MOTU Micro Book II - wybór interfejsu

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Nicolasnicolas
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 22 lis 2016, 00:00

MOTU Micro Book II - wybór interfejsu

Post autor: Nicolasnicolas » wtorek 22 lis 2016, 18:03

Witam wszystkich!


Zacznę od tego że jest to mój pierwszy post na tego typu stronie, więc jak czegoś nie ogarnę to przepraszam. Pragnę dodać również że moja wiedza jest mocno podstawowa, którą zdobyłem po przez czytanie forów i kilku letnie produkowanie muzyki kokretnie rapu w domowych warunkach, bardziej dla siebie.


Mam mikrofon sE Electronics 2200a II Cardioid, teraz przyszła pora żeby zmienić interfejs audio.


Zastanawiam się nad MOTU Micro book II, w internecie nie ma za dużo o nim polskich opini jak i testów. Na zagranicznych stronach piszą różne rzeczy, od świetnych po złe opinie. 


Moim pytaniem jest, czy to dobry interfejs? (Tu bardziej proszę o opinie ludzi, którzy mieli kiedykolwiek z nim styczność). Czy te pare stów różnicy od np Roland Quad-Capture lub Focusrite Scarlett 2i4 2Gen to odczuwalna w chociaż minimalnym stopniu różnica. Czy może ktoś wie czy w połączeniu z mikrofonem Se Electronics jakość bedzie jak powinna ? 


Krótko mówiąć proszę o opinie wszystkich, którzy wiedzą co kolwiek na temat tego sprzętu :)


Od razu dodam że nie potrzebuje dużo kanałów. Przedewszystkim mikrofon i monitory.


XalienX
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 00:00

Re: MOTU Micro Book II - wybór interfejsu

Post autor: XalienX » środa 23 lis 2016, 13:11

Posiadam i używam pod półtora roku. Zero problemów. A do tego o czym piszesz w zupełności wystarczy. Proste w obsłudze i działaniu.


muerte23
Posty: 16
Rejestracja: sobota 29 paź 2016, 00:00

Re: MOTU Micro Book II - wybór interfejsu

Post autor: muerte23 » sobota 26 lis 2016, 15:30

może się podłacze jaki polecacie intefejs glownie nagrywanie instrumentalne gitara,bass taki motu microobok,audient id14,zoom uac 2 ,roland quad capture,audioprobe spartan cue 110 ?

muerte23
Posty: 16
Rejestracja: sobota 29 paź 2016, 00:00

Re: MOTU Micro Book II - wybór interfejsu

Post autor: muerte23 » sobota 26 lis 2016, 18:40

...może się podłacze jaki polecacie intefejs glownie nagrywanie instrumentalne gitara,bass taki motu microobok,audient id14,zoom uac 2 ,roland quad capture,audioprobe spartan cue 110 ?...

Ktoś coś wie ? był bym bardzo widzięcny czy te interfejsy maja lepsza jakosc niz np taki presonus 22vls czy focusrite 2i4

XalienX
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 00:00

Re: MOTU Micro Book II - wybór interfejsu

Post autor: XalienX » niedziela 27 lis 2016, 21:52

Do domu każdy z nich będzie dobry.


muerte23
Posty: 16
Rejestracja: sobota 29 paź 2016, 00:00

Re: MOTU Micro Book II - wybór interfejsu

Post autor: muerte23 » poniedziałek 28 lis 2016, 13:37

czyli mówisz że ten sam poziom czyli nawet jakby porównać jakiegoś focusrite solo albo presonus audiobox usb no te powyżej taki sam poziom albo nie wiele lepsza ?

XalienX
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 00:00

Re: MOTU Micro Book II - wybór interfejsu

Post autor: XalienX » wtorek 29 lis 2016, 12:56

Ja zaczynałem od jakiejś karty e-mu, przez alesis do motu. Dopuki były dostępne stabilne sterowniki do urządzeń to ich używałem. Do domowych zastosowań wystarczy w zasadzie cokowliek. Nie usłyszysz różnicy, a jeśli nawet to będą to różnice mikroskopijne, czyli w zasadzie nie wpływające diametralnie na końcowy efekt.


muerte23
Posty: 16
Rejestracja: sobota 29 paź 2016, 00:00

Re: MOTU Micro Book II - wybór interfejsu

Post autor: muerte23 » wtorek 29 lis 2016, 13:38

czyli mam rozumie ze w przedziale do 1000zł to jest jedno i to samo dopiero powiedzmy przeskok pod 2000 dal by może jakąś różnice w jakości ?

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: MOTU Micro Book II - wybór interfejsu

Post autor: Soundscape » wtorek 29 lis 2016, 13:53

...czyli mam rozumie ze w przedziale do 1000zł to jest jedno i to samo dopiero powiedzmy przeskok pod 2000 dal by może jakąś różnice w jakości ?...


*********************************


Mniej więcej tak :) Problem w tym, że przeskok powyżej 2 tysięcy w 80% przypadków da też więcej kanałów i to będzie znowu to samo.


Sam długo szukałem mało kanałowego interfejsu w okolicach 2,5 tysiąca i poza Babyface, Duet oraz UA-S10 nie za bardzo jest wybór.


[addsig]

ODPOWIEDZ