Apollo Twin MKII Universal Audio

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
qst
Posty: 30
Rejestracja: piątek 11 mar 2016, 00:00

Apollo Twin MKII Universal Audio

Post autor: qst » wtorek 04 kwie 2017, 15:38

Witam,
mam pytanie w związku z tym nowym interfejsem. Producent i dystrybutorzy podają ,że Apollo Twin MK II pracuje pod WIN oraz MacOs. Nowe komputery Apple posiadają już Thunderbolt i na pewno będzie MK II pracował bez zarzutu. Natomiast komputery PC nie posiadają jeszcze Thunderbolt. Pojawiają się wewnętrzne karty z interfejsem Thunderbolt. Pytanie więc czy trzeba dokupić taką kartę? Czy jest jakieś inne rozwiązanie aby pracował na Twin Duo MKII na komputerze PC?
Sławomir
Od niedawna użytkownik RME Fieface UCX

papermonster
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 21 lut 2017, 00:00

Re: Apollo Twin MKII Universal Audio

Post autor: papermonster » wtorek 04 kwie 2017, 17:18

Tak, kupic plyte glowna z Thunderbolt. ;) A tak na serio - nie wiem czy UA w ogole gwarantuje poprawnosc pracy poprzez karty Thunderbolt na pcie. Tez mialem ten dylemat i w koncu kupilem Twin na usb.


...Witam,
mam pytanie w związku z tym nowym interfejsem. Producent i dystrybutorzy podają ,że Apollo Twin MK II pracuje pod WIN oraz MacOs. Nowe komputery Apple posiadają już Thunderbolt i na pewno będzie MK II pracował bez zarzutu. Natomiast komputery PC nie posiadają jeszcze Thunderbolt. Pojawiają się wewnętrzne karty z interfejsem Thunderbolt. Pytanie więc czy trzeba dokupić taką kartę? Czy jest jakieś inne rozwiązanie aby pracował na Twin Duo MKII na komputerze PC?
Sławomir...

qst
Posty: 30
Rejestracja: piątek 11 mar 2016, 00:00

Re: Apollo Twin MKII Universal Audio

Post autor: qst » środa 05 kwie 2017, 11:58

...Tak, kupic plyte glowna z Thunderbolt. ;) A tak na serio - nie wiem czy UA w ogole gwarantuje poprawnosc pracy poprzez karty Thunderbolt na pcie. Tez mialem ten dylemat i w koncu kupilem Twin na usb.
Też zdecyduję się na Twin na usb.CZy każda karta pcie pracuje poprawnie z Twin duo usb 3.0 ? Nie mam w swoim komputerze USB 3.0 i tylko karta pcie pozwoli na podłączenie urządzenia. Czy da się wyczuć latencję przy kilku wtyczkach?
Sławomir


...Witam,
mam pytanie w związku z tym nowym interfejsem. Producent i dystrybutorzy podają ,że Apollo Twin MK II pracuje pod WIN oraz MacOs. Nowe komputery Apple posiadają już Thunderbolt i na pewno będzie MK II pracował bez zarzutu. Natomiast komputery PC nie posiadają jeszcze Thunderbolt. Pojawiają się wewnętrzne karty z interfejsem Thunderbolt. Pytanie więc czy trzeba dokupić taką kartę? Czy jest jakieś inne rozwiązanie aby pracował na Twin Duo MKII na komputerze PC?
Sławomir......
Od niedawna użytkownik RME Fieface UCX

papermonster
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 21 lut 2017, 00:00

Re: Apollo Twin MKII Universal Audio

Post autor: papermonster » środa 05 kwie 2017, 14:47

Musze cię zmartwić. UA jest dość zasadnicze w tej kwestii i jak sądzę nie rekomendują żadnych innych rozwiązań niż USB na płycie głównej. Chociaż jak to w życiu bywa może działać i kontroler na pcie. Wszystko jest na stronie UA bardzo dobrze opisane, sugeruję spędzić tam trochę czasu. W kwestii latencji - trudno odpowiedzieć bo latencja to suma opóźnień generowanych przez wszelkie komponenty przez które zmierza sygnał. U każdego zatem będzie trochę inna. Sam interfejs nie generuje dużej latencji (mimo że na usb) a o które wtyczki ci chodzi to nie wiem, czy te od UA? Jeżeli wpinasz je w Console 2.0 jako tako latencji nie wykazują. Jeśli wstawisz je w DAW to zauważ że sygnał musi przejść znacznie dłuższą drogę. Podsumowując: Jak doradził mi Naczelny EIS - jak dla mnie autorytet niekwestionowany - Twin można brać w ciemno. Pozdrawiam.


......Tak, kupic plyte glowna z Thunderbolt. ;) A tak na serio - nie wiem czy UA w ogole gwarantuje poprawnosc pracy poprzez karty Thunderbolt na pcie. Tez mialem ten dylemat i w koncu kupilem Twin na usb.
Też zdecyduję się na Twin na usb.CZy każda karta pcie pracuje poprawnie z Twin duo usb 3.0 ? Nie mam w swoim komputerze USB 3.0 i tylko karta pcie pozwoli na podłączenie urządzenia. Czy da się wyczuć latencję przy kilku wtyczkach?
Sławomir


...Witam,
mam pytanie w związku z tym nowym interfejsem. Producent i dystrybutorzy podają ,że Apollo Twin MK II pracuje pod WIN oraz MacOs. Nowe komputery Apple posiadają już Thunderbolt i na pewno będzie MK II pracował bez zarzutu. Natomiast komputery PC nie posiadają jeszcze Thunderbolt. Pojawiają się wewnętrzne karty z interfejsem Thunderbolt. Pytanie więc czy trzeba dokupić taką kartę? Czy jest jakieś inne rozwiązanie aby pracował na Twin Duo MKII na komputerze PC?
Sławomir.........

qst
Posty: 30
Rejestracja: piątek 11 mar 2016, 00:00

Re: Apollo Twin MKII Universal Audio

Post autor: qst » środa 05 kwie 2017, 18:46

...Musze cię zmartwić. UA jest dość zasadnicze w tej kwestii i jak sądzę nie rekomendują żadnych innych rozwiązań niż USB na płycie głównej. Chociaż jak to w życiu bywa może działać i kontroler na pcie. Wszystko jest na stronie UA bardzo dobrze opisane, sugeruję spędzić tam trochę czasu. W kwestii latencji - trudno odpowiedzieć bo latencja to suma opóźnień generowanych przez wszelkie komponenty przez które zmierza sygnał. U każdego zatem będzie trochę inna. Sam interfejs nie generuje dużej latencji (mimo że na usb) a o które wtyczki ci chodzi to nie wiem, czy te od UA? Jeżeli wpinasz je w Console 2.0 jako tako latencji nie wykazują. Jeśli wstawisz je w DAW to zauważ że sygnał musi przejść znacznie dłuższą drogę. Podsumowując: Jak doradził mi Naczelny EIS - jak dla mnie autorytet niekwestionowany - Twin można brać w ciemno. Pozdrawiam.

No to mam problem.Nie chcę zmieniać płyty głównej bo to wiąże się z nową instalacją Windowsa. Czytałem na stronie UA o USB 3,0 i zalecają dwie karty PCIe . Ale dobra współpraca też zależy od płyty głównej .Może ktoś znajdzie się blisko mnie, kto pozwoli spróbować czy działa z moim komputerem po włożeniu karty. Innym wyjściem jest zakup Apollo przez internet. Zawsze można zwrócić po kilku dniach. Używam programu DAW z VST. Ale kusi mnie włączenie do Apollo kompresora i EQ UA. Dziękuję za pomoc.
Sławomir


......Tak, kupic plyte glowna z Thunderbolt. ;) A tak na serio - nie wiem czy UA w ogole gwarantuje poprawnosc pracy poprzez karty Thunderbolt na pcie. Tez mialem ten dylemat i w koncu kupilem Twin na usb.
Też zdecyduję się na Twin na usb.CZy każda karta pcie pracuje poprawnie z Twin duo usb 3.0 ? Nie mam w swoim komputerze USB 3.0 i tylko karta pcie pozwoli na podłączenie urządzenia. Czy da się wyczuć latencję przy kilku wtyczkach?
Sławomir


...Witam,
mam pytanie w związku z tym nowym interfejsem. Producent i dystrybutorzy podają ,że Apollo Twin MK II pracuje pod WIN oraz MacOs. Nowe komputery Apple posiadają już Thunderbolt i na pewno będzie MK II pracował bez zarzutu. Natomiast komputery PC nie posiadają jeszcze Thunderbolt. Pojawiają się wewnętrzne karty z interfejsem Thunderbolt. Pytanie więc czy trzeba dokupić taką kartę? Czy jest jakieś inne rozwiązanie aby pracował na Twin Duo MKII na komputerze PC?
Sławomir............
Od niedawna użytkownik RME Fieface UCX

Awatar użytkownika
Vocel
Posty: 160
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Re: Apollo Twin MKII Universal Audio

Post autor: Vocel » niedziela 18 lis 2018, 21:21

Odświeże troche temat jesli mogę :)

W niezawodność Apollo wszelakiej maści wierzę. Ale dlaczego wersja Solo nowszej wersji interfacu czyli MKII jest tansza niz klasyk "silver" Apollo Twin? ...czyzby USB zawazylo, ze jest drozszy SILVER

Silver:

https://www.ceneo.pl/41029277;pla?se=qK ... #tab=click

MK II solo:
https://supersound.pl/universal-audio-t ... 2QQAvD_BwE
musze zaczac traktowac siebie powazniej

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: Apollo Twin MKII Universal Audio

Post autor: tigergold » czwartek 29 lis 2018, 16:43

Nie odpowiem na pytanie o różnicę w cenie, ale chciałem wtrącić, że zmiana płyty to nie taka tragedia i nie trzeba przeinstalowywać systemu. Są programy do backupu całych dysków (shadow copy) które dodatkowo oferują możliwość odtworzenia systemu na innym sprzęcie (innej płycie/innym chipsecie, cokolwiek tam jest inne). Do grupy tych programów należy np Acronis True Image i Shadow Protect - mają dostępne moduły universal restore/hardware independent restore, które można użyć do wstrzyknięcia sterowników nowego sprzętu do systemu po zrobieniu restore. Co sprytniejszy sobie z tym poradzi bez problemu albo informatyk, to jest dość intuicyjna operacja. Sam jestem po takiej przeprowadzce z PC Della (płyta Foxconn) na płytę Gigabyte o innym chipsecie. Wizard Universal Restore (Acronis) pokazuje jakich sterowników potrzeba. Wystarczy ściągnąć, odpakować i dodać podczas kompilowania Universal Restore. Jedna z tych rzeczy, której nie lubię to właśnie instalowanie wszystkiego od zera...
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Apollo Twin MKII Universal Audio

Post autor: Zbynia » piątek 30 lis 2018, 21:25

To zawsze ryzyko - bywało że nawet system pomiędzy chipsetami intela nie wstał i nie dało się go nawet w trybie awaryjnym ruszyć
Ostatnio znajomy przewalił system pomiędzy starym VIA dla AMD a nowszym intelem i o dziwo poszło bez problemów...
Loteria

najbezpieczniej - backup, odinstalowanie wszystkich własnościowych sterowników, obraz systemu i odpalenie na nowym sprzęcie

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: Apollo Twin MKII Universal Audio

Post autor: tigergold » sobota 01 gru 2018, 02:08

Dlatego właśnie wstrzykuje się nowe sterowniki. Ostatnio robiłem to kilka tygodni temu ale dla kogoś nie dla siebie. Mieliśmy małe komplikacje przyznam, ale to była wina akurat jednego ze sterowników i OS BSODował, "zamiennik" sterownika pomógł i system wstał. Kiedyś Paragon miał też taki program do bootowania z USB/płyty (obraz ISO) do wstrzykiwania sterowników. Obecnie jeśli trzeba to używam Acronis.
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

ODPOWIEDZ