Waldorf Blofeld - problem z głośnością ciąg dalszy

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
howiriy118
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 28 cze 2022, 10:23

Re: Waldorf Blofeld - problem z głośnością ciąg dalszy

Post autor: howiriy118 » wtorek 28 cze 2022, 11:26

Bizzmo pisze:
czwartek 13 paź 2016, 10:29
Cześć,
Gdzieś na tym zacnym forum poruszana była kwestia problemu z głośnością w Waldorf Blofeld ale ani tu, ani nigdzie indziej (a szukam już sporo) nie znalazłem konkretnej odpowiedzi odnośnie tego problemu.
Czy to jakaś wada fabryczna czy uszkodzenie, że Blofeld gra tak cichutko i szumi po podkręceniu preampu, żeby wyciągnąć poziom outputa? Na anglojęzycznych forach też jest poruszany ten temat. Niektórzy piszą o uszkodzeniach jakichś przetworników inni wspominają o updejcie firmware'u.
Jakiś czas temu miałem pożyczoną, używaną czarną wersję Blofelda (firmware chyba 1.13, nie pamiętam). Miałem go odkupić ale po testach szybko zrezygnowałem. poziom sygnału wyjściowego był co najmniej kilka razy mniejszy niż np. w moim Waldorfie (a jakże!) Pulse 2, który jest strasznym basowym tłuściochem.

Przy pomocy tego dziwnego softu (Spectre czy jakoś) Waldorfa pozytywnie zupdate'owałem firmware do najnowszego. Niektórzy wspominali, że po prostu każdy preset ma osobną głośność i dodatkowa ustawienia amplifier'a trzeba podkręcić ale to ogólnie nie pomaga. Stosunek sygnału do szumu jest NIEDOPUSZCZALNY! Pisałem o tym na oficjalnym forum Waldorfa ale nikt nie raczył mi odpowiedzieć.
Wiem, że ktoś się tu już spotkał z tym problemem.
Mam pytanie do innych użytkowników Blofelda. Czy on jest po prostu taki cichy czy coś było z moim nie tak? Prosiłbym o porównanie jego sygnału z poziomem innych hardware'owych syntów, jeśli takie posiadacie albo może jakiś inny rodzaj testu, nie wiem.
Zastanawiam się nad kupnem nowego ale jeśli to pudełko jest tak cichutkie to ja to @#$%#$ i inwestuję w coś innego. Proszę o pomoc.
 
Dzięki,
Bizzmo
http://doramasmp4.cl/

ODPOWIEDZ