cubase pro 9

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

cubase pro 9

Post autor: Tadeo » poniedziałek 02 sty 2017, 12:56

Witam, ktoś z forumowiczów używa?


planuje sie przesiąsć z wersji 5


 wbudowane filtry, eq, kompresja...głównie filtry/.. ulepszono w nowym kubusiu czy to te same ?


piszcie smiało o wrazeniach z nowego kubusia ;)


Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: cubase pro 9

Post autor: janos » wtorek 03 sty 2017, 06:59

Posiadam 9'kę od ponad tygodnia. Przesiadłem się z 6'ki. Oczywiście w porównaniu do 5'ki zmian jest sporo, ale dla mnie osobiście najbardziej znaczące przyszły z 6'ką - m.in. multitrack comping, praca z "lanes"... Kompresory, Eq zostały te same (tak mi sie przynajmniej wydaje), za to dołozyli kilka nowych; Tube Compressor (marny wg mnie), Vintage Compressor (ten juz chyba był juz w 5'ce, ale dostał nowy interface), Voxengo Curve EQ (od v7) i teraz z 9'ką Frequency (na prawdę sporo możliwości, brzmienia jeszcze nie sprawdzałem). Ja się zakochałem w "QuadraFuzz 2" (od v8). Jest tez nowy reverb Revelation i Magneto 2 (wszystko od 8'ki i sprawdzone pobieżnie, tyłka mi nie urwało ;) )
Nowosci edycyjno- workflow'owe, po wersji 6, są juz dla mniemniej istotne. Niby sporo doszło, jednak nie działa to dla mnie tak jak powinno, ale to tylko moje indywidualne potrzeby.
Podsumowując przesiadka z 5'ki to ogromny skok i powinien się opłacić. Na pewno warto jednak najpierw przetestować, myślę że w najbliższych dniach powinien pojawić sie już Trial


Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: cubase pro 9

Post autor: Tadeo » wtorek 03 sty 2017, 12:53

Dzieki janos,


wlasnie dzialam z wymianą dysków...aktualizacjami, pojawila sie tez dziewiątka kubusia;) trochę wymuszona ze względu na native instruments komplete 11 z ichną klawiaturą kontrol s61 ktorej oprogramowanie dziala w 100% od wersji 7.5 cubase...


dzięki i pozdrawiam


tadek


Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: cubase pro 9

Post autor: Paweł » środa 04 sty 2017, 01:18

Z 5 to już najwyższy czas. Długo miałem styczności, ale niedawno u znajomego coś na niej robiliśmy. Mówiąc krótko to już relikt przeszłości.

ODPOWIEDZ