Zestaw perkusji akustycznej dla nowicjusza

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Zestaw perkusji akustycznej dla nowicjusza

Post autor: AkselPL » sobota 05 lis 2016, 09:54

Witam


Chciałbym poprosić o pomoc kolegów w doborze zestawu perkusyjnego dla amatora. Chciałbym się zmieścić tak w około 1000zł +/- 150zł


Raczej czysto amatorsko będę sobie brzdękolił do własnych podkładów. Raczej o nagrywaniu perkusji nie myślę.


 


Na Thomanie mają nawet spory wybór w tej cenie, ale mimo że swego czasu w Heleniku zgrywałem profesjonalna perkusję to niestety nie mam rozeznania w tym temacie.


 


Mogą koledzy coś ciekawego zaproponować?


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Zestaw perkusji akustycznej dla nowicjusza

Post autor: mytnik » niedziela 06 lis 2016, 19:36

 Mogą koledzy coś ciekawego zaproponować? ... 


Mówimy o akustyku? Nowych się nie opłaca, tylko używki - młodych napaleńców chwilowych nie brakuje i na perkusja.org albo na grupach fb takich ogłoszeń jest pełno


w tej cenie pomyślałbym nad jakąś zadbaną amati, bo to wcale niegłupi sprzęt, kup sam shell set (same bębny za max 500) a hardware zbieraj jakis współczesny z pojedynczych okazji (srednio po 100 zł za każdy statyw ci wyjdzie, czyli stopa, werbel, 1 blacha, hh) a stolek dokupisz pozniej


druga sprawa to blachy, i w 1000 sie z nimi nie zmiescisz, chyba ze celujesz w zlom


pozdr

drummer

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Zestaw perkusji akustycznej dla nowicjusza

Post autor: AkselPL » środa 09 lis 2016, 12:39

Jednak zdecyduję się na elektryka, dokładnie behringera 8usb. Z blachami w tej cenie tylko używki a i tak szału nie ma.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Zestaw perkusji akustycznej dla nowicjusza

Post autor: mytnik » środa 09 lis 2016, 13:12

...
Jednak zdecyduję się na elektryka, dokładnie behringera 8usb. Z blachami w tej cenie tylko używki a i tak szału nie ma. ...
 


Koledzy z forum perkusja.org bardzo chwalą black hawki, myślę że tą rozmowę powinieneś przenieść tam, a na pewno poczytaj tamtejszych opinii

drummer

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Zestaw perkusji akustycznej dla nowicjusza

Post autor: AkselPL » poniedziałek 21 lis 2016, 19:38

Ostatecznie padło na Behringer XD80USB w cenie 1600zł za nowe z sklepu. Cena najlepsza na rynku :)


Myślałem jeszcze nad SDXami ale moduł bez dedykowanego midi niestety zadecydował na niekorzyść blackhawków które jak dla mnie pochodzą od Thomanna, bo Milenium ma niemalże identyczne zestawy jak Black Hawk a Milenium to marka Thomanna.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Zestaw perkusji akustycznej dla nowicjusza

Post autor: DZ1 » sobota 26 lis 2016, 16:49

...Ostatecznie padło na Behringer XD80USB w cenie 1600zł za nowe z sklepu. Cena najlepsza na rynku :)
Myślałem jeszcze nad SDXami ale moduł bez dedykowanego midi niestety zadecydował na niekorzyść blackhawków które jak dla mnie pochodzą od Thomanna, bo Milenium ma niemalże identyczne zestawy jak Black Hawk a Milenium to marka Thomanna....

Jak to często bywa cena idzie w parze z jakością.
Nie jestem specjalistą w tym temacie wiec z ciekawości poszperałem chwile na YT i znalazłem to:
https://www.youtube.com/watch?v=Z0gbUww5y9g
Absolutnie nie chce tutaj psuć Tobie satysfakcji z nabycia nowego instrumentu ale zalecałbym bardzo (z podkreśleniem na BAARDZO) delikatnie obchodzić sie z tą perkusją tym bardziej, jesli dzieją sie takie rzeczy jak na filmiku z tym sprzętem, jak mówi ojciec chłopaczka, który przez 2 miesiące od nowości grał jazz, 2...3 razy w tygodniu.
Pozdr.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Zestaw perkusji akustycznej dla nowicjusza

Post autor: AkselPL » wtorek 29 lis 2016, 21:32

Generalnie póki co nie mam żadnych zastrzeżeń. Wiadomo wbudowane brzmienia kaplica ale po podpięciu np pod ezdrumer to klękajcie narody! Dźwięk jakbym miał zestaw za kilka a może i kilkanaście kawałków.


Jedynie stopa mogłaby być bardziej "wyciszona" bo dość mocno słychać działanie mechanizmu.


Odnośnie trwałości to powiem szczerze mam to w 4 literach bo są 3 lata gwarancji, a po takim czasie już mi się znudzi.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Zestaw perkusji akustycznej dla nowicjusza

Post autor: mytnik » wtorek 29 lis 2016, 22:21

Generalnie póki co nie mam żadnych zastrzeżeń. Wiadomo wbudowane brzmienia kaplica ale po podpięciu np pod ezdrumer to klękajcie narody! Dźwięk jakbym miał zestaw za kilka a może i kilkanaście kawałków.




Hm, nie do końa tak jest, ale niech Ci będzie, poczekam aż sam się przekonasz





Odnośnie trwałości to powiem szczerze mam to w 4 literach bo są 3 lata gwarancji, a po takim czasie już mi się znudzi.


Ciekawe podejście :) rozumiem że to zakup bardziej terapeutyczny jak praktyczny? w takim razie olej moją pierwszą odpowiedź


Życzę dużo frajdy i pozdrawiam

drummer

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Zestaw perkusji akustycznej dla nowicjusza

Post autor: AkselPL » środa 30 lis 2016, 14:16

Nawet w najdroższych perkusjach wszystko zależy od mikrofonów preampów i obróki także...


 


Fakt że to głównie dla rozrywki więc jak szlak coś trafi to nie będę miał stracha że się np z umowy nie wywiążę :)


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
basset
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 22 lis 2016, 00:00

Re: Zestaw perkusji akustycznej dla nowicjusza

Post autor: basset » piątek 02 gru 2016, 09:58

...Nawet w najdroższych perkusjach wszystko zależy od mikrofonów preampów i obróki także...
 
Fakt że to głównie dla rozrywki więc jak szlak coś trafi to nie będę miał stracha że się np z umowy nie wywiążę :)...


no i git ważne zebyś był zadowolony i tyle ;d jak się wkrecisz to najwyzej zdecydujesz sie na wymiane sprzęcioru na coś lepszego
Witam :D

ODPOWIEDZ