Membrana 6" vs 8"

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
clavish
Posty: 131
Rejestracja: niedziela 28 paź 2007, 00:00

Membrana 6" vs 8"

Post autor: clavish » poniedziałek 03 kwie 2017, 13:17

Witam, przymierzam się do zakupu pierwszych monitorów studyjnych, zależy mi, by przy relatywnie niskim poziomie głośności(praca w mieszkaniu wieczorami) było słychać "jak najwięcej". Czy lepszy byłby głośnik z mniejszą membraną, który rozkręcę troszkę mocniej, czy z większą, który będę mógł rozkręcić troszkę mniej ? Jednym zdaniem, w którym z przypadków usłyszę więcej szczegółów nie stosując dużej głośności?
(nie wiem czy dobrze rozumuję, że głośnik z membraną 6" muszę ustawić troszkę głośniej by usłyszeć "więcej" niż głośnik 8"??).


Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Membrana 6" vs 8"

Post autor: Paweł » wtorek 04 kwie 2017, 13:11

To jest raczej odwrotnie. Większa membranę musisz "bujnąć" większym prądem, więc jak chcesz słuchać cicho, to raczej 6". Poza tym musisz doprecyzować czego chcesz usłyszeć więcej. Szczegółów i cicho? To mniejsza.

clavish
Posty: 131
Rejestracja: niedziela 28 paź 2007, 00:00

Re: Membrana 6" vs 8"

Post autor: clavish » środa 05 kwie 2017, 09:14

...To jest raczej odwrotnie. Większa membranę musisz "bujnąć" większym prądem, więc jak chcesz słuchać cicho, to raczej 6". Poza tym musisz doprecyzować czego chcesz usłyszeć więcej. Szczegółów i cicho? To mniejsza. ...

Tak - o to mi chodziło - szczegóły - ok - dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

ODPOWIEDZ