Spadek jakości przy konwertowaniu midi do audio

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Jaszełe
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 00:00

Spadek jakości przy konwertowaniu midi do audio

Post autor: Jaszełe » wtorek 24 sty 2017, 20:22

Ponieważ to mój pierwszy post, witam wszystkich użytkowników :)


 


Mam problem przy "robieniu" z midi audio taki, że zapisana w midi ścieżka na której jest włączony syntezator VSTi tracę wiele na jakości brzmienia nawet przy najwyższych ustawieniach.


Używam karty E-MU 0202, DAW Reaper, VSTi to Jup-8 Arturii tyle że wersja Demo, którą można sobie przetestować i wyłącza sie po 20 minutach. 


Czy spadek jakości może być kwestią wewnetrznych ograniczeń wersjii demo, po to aby nie mozna było zapisać efektów swojej pracy? Czy może to kwestia interfejsu E-MU, albo niecałkowitej kompatybilności z Windowsem 10? 


Niestety to, co sobie zaprogramuję, nie brzmi tak samo po zapisaniu w audio.


 


Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.


 


Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Spadek jakości przy konwertowaniu midi do audio

Post autor: funkofil1 » wtorek 24 sty 2017, 21:12

...Ponieważ to mój pierwszy post, witam wszystkich użytkowników :)
 
Mam problem przy "robieniu" z midi audio taki, że zapisana w midi ścieżka na której jest włączony syntezator VSTi tracę wiele na jakości brzmienia nawet przy najwyższych ustawieniach.
Używam karty E-MU 0202, DAW Reaper, VSTi to Jup-8 Arturii tyle że wersja Demo, którą można sobie przetestować i wyłącza sie po 20 minutach. 
Czy spadek jakości może być kwestią wewnetrznych ograniczeń wersjii demo, po to aby nie mozna było zapisać efektów swojej pracy? Czy może to kwestia interfejsu E-MU, albo niecałkowitej kompatybilności z Windowsem 10? 
Niestety to, co sobie zaprogramuję, nie brzmi tak samo po zapisaniu w audio.
 
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
 ...


W jaki sposób konwertujesz midi do audio? Używasz funkcji 'bounce'? (nie pamiętam jak to się może nazywać w Reaperze... może 'render'?)

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Spadek jakości przy konwertowaniu midi do audio

Post autor: PWA » wtorek 24 sty 2017, 21:18

A sprawdzałeś z innym instrumentem? Jakimś darmowym?

ODPOWIEDZ