przepięcie w gniazku, problem ze sprzętem

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: przepięcie w gniazku, problem ze sprzętem

Post autor: laser777 » środa 30 lis 2016, 00:46

...Sprawdziłem odsłuchy na innym sprzęcie. Ogólnie istotna sprawa, mogłem zerknąć na to od razu, ale nie miałem pod ręką drugiego komputera, już nadrobiłem i wygląda na to, że głośniki są w porządku. Po odpięciu kabla, przez który idzie sygnał buczenie ustaje, po podpięciu odsłuchów do drugiego komputera też jest w porządku.
Ja jeszcze poeksperymentuję z różnymi listwami - na razie sprawdzałem dwie i problem nadal jest.
Natomiast rozwiązaniem byłoby zmniejszyć volume z tyłu monitorów, tak żeby buczenie było ledwo zauważalne i podkręcić głośność na interface. I w zasadzie mógłbym działać, chciałem się tylko dopytać, czy na dłuższą metę tak można? Jeśli kombinacje z listwami nie pomogą, to mógłbym w ten sposób rozwiązać sprawę. ...


To zwykłe zakłócenia jak brum nie jest na tyle dokuczliwy że można pracować to przycisz.A jak koniecznie chcesz się go pozbyć to kup jakiś di box albo izolator masy powinno pomóc.Choć taki izolator który kupiłem sprawdza się ale tnie pasmo i dół mam jakiś mulasty więc w przypadku monitorów wolał przyciszyć tak żeby dało się pracować


http://www.eis.com.pl/pl/modules.php?name=Sections&sop=viewarticle&artid=381


https://youtu.be/THD79hmODlQ

Awatar użytkownika
moto112
Posty: 5
Rejestracja: sobota 03 gru 2016, 00:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: przepięcie w gniazku, problem ze sprzętem

Post autor: moto112 » sobota 03 gru 2016, 20:46

...Sprawdziłem odsłuchy na innym sprzęcie. Ogólnie istotna sprawa, mogłem zerknąć na to od razu, ale nie miałem pod ręką drugiego komputera, już nadrobiłem i wygląda na to, że głośniki są w porządku. Po odpięciu kabla, przez który idzie sygnał buczenie ustaje, po podpięciu odsłuchów do drugiego komputera też jest w porządku.
Ja jeszcze poeksperymentuję z różnymi listwami - na razie sprawdzałem dwie i problem nadal jest.
Natomiast rozwiązaniem byłoby zmniejszyć volume z tyłu monitorów, tak żeby buczenie było ledwo zauważalne i podkręcić głośność na interface. I w zasadzie mógłbym działać, chciałem się tylko dopytać, czy na dłuższą metę tak można? Jeśli kombinacje z listwami nie pomogą, to mógłbym w ten sposób rozwiązać sprawę. ...



listwy na bank pomogą. znam ten problem

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: przepięcie w gniazku, problem ze sprzętem

Post autor: Zbynia » niedziela 04 gru 2016, 01:29

będę chamski - znasz tyle ile wys....sz

jak problem jest aż tak wkurzający to zacznijmy od UPS najlepiej aktywny dający sinusoidę
wyjdzie taniej niż zabawa z listwami

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: przepięcie w gniazku, problem ze sprzętem

Post autor: Zbynia » niedziela 04 gru 2016, 01:30

będę chamski - znasz tyle ile wys....sz

jak problem jest aż tak wkurzający to zacznijmy od UPS najlepiej aktywny dający sinusoidę
wyjdzie taniej niż zabawa z listwami...

a jak masz więcej kasy to wymień instalację w domu bo coś z nią grubo nie tak

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: przepięcie w gniazku, problem ze sprzętem

Post autor: ceres1x » wtorek 06 gru 2016, 18:52

Ja mam instalke bez uziemienia...
Chalupa z lat 80-tych.
Co mozna zrobic (jak zabezpieczyc) , zeby sprzetu szlag nie trafil ?
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: przepięcie w gniazku, problem ze sprzętem

Post autor: laser777 » czwartek 08 gru 2016, 02:55

...Ja mam instalke bez uziemienia...
Chalupa z lat 80-tych.
Co mozna zrobic (jak zabezpieczyc) , zeby sprzetu szlag nie trafil ?...

Ale masz gniazdka bez uziemienia czy w instalacji nie było przewodu PE? Kiedyś jak nie było zółto-zielonego przewodu to niebieski przewód podłączało się do N i do bolca.Jak gniazda nie mają miejsca na uziemienie to zawsze można wymienić na nowe i po kłopocie

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: przepięcie w gniazku, problem ze sprzętem

Post autor: ceres1x » czwartek 08 gru 2016, 10:57



Ale masz gniazdka bez uziemienia czy w instalacji nie było przewodu PE? Kiedyś jak nie było zółto-zielonego przewodu to niebieski przewód podłączało się do N i do bolca.Jak gniazda nie mają miejsca na uziemienie to zawsze można wymienić na nowe i po kłopocie ...

Instalacja dwużyłowa T-NC.
Z przewodu zerowego (neutralnego) mozna chyba poprowadzic mostek na bolec ochronny, ale wole sie upewnic bo mam sporo hardware'owych klamotow.
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Awatar użytkownika
infinity
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 13 gru 2016, 00:00

Re: przepięcie w gniazku, problem ze sprzętem

Post autor: infinity » wtorek 20 gru 2016, 18:40

Często w takiej sytuacji lepiej skontaktować się z elektrykiem. Nie warto kombinować samemu z prądem; może to przynieść złe efekty. 


[addsig]
Miłość – najbardziej zdradliwa choroba na świecie: zabija cię zarówno wtedy, gdy cię spotyka, jak i wtedy, kiedy cię omija.

ODPOWIEDZ