Yamaha Motif Rack ES i interejs audio

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
omenor
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2017, 00:00

Yamaha Motif Rack ES i interejs audio

Post autor: omenor » wtorek 11 kwie 2017, 20:20

Cześć, chcę podpiąć yamahę motif rack es do komputera przez interfejs audio tak, żeby mieć dźwięk modułu w komputerze. Jaki interfejs będzie dobry do takiego połączenia?


Moduł ma dwa wyjścia output prawy i lewy kanał i nie wiem, czy interfejs musi mieć pod to, dwa wejścia na prawy i lewy kanał, czy podpina się to w jakiś inny sposób?


Niby chyba można line in wyprowadzić z wyjścia słuchawkowego yamahy, ale nie wiem, czy tak powinno się robić...


Chodzi mi o zachowanie dźwięku stereo.


Bardzo proszę o pomoc.


Pozdrawiam.

Pasjonata muzyki jako słuchacz i twórca

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Yamaha Motif Rack ES i interejs audio

Post autor: PWA » wtorek 11 kwie 2017, 22:38

Jeżeli potrzebujesz podpiąć tylko motifa i nic więcej, to np. Focusrite 2i2 2nd Gen będzie ok. Posiada on 2wej/2wyj (cena to ok. 640) lub M-Audio M-Track 2x2m o podobnych możliwościach... widziałem go ostatnio w promocji za niecałe 500. Sposób pracy interfejsu (2 x mono lub 1 x stereo) określa się na etapie jego konfiguracji w DAW.

omenor
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2017, 00:00

Re: Yamaha Motif Rack ES i interejs audio

Post autor: omenor » środa 12 kwie 2017, 07:01

Właśnie myślałem o M-Audio M-track 2x2, super, dzięki za odpowiedź.

Pasjonata muzyki jako słuchacz i twórca

cuba22
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 19 gru 2006, 00:00

Re: Yamaha Motif Rack ES i interejs audio

Post autor: cuba22 » poniedziałek 17 kwie 2017, 19:10

...Cześć, chcę podpiąć yamahę motif rack es do komputera przez interfejs audio tak, żeby mieć dźwięk modułu w komputerze. Jaki interfejs będzie dobry do takiego połączenia?
Moduł ma dwa wyjścia output prawy i lewy kanał i nie wiem, czy interfejs musi mieć pod to, dwa wejścia na prawy i lewy kanał, czy podpina się to w jakiś inny sposób?
Niby chyba można line in wyprowadzić z wyjścia słuchawkowego yamahy, ale nie wiem, czy tak powinno się robić...
Chodzi mi o zachowanie dźwięku stereo.
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam....

zainwestuj w coś co ma wiecej kanałów bo jak już podepniesz jeden moduł czy klawisze to wtedy chce sie podpiąć następne tak się zaczyna ta zabawa :D np motu 2408mk3 :)

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Yamaha Motif Rack ES i interejs audio

Post autor: msankowski » niedziela 01 kwie 2018, 15:37

Wątek ma już rok ale postanowiłem się dopisać. Może się komuś przyda.

Motif Rack ES posiada również wyjścia cyfrowe spdif koaksjalne i światłowodowe. Zaletą jest uniknięcie niepotrzebnych konwersji c/a i a/c oraz pełna długość słowa 24 bity. Wyczytałem, że wewnętrzny konwerter c/a w Motifie pracuje ze słowem 16 bitowym i próbkowaniem 44,1 kHz.

Swój Motif łączę z UMC1820 za pośrednictwem Behringer SRC2496, co dodatkowo pozwoliło mi wpiąć Motifa w system pracujący z próbkowaniem 96 kHz. Lepszy wynik uzyskałem wykorzystując optyczne wyjście Motifa - opóźnienia, które powstają w pętli MIDI/spdif są w pełni kompensowane przez DAW (Reaper). W przypadku koaksjalnego nie udało mi się tego samego uzyskać.

Pozdrawiam,
MS

Wysłane z mojego SM-T520 przy użyciu Tapatalka





ODPOWIEDZ