od kilku miesięcy używam M-Track 2x2M i nie mam absoultnie żadnych zastrzeżeń. Początkowo nie byłem przekonany do niego, ale obecnie pracuje bez zarzutów.(Laptop HP, i7, W 8.1)....

no ok. ostatnio pytalem m audio o win 8.
N ich forum problem w 90 % dotyczy win 7 i win 10.
Dostalem co prawda odnich odpowiedz ale mega lakoniczną.

ps. zastanawialem sie nawet nad zmiana win na 8 ale zobaczymy.


jednak ponawiam swoje pytanie w poprzednim poscie.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: M-Audio M-Track 2x2m - problem z instalacją

Post autor: Zbynia » poniedziałek 24 lip 2017, 17:37

Jak sądzisz?Skoro teraz masz mniej basu to będziesz więcej go dodawał by usłyszeć...

Pozostaje kwestia czy karty aż tak drastycznie różnie brzmią czy problem tkwił gdzie indziej (uszkodzony kabel, złe połączenie czy duchy)

ODPOWIEDZ